zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» Jak działają suszarki do rąk?


KategorieFiltrowanie

Stalowy pojemnik na papier toaletowy INTRO

Pojemnik na papier toaletowy STEEL158,42 zł142,64 zł brutto115,97 zł netto

Plastikowa suszarka do rąk 2500 W ABS biała

Suszarka do rąk 2500W ABS biała380,00 zł319,80 zł brutto260,00 zł netto

Kieszeniowa suszarka do rąk HP

Suszarka do rąk kieszeniowa 2000 W HP1 690,00 zł1 469,00 zł brutto1 194,31 zł netto

Tablica ostrzegawcza

Tablica ostrzegawcza Uwaga Ślisko27,54 zł23,99 zł brutto19,50 zł netto

Dozownik mydła w płynie

Pojemnik na mydło ze stali nierdzewnej STEEL 0.8 L157,44 zł143,00 zł brutto116,26 zł netto

Podajnik na ręczniki papierowe w składce

Pojemnik / Dozownik na ręczniki papierowe Z46,49 zł39,22 zł brutto31,89 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Jak działają suszarki do rąk?

Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, ćwiczysz w centrum rozrywki, czy jesz w restauracji, mycie rąk i używanie suszarki do rąk to codzienność. 

Chociaż łatwo jest nie zauważyć, jak działają suszarki do rąk, fakty mogą Cię zaskoczyć - i na pewno sprawią, że pomyślisz dwa razy, gdy użyjesz jej ponownie.
 

Suszarka do rąk: Jak to działa?


Podobnie jak w przypadku automatycznych drzwi, czujniki ruchu są istotną częścią działania suszarek do rąk. I - choć są automatyczne - czujniki działają w dość wyrafinowany sposób. Emitując niewidzialny promień światła podczerwonego, czujnik na suszarce ręcznej jest wyzwalany, gdy obiekt (w tym przypadku twoje ręce) wpada na swoją drogę, odbijając światło z powrotem do czujnika.

Kiedy czujnik wykrywa odbijanie się światła, natychmiast wysyła sygnał elektryczny przez obwód suszarki do silnika, nakazując mu zainicjowanie i pobranie energii z sieci. 

Sposób działania suszarek do rąk w celu usunięcia nadmiaru wilgoci zależy od modelu używanej suszarki, ale wszystkie suszarki mają dwie rzeczy wspólne:
 • silnik suszarki do rąk
 • wentylator
Starsze, bardziej tradycyjne modele wykorzystują silnik suszarki do rąk do napędzania wentylatora, który następnie wdmuchuje powietrze przez element grzewczy i przez szeroką dyszę - odparowuje wodę z rąk. Jednak ze względu na wyższe zużycie energii technologia ta przechodzi w przeszłość. 

Jak działają dzisiaj suszarki do rąk? Cóż, inżynierowie opracowali nowe typy osuszaczy, które wymuszają przepływ powietrza przez bardzo wąską dyszę, opierając się na wynikowym ciśnieniu powietrza, aby zeskrobać wodę z powierzchni skóry. Modele te nadal wykorzystują silnik suszarki ręcznej i wentylator, ale ponieważ do zapewnienia ciepła nie jest potrzebna żadna energia, nowoczesna metoda jest znacznie szybsza i sprawia, że ​​suszarka do rąk jest tańsza w eksploatacji.

Aby wydmuchać powietrze, suszarka do rąk musi najpierw wciągnąć powietrze z otaczającej atmosfery. Ponieważ powietrze w toalecie zawiera bakterie i mikroskopijne cząstki kału, niektórzy ludzie wyciągnęli wnioski na temat bezpieczeństwa suszarek do rąk - ale prawda jest taka, że ​​suszarki lepiej niszczą zarazki niż je rozprzestrzeniają. 

W dzisiejszych czasach powszechne jest stosowanie elektrycznych suszarek do rąk z wysokowydajnym filtrem cząstek stałych (HEPA). Ten sprytny zestaw umożliwia suszenie rąk i zatrzymywanie ponad 99% bakterii w powietrzu i innych zanieczyszczeń, co oznacza, że ​​powietrze wpadające do rąk użytkowników pozostaje niewiarygodnie czyste. 

Teraz znasz sekrety działania suszarek do rąk.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).