zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Jaki płyn do dezynfekcji rąk


Kategorie

Filtrowanie

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB30B ECO z baterią żelową

Maszyna do mycia podłóg - automat czyszcząco-zbierający Zauber EKO17 189,25 zł15 638,56 zł brutto12 714,28 zł netto

Rękawice winylowe XL

Rękawice winylowe XL21,11 zł17,71 zł brutto16,40 zł netto

Wiadro 17 litrowe czerwone do wózka sprzątającego

Wiadro 25 litrowe czerwone do wózka sprzątającego93,79 zł78,01 zł brutto63,42 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Jaki płyn do dezynfekcji rąk

Data dodania: 09-09-2020 Wyświetleń: 349
Wciąż należy pamiętać, że podczas tej pandemii koronawirusa istnieje prosta wiadomość do naśladowania. Regularnie myj ręce mydłem i wodą, w tym do nadgarstków i przez co najmniej 20 sekund; regularnie myj wszystkie powierzchnie i sprzęt skutecznym detergentem lub mydłem i koncentruj swoje działania dezynfekcyjne na tych obszarach, które są szczególnie narażone na dotyk - to, co możesz nazwać, higiena ukierunkowana.
 

Środki bakteriobójcze


Środki bakteriobójcze to substancje zabijające bakterie. Bakterie to mikroskopijne, jednokomórkowe organizmy o prostej strukturze wewnętrznej, zawierające „swobodnie pływające” DNA (tj. Bez jądra; „prokariotyczne”). Większość komórek bakteryjnych jest otoczona zewnętrzną ścianą komórkową i wewnętrzną błoną komórkową, podczas gdy niektóre nie mają ściany komórkowej, a niektóre mają trzecią ochronną warstwę zewnętrzną zwaną kapsułką.

Barwienie Grama służy do identyfikacji i klasyfikacji bakterii na podstawie składu ich ścian komórkowych; barwienie Grama to test, który jest w stanie wybarwić `` bakterie Gram-dodatnie '', ponieważ nie mają one zewnętrznej ściany komórkowej, natomiast `` bakterie Gram-ujemne '' nie wychwytują zabarwienia ze względu na obecność zewnętrznej komórki Ściana. Dalsza klasyfikacja bakterii opiera się na ich kształcie; Bakterie okrągłe nazywane są „cocci” (liczba pojedyncza „coccus”), bakterie cylindryczne w kształcie torebki nazywane są „pałeczkami” (liczba pojedyncza „Bacillus”), a bakterie spiralne - „spirilla” (liczba pojedyncza: „spirillum”).

Płyn do dezynfekcji rąk na bazie alkoholuBakterycydy zabijają bakterie na różne sposoby, w tym przez denaturację (rozpad) białek, penetrację ściany komórkowej, utratę zawartości wewnątrzkomórkowej (wewnątrz komórki), hamowanie syntezy białek (budowanie białek), zmniejszony pobór tlenu, fragmentację DNA, depresję syntezy DNA, zahamowanie syntezy ściany komórkowej, zmniejszona produkcja „energii” komórek bakteryjnych lub wytwarzanie destrukcyjnych „wolnych rodników” - wysoce reaktywnych atomów, które mogą atakować i uszkadzać lipidy błony komórkowej, DNA lub inne niezbędne składniki komórki.

Zarodniki bakterii (wysoce odporne, uśpione struktury utworzone w celu zapewnienia przetrwania bakterii w niekorzystnych warunkach środowiskowych) nie mogą zostać zniszczone przez wszystkie chemiczne środki dezynfekujące i muszą zostać zabite przez sterylizację (zwykle w wysokich temperaturach i pod wysokim ciśnieniem).
 

Wiruscydy

Wiruscydy to substancje zabijające wirusy. Wirusy składają się z trzech głównych „cegiełek”: (1) kwasu rybonukleinowego (RNA), materiału genetycznego wirusa podobnego do DNA; (2) białka; i (3) lipidy, zewnętrzną powłokę wirusa, która chroni materiał genetyczny i pomaga w rozprzestrzenianiu się wirusa i inwazji komórkowej. Te trzy składniki samorzutnie łączą się, tworząc kompletny wirus, ze słabymi „niekowalencyjnymi” wiązaniami między białkami, RNA i lipidami.

Wiruscydy mogą zabijać wirusy na wiele sposobów, w tym przez denaturację białek, utratę zawartości wewnątrzkomórkowej, hamowanie syntezy białek, zmniejszony pobór tlenu, fragmentację DNA, zmianę syntezy RNA, wytwarzanie niszczących wolnych rodników oraz przez zmianę integralności wirusowego lipidu zewnętrznego membrana.

Szczególnie wirucydy są skuteczne w blokowaniu syntezy RNA, ponieważ jest to potrzebne do namnażania wirusa.
 

Fungicydy

Fungicydy to substancje zabijające grzyby. Grzyby to złożone, „eukariotyczne” (tj. DNA zawarte jest w strukturze błony zwanej jądrem), podobnie jak komórki zwierzęce, posiadające wewnętrzną błonę komórkową i zewnętrzną ścianę komórkową. Błony komórkowe grzybów zawierają specyficzny rodzaj cholesterolu, zwany „ergosterolem”, który pomaga utrzymać płynność i integralność błony komórkowej.

Fungicydy mogą zabijać grzyby na wiele sposobów, w tym poprzez denaturację białek, zmniejszony pobór tlenu, obniżoną syntezę DNA, hamowanie lub redukcję syntezy białek, fragmentację DNA, zmianę syntezy RNA i wytwarzanie niszczących wolnych rodników. Inne fungicydy hamują syntezę ergosterolu w błonie komórkowej grzybów lub bezpośrednio oddziałują z nim.

W czasie, gdy wszyscy jesteśmy bombardowani sugestiami, wskazówkami, wiadomościami, wskazówkami, a czasem kontrastującymi informacjami, dobrze jest cofnąć się o krok i uzyskać pewną jasność. Jednak przesłaniem w tym okresie COVID-19 jest czyszczenie, prawidłowe czyszczenie i upewnienie się, że używasz odpowiedniego płynu do dezynfekcji rąk we właściwych miejscach i we właściwym czasie.
 

Produkty higieniczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się Covid-19

Środki do dezynfekcji powierzchni Środki do dezynfekcji rąk Dozowniki płynów do dezynfekcji rąk

 

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).