zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Jak dbać o czystość akcesoriów do sprzątania?


Kategorie

Filtrowanie

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Jak dbać o czystość akcesoriów do sprzątania?

Data dodania: 01-07-2019

Wszelkiego rodzaju akcesoria do sprzątania znacznie ułatwiają porządki – skracają ich czas i zwiększają efektywność. Gąbki, ściereczki, kuchenne zmywaki, myjki do szyb, ściągaczki, miotły, mopy, szczotki do WC, odkurzacze… Wszystkie te akcesoria wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by służyły przez długi czas, a przy tym by nie stały się siedliskiem brudu i bakterii.

 

Gąbki i zmywaki kuchenne

Używane do mycia naczyń gąbeczki stanowią idealne miejsce dla rozwoju bakterii. Wilgoć, resztki jedzenia… Dlatego po każdym użyciu należy dokładnie wypłukać i wysuszyć gąbkę. Można też umyć je w zmywarce bądź też włożyć do kuchenki mikrofalowej (na mocniejszy program). Należy też pamiętać, by nie zwlekać z jej wymianą w nieskończoność – zalecana jest wymiana gąbki do naczyń co tydzień.

 

Ściereczki i ręczniki

Ściereczki i ręczniki materiałowe wymagają prania w pralce. Oprócz zwykłego detergentu do prania warto też dodać sodę oczyszczoną lub ocet spirytusowy. Jeśli jednak ścierki są już bardzo zabrudzone, lepiej je wyrzucić i wymienić na nowe. Warto też pamiętać, że płyny do płukania mogą w wielu przypadkach przyczynić się do utraty właściwości elektrostatycznych ścierek.

 

Szczotki do WC

Szorujemy muszlę klozetową, po czym mokrą szczotkę odkładamy do stojaka/pojemnika… Większość osób tak robi, nie zdając sobie sprawy z tego, że w ten sposób stwarzamy doskonałe warunki dla rozwoju bakterii. Dlatego po każdym użyciu szczotkę do WC należy dokładnie wypłukać, a minimum raz na tydzień wyczyścić. Można po prostu wlać do muszli klozetowej większą ilość detergentu i zanurzyć w nim szczotkę na minimum pół godziny. Po tym czasie należy ją wyjąć i pozostawić do wysuszenia (na przykład umieszczając ją pomiędzy muszką a deską). Jeśli osadziły się na niej włosy bądź inne zanieczyszczenia, należy je usunąć np. patyczkiem higienicznym czy też długopisem. Nie należy również zapominać o regularnej dezynfekcji rączki szczotki.

 

Miotły

Na miotłach często osadza się kurz, włosy, sierść i wszelkie inne zanieczyszczenia. Dlatego po każdym użytkowaniu należy je dokładnie wytrzepać – najlepiej na zewnątrz. Warto też zadbać o jej regularne mycie – tutaj należy jednak pamiętać, by unikać długiego namaczania, ponieważ może to wpłynąć na osłabienie włosia. Miotły myjemy gorącą wodą z dodatkiem mydła lub proszku do prania, a następnie płuczemy pod strumieniem zimnej wody.

 

Mopy

Nakładki na mopa muszą być dokładnie wyczyszczone, by faktycznie myły podłogi, a nie rozprzestrzeniały brud oraz bakterie. Dlatego po każdym użyciu należy je dobrze umyć w gorącej w wodzie z dodatkiem płynu czy też mydła, wypłukać w zimnej wodzie i pozostawić do wyschnięcia. Wymienne nakładki na mopa (zarówno paskowe, jak i sznurkowe) można też wyprać w pralce. Należy pamiętać, by nie zostawiać mokrego mopa w wiadrze - taki sposób sprzyja namnażaniu się bakterii oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

 

Odkurzacze

Wbrew pozorom odkurzacze wymagają dokładniejszej pielęgnacji niż tylko wymiana filtrów i worków. Konieczne jest również mycie kółek, ponieważ osadzający się na nich osad może brudzić podłogi. Należy też wyciągać włosy ze szczotki, a także myć rury wewnątrz – w ich środku gromadzi się bowiem najwięcej zanieczyszczeń.

 

Myjki i ściągaczki do szyb

Akcesoria do mycia szyb są niezastąpione. Dzięki nim można szybko umyć okna czy też lustra i to bez smug i zacieków! Należy jednak pamiętać, że jeśli nie zadbamy odpowiednio o ich czystość, nie spełnią one swojego zadania. Dlatego po każdym użyciu należy usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia na przykład za pomocą wilgotnej ściereczki i detergentu, a następnie dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą i wysuszyć.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).