zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » 5 faktów na temat środka odkażającego do rąk, o których możesz nie wiedzieć


Kategorie

Filtrowanie

Rękawice lateksowe L

Rękawice lateksowe L38,44 zł26,46 zł brutto24,50 zł netto

Ręcznik kuchenny dwie rolki

Ręcznik kuchenny w roli Classic (2 rolki)6,72 zł5,76 zł brutto4,68 zł netto

Koszopopielnica prostokątna zewnętrzna chrom

Kosz na śmieci z popielnicą prostokątna zewnętrzna chrom241,67 zł225,00 zł brutto182,93 zł netto

Popielnica stojąca zewnętrzna czarna

Kosz na śmieci z popielnicą prostokątna zewnętrzna czarna241,67 zł225,00 zł brutto182,93 zł netto

Zestaw łazienkowy z uchwytem na papier toaletowy i szczotką WC

Stojak do WC na szczotkę i papier112,46 zł80,01 zł brutto65,05 zł netto

Kosz ze stali nierdzewnej malowany na czarno 12l

Czarny kosz na śmieci 12l stal nierdzewna100,00 zł96,65 zł brutto78,58 zł netto

Uchwyt na papier toaletowy metalowy przykręcany

Uchwyt na papier toaletowy metalowy przykręcany39,50 zł28,27 zł brutto22,98 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

5 faktów na temat środka odkażającego do rąk, o których możesz nie wiedzieć

Zarazki są wszędzie, zwłaszcza na ludzkich rękach. Mycie mydłem i bieżącą wodą jest nadal najlepszą metodą redukcji bakterii, ale nie zawsze jest to możliwe. Środek do dezynfekcji rąk to przenośna broń w walce z chorobami zakaźnymi. Umieszczenie dozowników w łatwo dostępnych miejscach w pobliżu powierzchni o dużym dotyku zapewnia bezpieczniejsze miejsce pracy.
 

Środki dezynfekujące do rąk nie traktują jednakowo wszystkich zarazków


Różnorodność biologiczna mikroorganizmów jest ogromna i zróżnicowana. Dlatego skuteczność środków do dezynfekcji rąk nie jest uniwersalna dla wszystkich gatunków drobnoustrojów. Środki do dezynfekcji rąk mogą zabić do 99,99% najczęstszych zarazków, które mogą wywołać chorobę. Jeśli jednak Norowirus krąży, umyj ręce, ponieważ alkohol nie usunie go skutecznie.
 

60-95% alkoholu jest najbardziej skuteczny


Środek do dezynfekcji rąkZaleca się stosowanie produktów o stężeniu 60-95% etanolu lub izopropanolu (izopropylu). Środki odkażające na bazie alkoholu działają poprzez denaturację bakterii i wirusów. Odmiany bezalkoholowe mogą zmniejszyć liczbę zarazków na dłoni, nie zabijając ich wszystkich. Produkty o stężeniu poniżej 60% nie są skuteczne w rozkładaniu drobnoustrojów. Żele o niskim stężeniu rozprzestrzeniają zarazki bez ich zabijania. Jednak zbyt dużo alkoholu nie jest dobrą rzeczą. Stężenia powyżej 95% są mniej przydatne, ponieważ alkohol potrzebuje pewnej ilości wody do denaturacji komórek.
 

Istnieje dobry i zły sposób używania środka odkażającego do rąk


Podobnie jak w przypadku mycia mydłem i wodą, istnieje właściwy sposób stosowania środka odkażającego do rąk. Aby środki odkażające na bazie alkoholu zadziałały, należy je wcierać w dłonie, aż całkowicie wyschną (około 20 do 30 sekund). Nie spłukuj ani nie wycieraj produktu, inaczej nie zadziała.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) alkohol podany w odpowiedniej ilości szybko zabija zarazki. Jednak „jeśli dłonie wydają się suche po potarciu o siebie przez mniej niż 10–15 sekund, prawdopodobnie nałożono niewystarczającą ilość produktu”.
 

Środki dezynfekujące do rąk nie wysuszają skóry, jak mydło i woda


Płyny do rąk na bazie alkoholu są lepsze dla skóry niż mydło i woda. Mydło usuwa wilgoć i tłuszcze ze skóry, a Purell zawiera emolienty, które nawilżają skórę. Środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu są preferowaną metodą dla pracowników służby zdrowia. Lekarze i pielęgniarki muszą często myć ręce. Środki dezynfekujące do rąk są łatwiejsze do nałożenia w trakcie pielęgnacji. Pielęgnuje skórę i powoduje mniejsze podrażnienia i wysuszenie niż mydło i woda. Badanie przeprowadzone w 2005 roku wykazało, że pielęgniarki stosowały środek odkażający do rąk, poprawiały stan skóry i nie powodowały zmian w częstości infekcji w porównaniu z myciem wodą z mydłem.
 

Środek do dezynfekcji rąk nie jest lekarstwem na wszystkie mydła


Chociaż środki do dezynfekcji rąk są szybsze i łatwiejsze niż mydło i woda, nie zastępują prawidłowego mycia. Zaleca się używanie środka odkażającego do rąk, gdy mydło i woda nie są dostępne. Nawet jeśli używasz płynu do dezynfekcji rąk , nadal musisz korzystać z bieżącej wody, mydła i umywalki.
  • Po skorzystaniu z toalety
  • Przed i po gotowaniu lub jedzeniu,
  • Po obchodzeniu się z chemikaliami,
  • Gdy ręce są wyraźnie brudne.

Środki dezynfekujące do rąk mogą nie zastąpić mycia rąk, ale spójrzmy prawdzie w oczy, wiele osób i tak nie myje rąk prawidłowo. Dozowniki umieszczone w strategicznych miejscach wokół budynku mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji. Kupując do szkoły lub miejsca pracy, szukaj produktów o stężeniu 60-95% i dodanych środków nawilżających.

Przejdź do strony głównej

(c)2021 P.H.U Silver Bartłomiej Srebro - Sklep internetowy esilver.com.pl - Urządzenia higieniczne (suszarki do rąk; dozowniki do mydła) oraz profesjonalne środki czystości i sprzęt do sprzątania (wózki serwisowe; wózki na odpady).Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Nasz cennik zawiera produkty takich marek jak Kastell, Faneco, Clean Pro, Tork, Linea Trade, Merida, Eka plast, Dolphin, Royal Impeco, TTS (w ofercie posiadamy również odpowiednie zamienniki). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl Zamówione produkty dostarczymy w każde miejsce w Polsce: Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin a także w pozostałe miasta gdzie potrzebne jest wyposażenie toaletowe i utrzymanie higieny.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).