zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Fakty dotyczące suszenia rąk


Kategorie

Filtrowanie

Rękawice nitrylowe L

Rękawice nitrylowe L21,52 zł20,09 zł brutto18,60 zł netto

Wiadro na kółkach do mycia podłóg z mopem sznurkowym

Wiadro na kółkach do mycia podłóg z mopem sznurkowym277,86 zł269,48 zł brutto219,09 zł netto

Piktogram TOALETA DAMSKA Merida stal matowa

Piktogram TOALETA DAMSKA Merida stal matowa57,72 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Znaczek TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa

Piktogram TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa57,72 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Rękawice winylowe XL

Rękawice winylowe XL21,11 zł17,71 zł brutto16,40 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Fakty dotyczące suszenia rąk

Data dodania: 11-02-2019 Wyświetleń: 1375

Jak ważne jest suszenie rąk?

 
Gdybyś miał obserwować, jak ludzie osuszają ręce po skorzystaniu z publicznej łazienki, prawdopodobnie zdecydujesz, że suszenie rąk nie jest tak ważne. Często zdarza się, że po umyciu rąk całkowicie pomija się suszenie rąk. Ci, którzy suszą ręce, nie zawsze są tak entuzjastycznie nastawieni.
Niektórzy po prostu wlewają do zlewu kilka kropli wody, a inni wycierają dłonie w ich ubranie, nie przerywając kroku. Te, które używają elektrycznych suszarek do rąk zwykle robią to tylko niecierpliwie, zazwyczaj porzucając proces bez pełnego wysuszenia dłoni.
 

Czy suszenie rąk naprawdę jest takie ważne?

 
Mycie rąk znacznie zmniejsza liczbę bakterii żyjących na Twoich rękach, ale nie eliminuje całkowicie bakterii. Niektóre pozostałości przetrwają, co prawdopodobnie tłumaczy, dlaczego najbardziej zanieczyszczonym przedmiotem w większości łazienek jest w rzeczywistości umywalka.
Mokre ręce przenoszą bakterie na inne powierzchnie. Badanie opublikowane w British Journal of Anesthesia już w 2001 roku wykazało, że przenoszenie bakterii jest "znacznie zwiększone przez wilgotne ręce". W drugim badaniu, opublikowanym przez Cambridge University Press w 1997 r., Stwierdzono, że suszenie ręczne zmniejsza liczbę bakterii przenoszonych do próbek skóry, narzędzi i, tak, żywności, o 99%.
Pomyśl o tych wszystkich ludziach, którzy omijają suszenie rąk, a następnie otwierają drzwi do łazienki, przenosząc resztki bakterii na klamkę jeden po drugim, tworząc tygiel odpornych bakterii, które wszystkie pływają szczęśliwie w warstwie wilgoci. Jedynym wyjściem z łazienki jest otwarcie tych drzwi.
Jest kilka powodów, aby wysuszyć ręce, pierwszą i najbardziej oczywistą jest to, że chodzenie z mokrymi rękami jest niewygodne i niepraktyczne. Niedopuszczalne jest również powitanie innych (czy to przytulanie, czy uścisk dłoni) mokrymi rękoma. 
 

Jaka jest różnica między suszeniem rąk w w domu, suszeniem rąk w toalecie publicznej?

 
Istnieją trzy główne różnice. Pierwsza jest najbardziej oczywista.
W domu zarazki są twoimi zarazkami. W publicznych łazienkach ukrywają się różne zarazki. Potęguje to fakt, że o wiele więcej osób korzysta z publicznych toalet niż prywatnych toalet.
Drugą różnicą jest przepełniony kosz pełen zużytych ręczników papierowych, który jest zwyczajową cechą toalet publicznych, które nie oferują elektrycznych suszarek do rąk. Jak wiemy, bakterie istnieją w pozostałościach wody na naszych rękach po ich umyciu. Suszenie ręczne przy użyciu ręczników jednorazowych przenosi bakterie do ręczników papierowych.
Trzecia różnica to, przechowywanie zanieczyszczonych ręczników papierowych w jednym miejscu jest zatem dalekie od ideału, jeśli chodzi o kontrolę infekcji. Krótko mówiąc, mniej prawdopodobne jest, że spotkasz się z niebezpiecznymi bakteriami w prywatnej toalecie niż w toalecie publicznej - a to ma wiele wspólnego z faktem, że wiele osób wciąż nie bierze pod uwagę suszenia rąk.
 

Suszenie rąk za pomocą ręczników papierowych, a suszarek do rąk.

 
To chyba chyba największe pytanie. Czy lepiej wysuszyć ręce za pomocą ręczników papierowych lub elektrycznych suszarek do rąk?
W tym przypadku badania są dość podzielone ... ale prawdopodobnie nie z powodów, które można by pomyśleć.
Większość badań opublikowanych na temat suszenia rąk za pomocą ręczników papierowych i suszenia rąk za pomocą elektrycznych suszarek do rąk została sfinansowana przez Dyson (wytwórców elektrycznych suszarek do rąk) lub Kimberly-Clark (którzy zajmują się handlem ręczników papierowych). Nie jest zaskakujące, że wnioski często dotyczą tych, którzy finansują badania. 

Fakt, że elektryczne suszarki do rąk są używane do suszenia rąk, oznacza, że ​​są one prawdopodobnie również zanieczyszczone, ale oczywiście nie trzeba dotykać elektrycznych suszarek do rąk z automatycznymi czujnikami.

Elektryczne suszarki do rąk wprowadziły takie rzeczy jak technologia filtrów HEPA, filtrująca powietrze, które wysadzono podczas suszenia ręcznego. Ostatnio zaawansowane elektryczne suszarki do rąk zostały wyposażone w to samo bakteriobójcze światło UVC, które szpitale używają do sterylizacji. Błyszczące, nieszkodliwe promieniowanie UVC na dłonie, gdy suszenie rąk naprawdę działa na bakterie, zmieniając ich skład chemiczny i niwelując prawdopodobieństwo zakażenia
Ostatnio opracowano szybkie elektryczne suszarki do rąk, które obniżają koszty elektryczne nawet o 85%. Dzieje się tak dlatego, że pracują bardzo szybko, zwykle suszą ręce w 10-15 sekund, zużywając około połowę mocy potrzebnej dla starszych urządzeń. Obniżenie mocy i czasu schnięcia pozwala zaoszczędzić ponad 80% kosztów energii elektrycznej i doprowadza nas do punktu, w którym obecnie niewiele można już zyskać na produkcji wydajniejszej suszarki do rąk, ponieważ wszelkie zaoszczędzone oszczędności zostałyby zmniejszone, np. warto wydać dodatkowe 300 zł na zakup wydajnej suszarki do rąk, która może zaoszczędzić 20 zł rocznie na energii elektrycznej?

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).