zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Jak dbać o czystość akcesoriów do sprzątania?


KategorieFiltrowanie

Suszarka do rąk MISTRAL 1800 W

Suszarka do rąk 1800W GTX168,00 zł133,90 zł brutto108,86 zł netto

Dozownik mydła w płynie

Pojemnik na mydło ze stali nierdzewnej STEEL 0.8 L157,44 zł143,00 zł brutto116,26 zł netto

Odświeżacz powietrza Mediclean Zapach pieniędzy 500 ml

Odświeżacz powietrza Zapach Pieniędzy Mediclean 500 ml23,31 zł24,35 zł brutto19,80 zł netto

Basenowy spryskiwacz, dozownik do dezynfekcji stóp

Dozownik basenowy do dezynfekcji stóp oraz obuwia Ecolab Incimat ®4 157,50 zł3 998,59 zł brutto3 250,89 zł netto

Wózek do sprzątania jednowiadrowy z prasą do mopów

Wiadro na kółkach do mycia podłóg z wyciskarką159,00 zł141,68 zł brutto115,19 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Jak dbać o czystość akcesoriów do sprzątania?

Data dodania: 01-07-2019

Wszelkiego rodzaju akcesoria do sprzątania znacznie ułatwiają porządki – skracają ich czas i zwiększają efektywność. Gąbki, ściereczki, kuchenne zmywaki, myjki do szyb, ściągaczki, miotły, mopy, szczotki do WC, odkurzacze… Wszystkie te akcesoria wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by służyły przez długi czas, a przy tym by nie stały się siedliskiem brudu i bakterii.

 

Gąbki i zmywaki kuchenne

Używane do mycia naczyń gąbeczki stanowią idealne miejsce dla rozwoju bakterii. Wilgoć, resztki jedzenia… Dlatego po każdym użyciu należy dokładnie wypłukać i wysuszyć gąbkę. Można też umyć je w zmywarce bądź też włożyć do kuchenki mikrofalowej (na mocniejszy program). Należy też pamiętać, by nie zwlekać z jej wymianą w nieskończoność – zalecana jest wymiana gąbki do naczyń co tydzień.

 

Ściereczki i ręczniki

Ściereczki i ręczniki materiałowe wymagają prania w pralce. Oprócz zwykłego detergentu do prania warto też dodać sodę oczyszczoną lub ocet spirytusowy. Jeśli jednak ścierki są już bardzo zabrudzone, lepiej je wyrzucić i wymienić na nowe. Warto też pamiętać, że płyny do płukania mogą w wielu przypadkach przyczynić się do utraty właściwości elektrostatycznych ścierek.

 

Szczotki do WC

Szorujemy muszlę klozetową, po czym mokrą szczotkę odkładamy do stojaka/pojemnika… Większość osób tak robi, nie zdając sobie sprawy z tego, że w ten sposób stwarzamy doskonałe warunki dla rozwoju bakterii. Dlatego po każdym użyciu szczotkę do WC należy dokładnie wypłukać, a minimum raz na tydzień wyczyścić. Można po prostu wlać do muszli klozetowej większą ilość detergentu i zanurzyć w nim szczotkę na minimum pół godziny. Po tym czasie należy ją wyjąć i pozostawić do wysuszenia (na przykład umieszczając ją pomiędzy muszką a deską). Jeśli osadziły się na niej włosy bądź inne zanieczyszczenia, należy je usunąć np. patyczkiem higienicznym czy też długopisem. Nie należy również zapominać o regularnej dezynfekcji rączki szczotki.

 

Miotły

Na miotłach często osadza się kurz, włosy, sierść i wszelkie inne zanieczyszczenia. Dlatego po każdym użytkowaniu należy je dokładnie wytrzepać – najlepiej na zewnątrz. Warto też zadbać o jej regularne mycie – tutaj należy jednak pamiętać, by unikać długiego namaczania, ponieważ może to wpłynąć na osłabienie włosia. Miotły myjemy gorącą wodą z dodatkiem mydła lub proszku do prania, a następnie płuczemy pod strumieniem zimnej wody.

 

Mopy

Nakładki na mopa muszą być dokładnie wyczyszczone, by faktycznie myły podłogi, a nie rozprzestrzeniały brud oraz bakterie. Dlatego po każdym użyciu należy je dobrze umyć w gorącej w wodzie z dodatkiem płynu czy też mydła, wypłukać w zimnej wodzie i pozostawić do wyschnięcia. Wymienne nakładki na mopa (zarówno paskowe, jak i sznurkowe) można też wyprać w pralce. Należy pamiętać, by nie zostawiać mokrego mopa w wiadrze - taki sposób sprzyja namnażaniu się bakterii oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

 

Odkurzacze

Wbrew pozorom odkurzacze wymagają dokładniejszej pielęgnacji niż tylko wymiana filtrów i worków. Konieczne jest również mycie kółek, ponieważ osadzający się na nich osad może brudzić podłogi. Należy też wyciągać włosy ze szczotki, a także myć rury wewnątrz – w ich środku gromadzi się bowiem najwięcej zanieczyszczeń.

 

Myjki i ściągaczki do szyb

Akcesoria do mycia szyb są niezastąpione. Dzięki nim można szybko umyć okna czy też lustra i to bez smug i zacieków! Należy jednak pamiętać, że jeśli nie zadbamy odpowiednio o ich czystość, nie spełnią one swojego zadania. Dlatego po każdym użyciu należy usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia na przykład za pomocą wilgotnej ściereczki i detergentu, a następnie dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą i wysuszyć.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).