zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Co wybrać, suszarkę do rąk czy ręczniki papierowe?


Kategorie

Filtrowanie

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U SILVER Bartłomiej Srebro
  Biuro oraz magazyn:
  ul. Kościuszki 38 A
  38-300 Gorlice
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Co wybrać, suszarkę do rąk czy ręczniki papierowe?

Data dodania: 06-09-2021
Wiele osób, szczególnie właściciele lokali, w których znajdują się toalety publiczne, zastanawia się, czy wybrać suszarkę do rąk, czy też może lepszym rozwiązaniem będą ręczniki papierowe. Poniżej przedstawiamy wady i zalety obu tych rozwiązań, dzięki czemu czytelnik sam będzie mógł zdecydować, na jaki system się zdecydować.
Papier/ręcznik toaletowy w rękach sprzątaczki  

Ręczniki papierowe zapewniają wysoki poziom higieny?

 
Takie przeświadczenie panuje obecnie w społeczeństwie, i jest w tym trochę racji. Ręcznik papierowy znajdujący się w zamkniętym podajniku ma bowiem ograniczony kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, a więc także z unoszącymi się w powietrzu patogenami. Jednak używając go nie zawsze jesteśmy w stanie wytrzeć dłonie do sucha, a tym samym na skórze, w środowisku wilgotnym, mogą się rozwijać chorobotwórcze bakterie i grzyby. Papierowe ręczniki wraz z podajnikiemtańsze w zakupie niż suszarka do rąk, przy czym trudno określić, czy to samo dotyczy ich eksploatacji, wszystko zależy tak naprawdę od częstotliwości użytkowania. Z pewnością dużą ich zaletą jest to, że można po nie sięgać nawet wtedy, gdy wystąpi awaria prądu. Za wadę można uznać fakt, że generują duże ilości odpadów.
 

Suszarka do rąk - bardziej ekonomiczna?

 
Do zalet tego rozwiązania należy zaliczyć brak generowania odpadów i uzupełniania wkładów, co zapewnia wyższy poziom wygody, jeśli chodzi o obsługę urządzenia. Największymi wadami suszarek do rąk jest generowanie hałasu, który może nierzadko przeszkadzać użytkownikom oraz wyższe koszty zakupu. A co z higieną? Do niedawna suszarki do rąk były mniej higieniczne niż ręczniki papierowe, dziś nie jest to takie oczywiste, bowiem urządzenia nowej generacji wyposażone są w filtry HEPA oczyszczające w trakcie użytkowania powietrze lub też bakteriobójcze światło UVC, które eliminuje w procesie sterylizacji unoszące się w nim patogeny. Zaawansowane technologicznie modele osuszą dłonie w ciągu zaledwie 15 sekund nie pobierając przy tym dużej ilości prądu. Dobrej jakości urządzenia będą dobrze służyły przez wiele lat, co ma niewątpliwie pozytywny wpływ na aspekt finansowy.

(c)2021 P.H.U Silver Bartłomiej Srebro - Sklep internetowy esilver.com.pl - Urządzenia higieniczne (suszarki do rąk; dozowniki do mydła) oraz profesjonalne środki czystości i sprzęt do sprzątania (wózki serwisowe; wózki na odpady).Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Nasz cennik zawiera produkty takich marek jak Kastell, Faneco, Clean Pro, Tork, Linea Trade, Merida, Eka plast, Dolphin, Royal Impeco, TTS (w ofercie posiadamy również odpowiednie zamienniki). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl Zamówione produkty dostarczymy w każde miejsce w Polsce: Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin a także w pozostałe miasta gdzie potrzebne jest wyposażenie toaletowe i utrzymanie higieny.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).