zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Alergia - jak dbać o czystość przy uczuleniach


KategorieFiltrowanie

Pojemnik na papier toaletowy RANGE

Pojemnik na papier toaletowy RANGE79,70 zł63,00 zł brutto51,22 zł netto

Kieszeniowa suszarka do rąk HP

Suszarka do rąk kieszeniowa 2000 W HP1 690,00 zł1 469,00 zł brutto1 194,31 zł netto

Ręcznik papierowy składany 4000 szt.

Ręczniki papierowe składane ZZ 4000 szt. zielone44,82 zł42,95 zł brutto34,92 zł netto

Ręcznik papierowy składany Katrin Handy Pack

Ręcznik papierowy składany biały Katrin79,92 zł76,53 zł brutto62,22 zł netto

Przewijak dla dzieci do łazienki

Przewijak naścienny / Stanowisko do przewijania dzieci1 094,00 zł959,00 zł brutto779,67 zł netto

Elektryczny odświeżacz powietrza Tork plastik biały

Elektryczny odświeżacz powietrza Tork biały266,16 zł199,99 zł brutto162,59 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Alergia - jak dbać o czystość przy uczuleniach

Data dodania: 08-03-2019

Uciążliwy katar, kaszel, wysypka na skórze, bóle głowy – brzmi znajomo? Coraz więcej osób zmaga się z alergią we własnym domu. Alergenami są najczęściej roztocza kurzu domowego, a także zarodniki grzybów pleśniowych. Warto zauważyć, że nawet pomimo regularnego sprzątania w domu mogą zagościć alergeny, które zdecydowanie obniżą komfort życia, a także wpłyną na pogorszenie stanu zdrowia. Dlatego, jeśli wśród domowników znajdują się alergicy, należy szczególnie zadbać o czystość.

 

Odkurzanie

Podstawę utrzymania czystości we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach stanowi regularne i dokładne odkurzanie. Nie chodzi tu tylko o podłogę, ale też wszelkiego rodzaju wykładziny i dywaniki, a także materace. Bardzo ważne jest, by nie pomijać miejsc o ograniczonym dostępie – należy regularnie odsuwać meble, by móc dotrzeć do wszystkich zakamarków, gdzie mogą gromadzić się zanieczyszczenia i potencjalne alergeny. Niezwykle istotne jest także odkurzanie tapicerowanych mebli i materaca, które stanowią ulubione miejsce roztoczy.

Jeśli mamy w domu osobę z silną alergią, warto odkurzać pod jej nieobecność, by nie była narażona na występujący podczas sprzątania wzrost stężenia cząsteczek kurzu w powietrzu.

 

Usuwanie kurzu z powierzchni zmywalnych

Blaty, półki, parapety, drzwi, sprzęty AGD, panele – tego typu powierzchnie należy często przecierać wilgotną ściereczką, by na bieżąco usuwać drobinki kurzu, a tym samym ograniczyć do minimum ryzyko ich rozprzestrzeniania się. Warto też co jakiś czas odsunąć pralkę czy też lodówkę, by usunąć nagromadzone pod nimi zanieczyszczenia.

 

Ograniczenie liczby przedmiotów gromadzących kurz

Książki, maskotki, kwiaty doniczkowe, liczne dekoracje, a także włochaty dywan to siedliska kurzu. Ich codzienne wycieranie, pranie i odkurzanie może być niezwykle uciążliwe i czasochłonne, dlatego warto ograniczyć ich liczbę do minimum. Dobrym rozwiązaniem jest też trzymanie ich w zamkniętych pudełkach bądź szafkach.

 

Wietrzenie pomieszczeń

Zbyt wysoka temperatura sprzyja rozwojowi roztoczy. Dlatego należy dbać o to, by nie przegrzewać pomieszczeń. Trzeba też pamiętać o ich codziennym wietrzeniu. Zapewnienie odpowiedniej wentylacji w mieszkaniu pozwoli również zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów.

 

Pranie pościeli i maskotek

Ukochane pluszaki oraz pościel stanowią doskonałe miejsce dla roztoczy. Niestety, alergenem są nie same roztocza, a ich odchody, których bardzo trudno się pozbyć – dlatego najlepszym rozwiązaniem jest pranie w wysokiej temperaturze (powyżej 60°C). Z pościelą mamy bezpośredni kontakt podczas snu, dlatego należy pamiętać o jej wymianie oraz praniu raz w tygodniu. Nie można przy tym zapomnieć o wyprasowaniu w wysokiej temperaturze. Warto też pamiętać, że pogromcą roztoczy bywa nie tylko wysoka temperatura prania, ale też promieniowanie UV oraz mróz (temperatura poniżej -15°C). Stąd też warto pamiętać o wietrzeniu pościeli zarówno latem, jak i zimą.

 

Stosowanie odpowiednich preparatów

W domu alergika należy zwrócić szczególną uwagę na stosowane preparaty do czyszczenia i sprzątania. Nie chodzi tu tylko o ich skuteczność, ale także o skład. Niektóre środki chemiczne mogą bowiem dodatkowo uczulać. Dlatego wybierajmy produkty, które zostały przetestowane pod kątem alergii. Zarówno do prania, jak i mycia różnego rodzaju powierzchni należy wybierać preparaty roztoczobójcze. Do mycia łazienek czy też kuchni i miejsc narażonych szczególnie na wpływ wilgoci polecamy natomiast środki grzybobójcze.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).