zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Gdzie w biurze znajduje się najwięcej bakterii i jak z nimi walczyć?


Kategorie

Filtrowanie

Tablica ostrzegawcza

Tablica ostrzegawcza Uwaga Ślisko27,54 zł23,99 zł brutto19,50 zł netto

Mydło w płynie antybakteryjne Roy Royal 6 l

Mydło w płynie antybakteryjne białe ROY 5 L36,26 zł19,43 zł brutto15,80 zł netto

Mediclean mydło antybakteryjne Vanessa 0,5l z dozownikiem

Antybakteryjne mydło w płynie z pompką Vanessa 0.5l17,97 zł11,82 zł brutto9,61 zł netto

Katrin Basic L 1200 papierowe czyściwo uniwersalnego zastosowania

Czyściwo papierowe w bardzo dużej roli 1230 m Katrin Basic84,60 zł134,72 zł brutto109,53 zł netto

Zestaw dozowników ze stali nierdzewnej: dozownik na mydło, pojemnik na ręczniki, podajnik papieru toaletowego

Zestaw podajników ze stali nierdzewnej - matowej 425,49 zł487,89 zł brutto396,66 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Gdzie w biurze znajduje się najwięcej bakterii i jak z nimi walczyć?

Data dodania: 11-12-2019

Choć ich nie widać, to niestety czają się na nas wszędzie. Zarówno w obiektach użyteczności publicznej, naszych domach i mieszkaniach, środkach transportu publicznego, w naszych samochodach, a także w biurach. Co więcej, siedliskiem bakterii w biurach są nie tylko toalety, ale przedmioty, z których korzystamy często każdego dnia w pracy – telefon, myszka, klawiatura...

Szacuje się, że biurka gromadzą nawet 400 razy więcej bakterii niż deska sedesowa! Przyczyny tego stanu rzeczy są różne – niektórzy pracownicy nie myją dokładnie rąk po każdym skorzystaniu z toalety, inni spożywają posiłki przy komputerze i nie sprzątają resztek jedzenia… A to powoduje, że na naszych biurkach oraz przedmiotach codziennego użytku rozwijają się bakterie, wirusy i grzyby.

 

KLAWIATURA I MYSZKA
 

Osoby pracujące przy komputerze przez kilka godzin dziennie korzystają z klawiatury i myszki, przenosząc na nie wszelkiego rodzaju zarazki z rąk i na odwrót – zbierając z nich zarazki. Dlatego tak ważne jest mycie rąk zarówno przed, jak i po korzystaniu z klawiatury i myszki. Warto również zrezygnować z jedzenia podczas pracy – lepiej zrobić sobie przerwę i wyjść do biurowej kuchni bądź stołówki. Jedząc i pracując przy komputerze jednocześnie, zwiększamy ryzyko, że przeniesiemy bakterie i zarazki do jamy ustnej. Resztki jedzenia wpadające pomiędzy klawisze stanowią ponadto doskonałą pożywkę dla bakterii i zarazków.

 

TELEFON
 

Na szczególną uwagę zasługuje słuchawka, na którą przenosimy zarazki zarówno z naszych rąk, jak i z jamy ustnej. Słuchawkę trzymamy zazwyczaj bardzo blisko ust i uszu, co zwiększa ryzyko przedostania się drobnoustrojów do organizmu. Bakterie lubią gromadzić się również na przyciskach.

 

KLAMKI

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile groźnych drobnoustrojów znajduje się na wszelkiego rodzaju klamkach. Nawet gdy dokładnie umyjemy ręce, wystarczy złapać klamkę, by na nasze dłonie przedostały się chorobotwórcze drobnoustroje. Dlatego korzystając z publicznych toalet, warto nie dotykać bezpośrednio klamki, a na przykład poprzez papierowy ręcznik.

 

KUBKI
 

Najbezpieczniej jest przynosić do pracy własny kubek i pilnować, by nikt z niego nie korzystał. Często okazuje się bowiem, że firmowe naczynia są niedokładnie myte. Mycie ręczne nie pozwala na zabicie wszystkich zarazków, a i mycie w zmywarkach nie zawsze zapewnia pełną sterylność (szczególnie w przypadku zbyt niskiej temperatury wody, załadowanej do pełna zmywarki czy też używania słabych detergentów).

 

DŁUGOPISY
 

Zawsze lepiej mieć swój długopis i nikomu go nie pożyczać. Długopisy, z których korzysta wiele osób, mogą stać się siedliskiem zarazków. Co więcej, wiele osób ma okropny nawyk wkładania długopisu do ust, a nawet gryzienia go…

 

PAPIER
 

Choć w wielu firmach odchodzi się od drukowania materiałów, to i tak zdarzają się szkolenia, prezentacje, notatki ze spotkania i inne dokumenty w wersji papierowej. Warto zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z nich, ponieważ mogą znajdować się na nich liczne bakterie i zarazki. Należy również zwalczyć wyjątkowo niehigieniczny nawyk ślinienia palca przed przełożeniem kartek.

Jak wygonić nieproszonych gości z przestrzeni biurowej? Niestety, nie da się całkiem wyeliminować bakterii, zarazków i wirusów. Można jednak znacznie zredukować ich ilość, przestrzegając podstawowych zasad higieny. Przede wszystkim należy często myć ręce – zarówno po skorzystaniu z toalety, jak i po przeglądaniu dokumentów, korzystaniu z klawiatury, itp. Warto też regularnie czyścić przedmioty codziennego użytku, używając w tym celu preparatów o dodatkowych właściwościach odkażających i dezynfekujących.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).