zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Idealnie czysta toaleta – na co zwrócić uwagę?


KategorieFiltrowanie

Kieszeniowa suszarka do rąk HP

Suszarka do rąk kieszeniowa 2000 W HP1 690,00 zł1 469,00 zł brutto1 194,31 zł netto

Szczotka wc ze stali nierdzewnej

Szczotka WC Roxanne WZ223,04 zł21,48 zł brutto17,46 zł netto

Pojemnik na papier toaletowy Jumbo

Dozownik / Pojemnik na papier toaletowy Jumbo46,83 zł41,00 zł brutto33,33 zł netto

Wózek do sprzątania z tworzywa sztucznego ABS z mopem kentucky

Wózek do sprzątania dwuwiadrowy 2x17L z mopem sznurkowym296,77 zł229,00 zł brutto186,18 zł netto

Szczotka toaletowa naścienna

Szczotka do WC z uchwytem ściennym29,99 zł20,50 zł brutto16,67 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Idealnie czysta toaleta – na co zwrócić uwagę?

Data dodania: 18-02-2019

Toaleta to miejsce wymagające starannej dbałości o czystość. Jest to bowiem miejsce, które może stać się potencjalnym siedliskiem wielu chorobotwórczych bakterii. Dlatego do jej pielęgnacji należy się szczególnie przyłożyć.

Idealnie czysta toaleta to nie tylko komfort jej użytkowania przez domowników oraz gości. To także zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów oraz źródeł zarazków. Stąd też codzienna pielęgnacja to podstawa. Nie wystarczą cotygodniowe, konkretne porządki. O czystość i higienę w toalecie należy dbać każdego dnia. Dzięki temu pozbędziemy się bakterii i zabrudzeń, ale też unikniemy powstawania rdzy, kamienia czy też wilgoci.

Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim musimy pamiętać, że toaleta to bardzo wymagające pomieszczenie. Nie wystarczy przetarcie umywalki i wanny ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Wyszorowanie muszli klozetowej co kilka dni to też za mało. Od czego zatem zacząć?

 

Dobór środków czystości

Toaleta to miejsce, gdzie potrzebny będzie solidny asortyment preparatów różnego rodzaju. Przydadzą się środki zarówno czyszczące, jak i dezynfekujące. Podstawę stanowią płyny do muszli klozetowej, które nie tylko usuwają zabrudzenia, ale też eliminują zarazki. Przydadzą się też preparaty do pielęgnacji deski sedesowej, umywalki, wanny, brodzika, kabiny prysznicowej, płytek oraz podłóg. Mycie i dezynfekcja to jednak nie wszystko. Ze względu na wilgotne powietrze w toalecie, konieczne jest również stosowanie preparatów zapobiegających rozwojowi pleśni i grzybów. Obowiązkowo musimy się zaopatrzyć również w środki przeciwko kamieniowi i rdzy, preparaty do udrażniania rur, a także antybakteryjne, zapachowe zawieszki do wc.

 

Dobór akcesoriów

Należy pamiętać, że trzeba dotrzeć do każdego miejsca – choć do niektórych przestrzeni dostęp może być znacznie utrudniony. Kontakt z detergentami może ponadto podrażnić skórę. Dlatego warto zaopatrzyć się w akcesoria typu szczotki na dłuższym kiju, gąbeczki, ściereczki, gumowe rękawice, itp. Należy jednak pamiętać, żeby tych samych akcesoriów nie używać do czyszczenia pozostałych części mieszkania. Nie używajmy gąbki do mycia deski sedesowej do przecierania półek czy też baterii umywalkowej. Warto też zawsze mieć pod ręką ręczniki papierowe albo specjalne chusteczki do przecierania mebli. Pozwolą one na bieżąco usuwać drobne zanieczyszczenia oraz walczyć z osadzającym się kurzem.

 

Systematyczność sprzątania

Tego nie da się ominąć. Nawet najlepsze środki i akcesoria nie pomogą, jeśli nie zadbamy o codzienną, staranną pielęgnację. Warto po każdym skorzystaniu z toalety przetrzeć umywalkę i baterię, a także miejsca, gdzie mogła dostać się woda. Raz dziennie należy też wyszorować największe siedlisko zarazków, czyli muszlę klozetową. Pamiętajmy jednak, że zabicie zarazków wymaga czasu i dlatego konieczne jest odczekanie dłuższej chwili po aplikacji preparatu czyszcząco-dezynfekującego, zanim przystąpimy do szorowania. Na bieżąco trzeba też usuwać wszelkie włosy i inne zanieczyszczenia z umywalki czy wanny – praktycznym rozwiązaniem jest zamontowanie sitka do odpływu. Jeśli będziemy pamiętać o codziennej pielęgnacji, będziemy mogli cieszyć się idealnie czystą łazienką bez konieczności dużego nakładu pracy.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).