zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » FAQ » Jak zaprojektować toaletę publiczną?


Kategorie

Filtrowanie

Piktogram TOALETA DAMSKA Merida stal matowa

Piktogram TOALETA DAMSKA Merida stal matowa57,72 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Neutralizator przykrych zapachow Naner 1 l

Płyn neutralizujący nieprzyjemne zapachy NANER 1 L52,48 zł46,08 zł brutto42,67 zł netto

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB30B ECO z baterią żelową

Maszyna do mycia podłóg - automat czyszcząco-zbierający Zauber EKO17 189,25 zł15 638,56 zł brutto12 714,28 zł netto

Papier toaletowy Jumbo biały

Papier toaletowy BIG ROLL7,28 zł6,15 zł brutto5,00 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Jak zaprojektować toaletę publiczną?

Data dodania: 02-12-2022 Wyświetleń: 142
Higiena, funkcjonalność i styl są na pierwszym planie każdego projektu toalety publicznej. Od materiału, z którego wykonane są kabiny, po styl dozowników mydła, istnieje cały szereg czynników projektowych, które należy wziąć pod uwagę, chcąc ulepszyć lub odnowić toaletę publiczną.

Niezależnie od tego, czy chcesz zaprojektować toaletę publiczną dla restauracji, obiektu rekreacyjnego czy kompleksu rozrywkowego, podpowiemy Ci wszystkie kwestie projektowe, które powinny znaleźć się na Twojej liście, jeśli chodzi o zaprojektowanie idealnej łazienki publicznej.
 

Wymagania prawne dotyczące projektowania toalet publicznych

 
 
Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że projekt Twojej toalety publicznej jest zgodny z wszelkimi wymogami prawnymi. Wymogi prawne różnią się w zależności od rodzaju miejsca, w którym znajduje się Twoja toaleta publiczna, dlatego zawsze dobrze jest skontaktować się z lokalną radą, aby uzyskać pełną listę wymagań prawnych.
 

Wymogi prawne dotyczące uwzględnienia w projekcie toalety publicznej obejmują:

 
Toaleta publiczna zawierająca więcej niż cztery kabiny powinna być również zaprojektowana tak, aby była przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Oznacza to, że powinna zawierać co najmniej jedną kabinę (minimalna szerokość 1200 mm) z poręczą i drzwiami otwieranymi na zewnątrz. Możesz przeczytać nasz przewodnik po przepisach dotyczących toalet dla osób niepełnosprawnych, aby uzyskać więcej informacji.

Kosze sanitarne są prawnie wymagane w publicznych toaletach dla kobiet, podczas gdy wszystkie toalety publiczne powinny być wyposażone w niezbędne materiały eksploatacyjne, takie jak mydło i papier toaletowy oraz bieżąca ciepła i zimna woda.

We wszystkich toaletach publicznych konieczna jest skuteczna wentylacja. Wentylacja nie tylko pomaga rozpraszać zapachy, ale także zapobiega powstawaniu pleśni.

Na koniec wybierz powierzchnie, które są łatwe do utrzymania w czystości – na szczycie listy powinny znajdować się nadające się do szorowania, wytrzymałe materiały, które są odporne na chemikalia czyszczące.
 

Minimalna liczba toalet i umywalek wymaganych w toaletach publicznych

 
Od miejsc rozrywki po baseny, każdy, kto chce przeprojektować swoją toaletę publiczną, musi również pamiętać o normach określających całkowitą liczbę toalet wymaganych dla każdego typu obiektu. 
 

Jakie funkcje należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu toalet publicznych?

 
Jest rzeczą oczywistą, że projekt toalety publicznej musi obejmować kabiny, toalety, umywalki, dozowniki mydła, uchwyty na papier toaletowy i suszarki do rąk. W przypadku męskiej toalety w projekcie należy uwzględnić pisuary. Tutaj przedstawiliśmy kilka pomysłów na te główne cechy toalet publicznych:
 

Kabiny WC

 
Projektując nową toaletę publiczną, zastanów się, jakiej prywatności będą oczekiwać Twoi klienci. Na przykład ruchliwy, hałaśliwy klub nocny może wybrać kabiny toaletowe ze standardowymi ściankami działowymi, podczas gdy te z dużo cichszymi obiektami, takimi jak restauracje lub spa, mogą wybrać kabiny od podłogi do sufitu, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić znacznie bardziej prywatne wrażenia.

Dzięki ogromnej gamie kolorów, wykończeń i efektów drewnopodobnych do wyboru, Twoje kabiny mogą stać się wyrazistym elementem projektu Twojej toalety publicznej!
 

WC


Toalety montowane na ścianie są jednymi z naszych najlepiej sprzedających się toalet dzięki ukrytej spłuczce i rurom odpływowym, które zapewniają bardziej elegancki i higieniczny wygląd. Jednym z naszych innych bestsellerów jest toaleta wolnostojąca – projekt, który jest prawdopodobnie bardziej znany, ponieważ jest powszechnie używany w naszych łazienkach w domu!
 

Umywalki

 
Jeśli chodzi o wybór zlewu, pamiętaj, że zalecany rozmiar zlewu jest wystarczająco duży, aby ktoś mógł umyć zarówno ręce, jak i przedramiona. Umywalki występują w ogromnej gamie stylów. Umywalki wpuszczane są świetne, jeśli szafki pod umywalkę są na Twojej liście życzeń, ponieważ można je szybko i łatwo utrzymać w czystości, podczas gdy umywalki wiszące są najlepszą opcją zlewozmywaka, jeśli szafki pod umywalkę zajmują zbyt dużo miejsca. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, dlaczego nie spojrzeć na umywalki nablatowe ?
 

Dozowniki mydła

 
Dozowniki mydła są dostępne we wszystkich kształtach, rozmiarach i wzorach, a automatyczne dozowniki mydła są jedną z najpopularniejszych opcji od czasu pandemii. Chociaż w idealnej sytuacji na każdą umywalkę przypadałby jeden dozownik mydła, jeden dozownik między dwiema umywalkami jest również dopuszczalny w łazienkach publicznych o mniejszym natężeniu ruchu.
 

Suszarki do rąk

 
Podobnie jak w przypadku innych głównych cech łazienki publicznej, istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o suszarki do rąk. Podczas gdy Dyson stał się głównym graczem na rynku suszarek do rąk, inni producenci zawsze depczą im po piętach, tworząc innowacyjne, higieniczne suszarki do rąk, których zakup i eksploatacja nie kosztują ani grosza! Przeczytaj nasz przewodnik po różnych typach suszarek do rąk, aby uzyskać więcej informacji.
 

Uchwyty na papier toaletowy

 
Od standardowych uchwytów na papier toaletowy po dozowniki papieru toaletowego w opakowaniach zbiorczych, wybrany przez Ciebie uchwyt na papier toaletowy może być ergonomiczny, a jednocześnie stylowy, z opcjami metalicznymi, czarnymi i białymi do wyboru.

Warto mieć na uwadze, ile papieru toaletowego chcesz zużyć, zanim wybierzesz swój uchwyt. Na przykład dozowniki papieru toaletowego w opakowaniach zbiorczych zostały zaprojektowane tak, aby ludzie zużywali mniej papieru toaletowego. Standardowe uchwyty na papier toaletowy są łatwiejsze w użyciu i uzupełnianiu, jednak zachęcają do używania większej ilości papieru toaletowego.
 

Inne funkcje projektowe toalet publicznych

 
Chociaż wszystkie wymienione powyżej udogodnienia są koniecznością, istnieje kilka czynników, o których należy pomyśleć, jeśli chodzi o zawiłości projektu toalety publicznej:
 

Bezdotykowe spłuczki, krany i dozowniki

 
Nie ma wątpliwości, że pandemia Covid-19 sprawiła, że ​​ludzie stali się bardziej świadomi znaczenia higieny. Wiele publicznych toalet jest teraz wyposażonych w bezdotykowe dozowniki mydła, krany z czujnikiem i automatyczne mechanizmy spłukiwania toalet, aby uniknąć rozprzestrzeniania się zarazków. Niektóre firmy opracowują nawet bezdotykowe drzwi toalet i zamki do drzwi toalet – funkcja, która w przyszłości może stać się kluczowym elementem każdej publicznej toalety.
 

Szczotki toaletowe

 
Dodatkowa szczotka do WC zapewnia pozostawienie toalety w dobrym stanie dla następnej osoby. Higiena jest ważnym czynnikiem przy wyborze szczotki toaletowej, dlatego metal jest popularnym wyborem. A może spójrz na szczotkę do WC z włosiem silikonowym, które jest dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości.
 

Funkcje dekoracyjne

 
W dzisiejszych czasach ludzie oczekują, że publiczna łazienka będzie czymś więcej niż tylko refleksją, a restauracje, bary i obiekty rekreacyjne traktują teraz łazienkę jako część ich doświadczenia z marką. Dzięki kilku lusterkom, ozdobom ściennym i czymś tak prostym, jak półki i rośliny, możesz całkowicie zmienić wygląd swojej publicznej łazienki, zapewniając, że klienci odejdą z niej po wszechstronnym doświadczeniu.
 

Jakie materiały należy uwzględnić w projekcie toalety publicznej?

 
Higiena jest priorytetem przy projektowaniu każdej toalety publicznej, dlatego tworzywa sztuczne i metale są wybierane ponad tkaniny, a łazienki z wykładziną dywanową należą już do przeszłości! W tej sekcji przyjrzymy się różnym materiałom, z których możesz wybrać kabiny, boazerie, szafki pod umywalkę i podłogi, dzięki którym Twoja łazienka publiczna będzie łatwa do czyszczenia i stylowa.
 

Materiały kabiny

 
SGL (jednolity laminat) to jeden z najlepszych materiałów, których można użyć, projektując toaletę publiczną o dużym natężeniu ruchu. To dlatego, że jest bardzo trwały, wodoodporny i łatwy do czyszczenia.

Oprócz SGL dostępne są kabiny HPL (laminat wysokociśnieniowy), które są również odpowiednie do toalet publicznych o dużym natężeniu ruchu. Składają się z rdzenia z płyty wiórowej z ozdobnym laminatem zewnętrznym po bokach.

 

Materiały do ​​paneli łazienkowychPanele IPS, które są panelami używanymi do maskowania wszystkich rurociągów i mechanizmów toaletowych za toaletami, mogą być również wykonane z SGL i HPL. 
 

Idealny materiał na podłogę w toaletach publicznych

 
Jeśli chodzi o projekt podłogi w publicznej toalecie, jest kilka rzeczy, które musi ona spełniać: wodoodporna, trwała, bezpieczna (antypoślizgowa), łatwa do utrzymania w czystości, stylowa i przystępna cenowo, dlatego te materiały okazały się najpopularniejszymi:
  • Beton
  • Płyta winylowa
  • Płytki
  • Cegła
Winyl jest najbardziej opłacalną opcją podłogi. Jest też bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Jedynym drobnym problemem jest to, że z czasem może blaknąć, podczas gdy beton, płytki i cegła zapewniają większą trwałość.
 

Rozważania dotyczące projektowania układu toalet publicznych

 
Główną cechą toalety publicznej są kabiny, co oznacza, że ​​wszelkie pomysły na układ toalety publicznej muszą koncentrować się na ich rozmieszczeniu.

Przede wszystkim jednak musisz wiedzieć, ile miejsca zajmą. Istnieją przepisy dotyczące minimalnych rozmiarów kabin. Zapoznaj się z sekcją dotyczącą minimalnej liczby toalet, umywalek i pisuarów, aby dowiedzieć się, ile kabin należy uwzględnić w swojej przestrzeni.

Po uwzględnieniu kabin w projekcie toalety publicznej musisz pomyśleć o tym, czy chcesz uwzględnić panele IPS w celu ukrycia rurociągów za toaletami i czy chcesz szafki pod umywalkę w obszarze mycia rąk.

Następnie możesz zacząć myśleć o rozmieszczeniu mniejszych przedmiotów - takich jak kosze i elementy dekoracyjne!
 

Na koniec rozważ wentylację toalety publicznej

 
Wentylacja jest istotną częścią każdego projektu łazienki. Filtrowanie świeżego powietrza z zewnątrz jest nie tylko konieczne, aby wyeliminować wszelkie zapachy, ale także usuwa zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu i zanieczyszczone powietrze, zapewniając higieniczne środowisko w publicznej toalecie.

Bez odpowiedniej wentylacji istnieje niebezpieczeństwo, że nadmierna wilgotność spowoduje zawilgocenie i pleśń, więc wysokiej jakości wentylacja nie tylko pomoże w długowieczności Twojej publicznej toalety, ale także zagwarantuje, że jej użytkownicy nie będą narażeni na zagrożenia dla zdrowia związane z rozwojem pleśni .

 

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
W tym miejscu możesz określić swoje preferencje w zakresie wykorzystywania przez nas plików cookies.
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
Nasza strona korzysta z usług Google, takich jak Google Analytics i Google Ads. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Google wykorzystuje dane z naszej strony, zapoznaj się z polityką prywatności i warunkami Google.
ZATWIERDZAM
Pliki cookies pozwalają nam zagwarantować poprawne funkcjonowanie i doskonalenie działania serwisu oraz wyświetlać treści lepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Wybierając „Zgadzam się”, zezwalasz operatorowi strony na używanie plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii lub możesz dostosować użycie plików do swoich preferencji, wybierając opcję "Dostosuj zgody". Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
DOSTOSUJ ZGODY
ZGADZAM SIĘ
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).