zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Antybakteryjne środki czystości - co należy o nich wiedzieć?


Kategorie

Filtrowanie

Rękawice lateksowe S

Rękawice lateksowe S38,44 zł26,46 zł brutto24,50 zł netto

Ręcznik kuchenny dwie rolki

Ręcznik kuchenny w roli Classic (2 rolki)6,72 zł5,76 zł brutto4,68 zł netto

Stojak łazienkowy na papier toaletowy i szczotkę WC

Chromowany stojak na papier toaletowy ze szczotką do WC98,40 zł67,69 zł brutto55,03 zł netto

Stojak łazienkowy

Stojak łazienkowy na szczotkę do WC i papier toaletowy112,46 zł80,01 zł brutto65,05 zł netto

Gąbka Vileda do czyszczenia delikatnych powierzchni

Gąbka Vileda z delikatnym padem białym6,11 zł5,31 zł brutto4,32 zł netto

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Oczyszczacz powietrza Sanjo1 732,54 zł1 474,24 zł brutto1 198,57 zł netto

Papier toaletowy Jumbo biały celuloza

Papier toaletowy JUMBO z celulozy 100m6,81 zł6,36 zł brutto5,17 zł netto

Papier toaletowy

Dwuwarstwowy papier toaletowy6,43 zł5,93 zł brutto4,82 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Antybakteryjne środki czystości - co należy o nich wiedzieć?

Antybakteryjne środki czyszczące stosowane w domu dzielą się na dwie ogólne kategorie: antybakteryjne i dezynfekujące. Antybakteryjne osobiste środki czyszczące i przeciwbakteryjne domowe środki czyszczące różnią się znacznie pod względem właściwości i składników oraz sposobu ich stosowania i regulacji. Oto kilka informacji o tych produktach.

Higiena osobista i regularne sprzątanie domu są niezbędne dla dobrego zdrowia. Częste mycie rąk ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania rozprzestrzenianiu się mikroorganizmów (zwanych również drobnoustrojami lub zarazkami), które powodują wiele typowych chorób. Regularne czyszczenie powierzchni w domu usuwa brud i cząsteczki jedzenia, na których mogą się rozwijać zarazki.

Antybakteryjne ekologiczne środki czystościOsobiste środki czyszczące i domowe środki czyszczące zawierające aktywny składnik przeciwbakteryjny lub przeciwdrobnoustrojowy zapewniają dodatkową ochronę przed zarazkami, w tym również tymi, które mogą powodować choroby. Jest tak, ponieważ ich aktywny składnik pomaga im wykroczyć poza zwykłe czyszczenie, aby zabić lub kontrolować wzrost mikroorganizmów. (Słowa „przeciwbakteryjny” i „przeciwdrobnoustrojowy” są często używane zamiennie. Ściśle mówiąc, „przeciwdrobnoustrojowy” oznacza jednak działanie przeciwko szerokiej gamie mikroorganizmów, podczas gdy „przeciwbakteryjny” oznacza działanie przeciwko bakteriom.) Wraz z dobrymi nawykami i praktykami czyszczenia, produkty te odgrywają ważną rolę w pomagając zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków.
 

Kilka faktów na temat zarazków i chorób:

 • Zarazki najczęściej rozprzestrzeniają się ręcznie przez kontakt osobisty.
 • Zarazki mogą dostać się do naszych ciał przez usta, nos, oczy i pękają w skórze, nawet nie wiedząc, że jesteśmy zarażeni.
 • Zła higiena osobista osób zajmujących się jedzeniem jest drugą najczęstszą przyczyną chorób przenoszonych przez żywność.
 • Każdego roku około 5,5 miliona wizyt w gabinetach lekarskich wynika z infekcji skóry.
 • Zarazki można przenosić z powierzchni nieożywionych do rąk i odwrotnie.
 • Niektóre zarazki mogą żyć na suchych powierzchniach (takich jak zabawki) przez kilka godzin, a wilgotnych (jak umywalki łazienkowe) przez okres do trzech dni.
 • Salmonella może przetrwać zamarzanie i może przetrwać na suchych powierzchniach przez co najmniej 24 godziny.
 • Przeciętna ściereczka kuchenna może zawierać 4 miliardy żywych zarazków.
 

Antybakteryjne produkty do higieny osobistej


Osobiste produkty czyszczące przeznaczone do zabijania lub hamowania niektórych bakterii na dłoniach lub ciele są ogólnie nazywane mydłem lub środkiem przeciwbakteryjnym. W zależności od ich aktywnego składnika (składników) i specyficznego składu, produkty te są skuteczne przeciwko bakteriom, które mogą powodować zapach, infekcje skóry, zatrucie pokarmowe, choroby jelit i inne często przenoszone choroby. Mydła antybakteryjne, wprowadzone po raz pierwszy w latach dwudziestych XX wieku w celu zwalczania bakterii wywołujących nieprzyjemny zapach, są regulowane przez Agencję ds. Żywności i Leków.
 

Korzyści z dezynfekcji powierzchni domowych

 • Regularne środki czyszczące dobrze sobie radzą z usuwaniem zabrudzeń, ale tylko środki odkażające lub dezynfekujące (zwane również środkami antybakteryjnymi) zabijają zarazki, które mogą powodować wiele chorób.
 • Powierzchnie takie jak blaty kuchenne i łazienkowe, klamki do drzwi, deski sedesowe i zabawki dla dzieci mogą być zanieczyszczone bakteriami, nawet jeśli nie są wyraźnie zabrudzone.
 • Zarazki mogą rozprzestrzeniać się na inne powierzchnie brudnymi ściereczkami i gąbkami.
 • Produkty, które zabijają zarazki, muszą spełniać wymagania dotyczące skuteczności i wytyczne, a także muszą być zarejestrowane i opatrzone numerem rejestracyjnym na etykiecie.
 • Aby powierzchnie były skutecznie dezynfekowane, należy dokładnie przestrzegać instrukcji na etykietach produktów.
 

Często zadawane pytania dotyczące czyszczenia i dezynfekcji powierzchni


Pytanie: Jaka jest różnica między środkiem odkażającym, a środkiem dezynfekującym lub środkiem przeciwbakteryjnym?
Odpowiedź: Środki dezynfekujące zawierają składniki przeciwdrobnoustrojowe, które zabijają zarazki, jeśli powierzchnie są wolne od ciężkiej gleby. Środki dezynfekujące lub przeciwbakteryjne zawierają składniki do usuwania zabrudzeń, a także składniki przeciwbakteryjne, które zabijają zarazki. Wybielacz domowy dezynfekuje, jeśli jest stosowany zgodnie ze wskazówkami na etykiecie.

Pytanie: Jakie składniki przeciwdrobnoustrojowe są stosowane w domowych środkach czyszczących, które zabijają zarazki?
Odpowiedź: Typowe składniki przeciwdrobnoustrojowe obejmują olej sosnowy, czwartorzędowe związki amoniowe, podchloryn sodu, fenole i etanol.

Pytanie: Jakie mikroorganizmy zabijają środki dezynfekujące lub myjące środki przeciwbakteryjne na powierzchniach domowych?
Odpowiedź: W zależności od aktywnego składnika (składników) i formuły produktu zabijają bakterie, takie jak Salmonella i E. coli, które powodują choroby jelit, oraz gronkowce, które powodują infekcje skóry; grzyb powodujący stopę sportowca; oraz wirusy, takie jak Herpes simplex, Rhinovirus, który jest główną przyczyną przeziębienia; i Rotawirus, główna przyczyna biegunki u małych dzieci. Przeczytaj etykietę, aby dowiedzieć się, które drobnoustroje ma zabić produkt.

Pytanie: Jak mogę stwierdzić, czy domowy środek czyszczący zabija zarazki?
Odpowiedź: Poszukaj na etykiecie słów „dezynfekujący”, „dezynfekująca”, „przeciwbakteryjny” lub „dezynfekowany”, a także numeru rejestracyjnego, ponieważ zapewnia to, że produkt spełnia wymagania dotyczące zabijania zarazków.
 

Antybakteryjne produkty do czyszczenia w gospodarstwie domowym


Domowe środki czyszczące przeznaczone do zabijania zarazków na nieożywionych powierzchniach są zazwyczaj oznaczone na etykietach w celu dezynfekcji, zabijania bakterii lub dezynfekcji. W zależności od ich aktywnego składnika (składników) i specyficznego składu, produkty te mogą zabijać różnorodne mikroorganizmy, które mogą żyć na powierzchniach domowych, takie jak bakterie przenoszone przez żywność, takie jak Salmonella; zimny wirus; i grzyb powodujący stopę sportowca. Domowe środki czyszczące przeznaczone do zabijania zarazków na powierzchni są dostępne od ponad 100 lat.

Przejdź do strony głównej

(c)2021 P.H.U Silver Bartłomiej Srebro - Sklep internetowy esilver.com.pl - Urządzenia higieniczne (suszarki do rąk; dozowniki do mydła) oraz profesjonalne środki czystości i sprzęt do sprzątania (wózki serwisowe; wózki na odpady).Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Nasz cennik zawiera produkty takich marek jak Kastell, Faneco, Clean Pro, Tork, Linea Trade, Merida, Eka plast, Dolphin, Royal Impeco, TTS (w ofercie posiadamy również odpowiednie zamienniki). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl Zamówione produkty dostarczymy w każde miejsce w Polsce: Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin a także w pozostałe miasta gdzie potrzebne jest wyposażenie toaletowe i utrzymanie higieny.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).