zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Alergia - jak dbać o czystość przy uczuleniach


Kategorie

Filtrowanie

Wózek do sprzątania i mycia podłóg jednowiaderkowy 20 l z wyciskarka i mopem sznurkowym

Wózek do sprzątania jednowiaderkowy 20 l z mopem sznurkowym277,86 zł269,48 zł brutto219,09 zł netto

Wózek do sprzątania dwa wiadra

Wózek do sprzątania Splast 2x25l z wyciskarką768,75 zł695,26 zł brutto565,25 zł netto

Papier toaletowy w rolkach Tork Advanced biały

Biały papier toaletowy Tork Advanced3,22 zł3,06 zł brutto2,49 zł netto

Profesjonalny odkurzacz do pracy na sucho 8 litrów

Profesjonalny odkurzacz do pracy na sucho 8 litrów1 037,10 zł940,48 zł brutto764,62 zł netto

Papier toaletowy Jumbo szary.

Papier toaletowy Jumbo szary 100 m3,97 zł3,80 zł brutto3,09 zł netto

Kontakt



Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

Alergia - jak dbać o czystość przy uczuleniach

Data dodania: 08-03-2019 Wyświetleń: 474

Uciążliwy katar, kaszel, wysypka na skórze, bóle głowy – brzmi znajomo? Coraz więcej osób zmaga się z alergią we własnym domu. Alergenami są najczęściej roztocza kurzu domowego, a także zarodniki grzybów pleśniowych. Warto zauważyć, że nawet pomimo regularnego sprzątania w domu mogą zagościć alergeny, które zdecydowanie obniżą komfort życia, a także wpłyną na pogorszenie stanu zdrowia. Dlatego, jeśli wśród domowników znajdują się alergicy, należy szczególnie zadbać o czystość.

 

Odkurzanie

Podstawę utrzymania czystości we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach stanowi regularne i dokładne odkurzanie. Nie chodzi tu tylko o podłogę, ale też wszelkiego rodzaju wykładziny i dywaniki, a także materace. Bardzo ważne jest, by nie pomijać miejsc o ograniczonym dostępie – należy regularnie odsuwać meble, by móc dotrzeć do wszystkich zakamarków, gdzie mogą gromadzić się zanieczyszczenia i potencjalne alergeny. Niezwykle istotne jest także odkurzanie tapicerowanych mebli i materaca, które stanowią ulubione miejsce roztoczy.

Jeśli mamy w domu osobę z silną alergią, warto odkurzać pod jej nieobecność, by nie była narażona na występujący podczas sprzątania wzrost stężenia cząsteczek kurzu w powietrzu.

 

Usuwanie kurzu z powierzchni zmywalnych

Blaty, półki, parapety, drzwi, sprzęty AGD, panele – tego typu powierzchnie należy często przecierać wilgotną ściereczką, by na bieżąco usuwać drobinki kurzu, a tym samym ograniczyć do minimum ryzyko ich rozprzestrzeniania się. Warto też co jakiś czas odsunąć pralkę czy też lodówkę, by usunąć nagromadzone pod nimi zanieczyszczenia.

 

Ograniczenie liczby przedmiotów gromadzących kurz

Książki, maskotki, kwiaty doniczkowe, liczne dekoracje, a także włochaty dywan to siedliska kurzu. Ich codzienne wycieranie, pranie i odkurzanie może być niezwykle uciążliwe i czasochłonne, dlatego warto ograniczyć ich liczbę do minimum. Dobrym rozwiązaniem jest też trzymanie ich w zamkniętych pudełkach bądź szafkach.

 

Wietrzenie pomieszczeń

Zbyt wysoka temperatura sprzyja rozwojowi roztoczy. Dlatego należy dbać o to, by nie przegrzewać pomieszczeń. Trzeba też pamiętać o ich codziennym wietrzeniu. Zapewnienie odpowiedniej wentylacji w mieszkaniu pozwoli również zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów.

 

Pranie pościeli i maskotek

Ukochane pluszaki oraz pościel stanowią doskonałe miejsce dla roztoczy. Niestety, alergenem są nie same roztocza, a ich odchody, których bardzo trudno się pozbyć – dlatego najlepszym rozwiązaniem jest pranie w wysokiej temperaturze (powyżej 60°C). Z pościelą mamy bezpośredni kontakt podczas snu, dlatego należy pamiętać o jej wymianie oraz praniu raz w tygodniu. Nie można przy tym zapomnieć o wyprasowaniu w wysokiej temperaturze. Warto też pamiętać, że pogromcą roztoczy bywa nie tylko wysoka temperatura prania, ale też promieniowanie UV oraz mróz (temperatura poniżej -15°C). Stąd też warto pamiętać o wietrzeniu pościeli zarówno latem, jak i zimą.

 

Stosowanie odpowiednich preparatów

W domu alergika należy zwrócić szczególną uwagę na stosowane preparaty do czyszczenia i sprzątania. Nie chodzi tu tylko o ich skuteczność, ale także o skład. Niektóre środki chemiczne mogą bowiem dodatkowo uczulać. Dlatego wybierajmy produkty, które zostały przetestowane pod kątem alergii. Zarówno do prania, jak i mycia różnego rodzaju powierzchni należy wybierać preparaty roztoczobójcze. Do mycia łazienek czy też kuchni i miejsc narażonych szczególnie na wpływ wilgoci polecamy natomiast środki grzybobójcze.


(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).