zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Fakty dotyczące suszenia rąk


KategorieFiltrowanie

Pojemnik ręczników papierowych ZZ USO

Podajnik ręczników papierowych ZZ USO67,65 zł63,99 zł brutto52,02 zł netto

Ręcznik papierowy składany 4000 szt.

Ręczniki papierowe składane ZZ 4000 szt. zielone44,82 zł42,95 zł brutto34,92 zł netto

Mop do mycia dużych powierzchni

Mop płaski z bawełny 110 cm Dust Mop do dużych powierzchni108,95 zł90,68 zł brutto73,72 zł netto

Profesjonalny odkurzacz do zbierania wody i suchych zanieczyszczeń

Odkurzacz na mokro i na sucho 30 l895,08 zł790,00 zł brutto642,28 zł netto

Elektroniczny odświeżacz z wyświetlaczem LCD

Elektryczny odświeżacz powietrza z wyświetlaczem LCD98,85 zł90,26 zł brutto73,38 zł netto

Elektryczny odświeżacz powietrza Tork plastik biały

Elektryczny odświeżacz powietrza Tork biały266,16 zł199,99 zł brutto162,59 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

  • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
    Wola Łużańska 203
    38-322 Łużna
  • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
  • Zadzwoń508 146 278
    18 354 37 67
  • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Fakty dotyczące suszenia rąk

Data dodania: 11-02-2019

Jak ważne jest suszenie rąk?

 
Gdybyś miał obserwować, jak ludzie osuszają ręce po skorzystaniu z publicznej łazienki, prawdopodobnie zdecydujesz, że suszenie rąk nie jest tak ważne. Często zdarza się, że po umyciu rąk całkowicie pomija się suszenie rąk. Ci, którzy suszą ręce, nie zawsze są tak entuzjastycznie nastawieni.
Niektórzy po prostu wlewają do zlewu kilka kropli wody, a inni wycierają dłonie w ich ubranie, nie przerywając kroku. Te, które używają elektrycznych suszarek do rąk zwykle robią to tylko niecierpliwie, zazwyczaj porzucając proces bez pełnego wysuszenia dłoni.
 

Czy suszenie rąk naprawdę jest takie ważne?

 
Mycie rąk znacznie zmniejsza liczbę bakterii żyjących na Twoich rękach, ale nie eliminuje całkowicie bakterii. Niektóre pozostałości przetrwają, co prawdopodobnie tłumaczy, dlaczego najbardziej zanieczyszczonym przedmiotem w większości łazienek jest w rzeczywistości umywalka.
Mokre ręce przenoszą bakterie na inne powierzchnie. Badanie opublikowane w British Journal of Anesthesia już w 2001 roku wykazało, że przenoszenie bakterii jest "znacznie zwiększone przez wilgotne ręce". W drugim badaniu, opublikowanym przez Cambridge University Press w 1997 r., Stwierdzono, że suszenie ręczne zmniejsza liczbę bakterii przenoszonych do próbek skóry, narzędzi i, tak, żywności, o 99%.
Pomyśl o tych wszystkich ludziach, którzy omijają suszenie rąk, a następnie otwierają drzwi do łazienki, przenosząc resztki bakterii na klamkę jeden po drugim, tworząc tygiel odpornych bakterii, które wszystkie pływają szczęśliwie w warstwie wilgoci. Jedynym wyjściem z łazienki jest otwarcie tych drzwi.
Jest kilka powodów, aby wysuszyć ręce, pierwszą i najbardziej oczywistą jest to, że chodzenie z mokrymi rękami jest niewygodne i niepraktyczne. Niedopuszczalne jest również powitanie innych (czy to przytulanie, czy uścisk dłoni) mokrymi rękoma. 
 

Jaka jest różnica między suszeniem rąk w w domu, suszeniem rąk w toalecie publicznej?

 
Istnieją trzy główne różnice. Pierwsza jest najbardziej oczywista.
W domu zarazki są twoimi zarazkami. W publicznych łazienkach ukrywają się różne zarazki. Potęguje to fakt, że o wiele więcej osób korzysta z publicznych toalet niż prywatnych toalet.
Drugą różnicą jest przepełniony kosz pełen zużytych ręczników papierowych, który jest zwyczajową cechą toalet publicznych, które nie oferują elektrycznych suszarek do rąk. Jak wiemy, bakterie istnieją w pozostałościach wody na naszych rękach po ich umyciu. Suszenie ręczne przy użyciu ręczników jednorazowych przenosi bakterie do ręczników papierowych.
Trzecia różnica to, przechowywanie zanieczyszczonych ręczników papierowych w jednym miejscu jest zatem dalekie od ideału, jeśli chodzi o kontrolę infekcji. Krótko mówiąc, mniej prawdopodobne jest, że spotkasz się z niebezpiecznymi bakteriami w prywatnej toalecie niż w toalecie publicznej - a to ma wiele wspólnego z faktem, że wiele osób wciąż nie bierze pod uwagę suszenia rąk.
 

Suszenie rąk za pomocą ręczników papierowych, a suszarek do rąk.

 
To chyba chyba największe pytanie. Czy lepiej wysuszyć ręce za pomocą ręczników papierowych lub elektrycznych suszarek do rąk?
W tym przypadku badania są dość podzielone ... ale prawdopodobnie nie z powodów, które można by pomyśleć.
Większość badań opublikowanych na temat suszenia rąk za pomocą ręczników papierowych i suszenia rąk za pomocą elektrycznych suszarek do rąk została sfinansowana przez Dyson (wytwórców elektrycznych suszarek do rąk) lub Kimberly-Clark (którzy zajmują się handlem ręczników papierowych). Nie jest zaskakujące, że wnioski często dotyczą tych, którzy finansują badania. 

Fakt, że elektryczne suszarki do rąk są używane do suszenia rąk, oznacza, że ​​są one prawdopodobnie również zanieczyszczone, ale oczywiście nie trzeba dotykać elektrycznych suszarek do rąk z automatycznymi czujnikami.

Elektryczne suszarki do rąk wprowadziły takie rzeczy jak technologia filtrów HEPA, filtrująca powietrze, które wysadzono podczas suszenia ręcznego. Ostatnio zaawansowane elektryczne suszarki do rąk zostały wyposażone w to samo bakteriobójcze światło UVC, które szpitale używają do sterylizacji. Błyszczące, nieszkodliwe promieniowanie UVC na dłonie, gdy suszenie rąk naprawdę działa na bakterie, zmieniając ich skład chemiczny i niwelując prawdopodobieństwo zakażenia
Ostatnio opracowano szybkie elektryczne suszarki do rąk, które obniżają koszty elektryczne nawet o 85%. Dzieje się tak dlatego, że pracują bardzo szybko, zwykle suszą ręce w 10-15 sekund, zużywając około połowę mocy potrzebnej dla starszych urządzeń. Obniżenie mocy i czasu schnięcia pozwala zaoszczędzić ponad 80% kosztów energii elektrycznej i doprowadza nas do punktu, w którym obecnie niewiele można już zyskać na produkcji wydajniejszej suszarki do rąk, ponieważ wszelkie zaoszczędzone oszczędności zostałyby zmniejszone, np. warto wydać dodatkowe 300 zł na zakup wydajnej suszarki do rąk, która może zaoszczędzić 20 zł rocznie na energii elektrycznej?

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).