zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Czy odświeżacze powietrza są bezpieczne dla zwierząt?


KategorieFiltrowanie

Dozownik łokciowy Dermados Ecolab 0.5 l do płynów dezynfekujących i mydła

Dozownik łokciowy Dermados Ecolab 0.5 l 132,00 zł123,99 zł brutto100,80 zł netto

Pojemnik ręczników papierowych ZZ USO

Podajnik ręczników papierowych ZZ USO67,65 zł63,99 zł brutto52,02 zł netto

Kosz na śmieci Meliconi

Kosz na śmieci metalowy 60 l z pokrywą Soft Touch237,37 zł186,39 zł brutto151,54 zł netto

Ręcznik papierowy składany Katrin Handy Pack

Ręcznik papierowy składany biały Katrin79,92 zł76,53 zł brutto62,22 zł netto

Dozownik mydła w płynie

Pojemnik na mydło ze stali nierdzewnej STEEL 0.8 L157,44 zł143,00 zł brutto116,26 zł netto

Odświeżacz powietrza Mediclean Zapach pieniędzy 500 ml

Odświeżacz powietrza Zapach Pieniędzy Mediclean 500 ml23,31 zł24,35 zł brutto19,80 zł netto

Elektryczna suszarka do rąk M-165-S/S 1650W

Suszarka do rąk metalowa ECO 1650 W327,50 zł295,00 zł brutto239,84 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Czy odświeżacze powietrza są bezpieczne dla zwierząt?

Data dodania: 21-02-2019

Uwalniają niesamowite aromaty, dzięki czemu tworzą w pomieszczeniach wyjątkowy klimat. Niwelują też przykre zapachy. Nic więc dziwnego, że odświeżacze powietrza goszczą w niemal każdym domu! Jednak czy ich obecność jest bezpieczna dla naszych zwierząt?

 

Każdy odpowiedzialny opiekun zwierząt domowych wie, że na pupila może czyhać w domu wiele niebezpieczeństw. Z pozoru niegroźny, pięknie pachnący odświeżacz może okazać się dla naszego kota czy psa ogromną trucizną! Czy to oznacza, że w takim przypadku musimy całkowicie zrezygnować ze wszelkiego rodzaju dyfuzorów, olejków i innych odświeżaczy powietrza?

Spokojnie. Wystarczy rozsądnie podejść do tematu. Przede wszystkim nie stosujmy dyfuzorów czy nawet kadzidełek w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta. A po drugie, sprawdzajmy skład środków, zanim zdecydujemy się na ich zakup. Nie wszystkie odświeżacze są bezpieczne dla naszych pupili – zawarte w niektórych z nich składniki mogą powodować nie tylko uczulenie, ale też tragiczne w skutkach zatrucie. Na co zatem zwrócić uwagę?

Bezpieczne dla zwierząt (jak i dla ludzi) są te odświeżacze powietrza, które nie zawierają takich składników jak:

 • formaldehyd – wywołuje stany zapalne dróg oddechowych oraz poważne uszkodzenia tkanek, wykazuje też działanie rakotwórcze,
 • benzen – jego długotrwałe wdychanie może powodować mdłości i wymioty, a nawet zaburzenia pracy układu sercowo-naczyniowego oraz śmierć,
 • ftalany – zwiększają ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego, wywołują też alergię.

Należy też pamiętać o umiarze. Na sklepowej półce nie znajdziemy w 100% naturalnych odświeżaczy powietrza. Dlatego dla bezpieczeństwa swojego, jak i zwierząt należy pamiętać o pewnych ograniczeniach. Nie stosujmy odświeżaczy przez całą dobę. Nie rozpylajmy preparatów w obecności pupila ani w pomieszczeniu, w którym spędza on większą część dnia. Pamiętajmy też o regularnym wietrzeniu pomieszczeń.

Zwierzęta bywają ciekawskie. Dlatego jeśli posiadamy w domu odświeżacz powietrza w jakiejkolwiek postaci, koniecznie musimy zadbać o to, by pupil nie miał do niego dostępu! Postawiony na półce czy parapecie dyfuzor lub odświeżacz w żelu może bowiem stanowić nie lada pokusę dla wszechobecnego kota. Może on spróbować zjeść żel albo też podejść zbyt blisko dyfuzora, który automatycznie uwolni zawartość, psikając nią prosto w oczy pupila. Dlatego nawet w przypadku preparatów pozbawionych toksycznych substancji, należy zachować szczególną ostrożność. Wtedy i nam i naszym zwierzętom będzie się żyło przyjemniej, a przede wszystkim bezpieczniej!

Jeśli używamy odświeżaczy powietrza i zauważymy u naszego pupila niepokojące objawy jak duszności, kaszel, katar, otępiałość, podrażnienia oczy, niedrożność dróg oddechowych czy też ospałość, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady weterynarza. Na wszelki wypadek warto zachować etykietę od używanego preparatu.

Posiadając zwierzęta, musimy liczyć się pewnymi ograniczeniami dla ich bezpieczeństwa. Dlatego jeśli chcemy mieć 100% pewności, że używane przez nas odświeżacze nie zaszkodzą pupilom, warto na co dzień wypróbować domowych sposobów jak na przykład rozłożenie w różnych miejscach skórek cytrusów.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).