zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Jak wybrać najlepszą wycieraczkę wejściową?


KategorieFiltrowanie

Podajnik do papieru toaletowego w dużych rolach Jumbo GOLD

Pojemnik na papier toaletowy GOLD49,18 zł34,18 zł brutto27,79 zł netto

Pojemnik na papier toaletowy Losdi

Pojemnik na papier toaletowy LOSDI71,34 zł46,00 zł brutto37,40 zł netto

Mop płaski bawełniany 40 cm

Mop bawełniany płaski DUO 40 cm19,50 zł17,66 zł brutto14,36 zł netto

Tablica ostrzegawcza

Tablica ostrzegawcza Uwaga Ślisko27,54 zł23,99 zł brutto19,50 zł netto

Płyn do mycia i dezynfekcji podłóg i ścian Alurox PPS 10 l

Płyn do mycia i dezynfekcji podłóg i ścian Alurox PPS 10 l162,52 zł149,85 zł brutto121,83 zł netto

Elektryczna suszarka do rąk M-165-S/S 1650W

Suszarka do rąk metalowa ECO 1650 W327,50 zł295,00 zł brutto239,84 zł netto

Zestaw do utrzymania czystości dla personelu sprzątającego

Zestaw do sprzątania z wózkiem do mycia podłóg 955,85 zł798,85 zł brutto649,47 zł netto

Elektryczny odświeżacz powietrza Tork plastik biały

Elektryczny odświeżacz powietrza Tork biały266,16 zł199,99 zł brutto162,59 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Jak wybrać najlepszą wycieraczkę wejściową?

Data dodania: 22-05-2019

Wycieraczki wejściowe mają przede wszystkim pełnić funkcję praktyczną – dzięki nim można oczyścić obuwie przed wejściem do domu, co ma zapobiec wnoszeniu zanieczyszczeń do wewnątrz. Warto jednak pamiętać, że można połączyć niebywałą funkcjonalność z estetycznym wyglądem czy nawet modnym, oryginalnym designem.

Jak wybrać najlepszą wycieraczkę wejściową? Na rynku dostępnych jest ogrom produktów, które różnią się nie tylko wymiarami, kolorystyką i wzornictwem, ale też rodzajem materiałów wykorzystanych do ich produkcji oraz właściwościami. Polecamy skupić się na właściwościach, a dopiero potem na walorach estetycznych.

 

Na co zwrócić uwagę? Wycieraczka przeznaczona jest do użytku zewnętrznego, dlatego powinna być wykonana z materiałów o wyjątkowej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ nadmiernego nasłonecznienia i zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. Ważne też, by były odporne na ścieranie spowodowane intensywnym użytkowaniem. Wytrzymałość na wpływ warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne nie jest jednak jedynym kryterium wyboru wycieraczki wejściowej.

Należy również zwrócić uwagę na takie kwestie jak

 • Skuteczność – wycieraczki mają przede wszystkim pomóc w błyskawicznym usunięciu zanieczyszczeń z butów.
 • Właściwości antypoślizgowe – wycieranie butów może powodować ciągłe przestawianie wycieraczki, co zmniejsza wygodę jej użytkowania. Warto wybrać modele na przykład z podkładem PVC.
 • Łatwość w utrzymaniu w czystości – wycieraczka zbiera zanieczyszczenia z obuwia, dlatego ważne jest, by na bieżąco je usuwać i zapobiegać powstaniu trwałych zabrudzeń oraz rozwojowi zarazków. Wyjątkowo łatwe w utrzymaniu w czystości są modele gumowe, które można w prosty sposób odkurzyć zarówno na sucho, jak i na mokro czy też zmyć wężem.
 • Wielkość – na użytek domowy sprawdzą się niewielkie wycieraczki. W przypadku wejść do budynków odwiedzanych przez większą liczbę osób polecane są modele o znacznie większej powierzchni. Jeśli to możliwe, warto wybrać wycieraczkę, która idealnie wkomponuje się we wnękę, co dodatkowo zapewni jej stabilność i zapobiegnie niekontrolowanemu przemieszczaniu się.
 • Wygląd – umiejscowiona przed wejściem do domu wycieraczka stanowi niejako wizytówkę budynku. Dlatego należy zadbać o to, by estetycznie się prezentowała i komponowała się ze stylem otoczenia. Do wyboru są zarówno klasyczne modele w uniwersalnej kolorystyce (czerń, brąz, popiel), jak i różne kombinacje kolorystyczne, w tym z ciekawymi wzorami bądź też napisami.
 • Przeznaczenie – inne wycieraczki sprawdzą się na użytek prywatny, inne natomiast do zastosowania na stacjach benzynowych, przed wejściem do sklepu, urzędu, szkoły, hotelu czy też innego rodzaju obiektu użyteczności publicznej.

Doskonały efekt osiągniemy, łącząc wycieraczkę na zewnątrz z matą podłogową wewnątrz budynku, co pozwoli na dokładne oczyszczenie, jak i osuszenie obuwia. Wniesiony na podeszwach brud jest niebezpieczny nie tylko ze względu na możliwość przeniesienia wraz z nim zarazków, ale też drobnych kamyczków, które mogłyby spowodować zarysowania paneli.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).