zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Jakie powinny być toalety w szkole? Wymogi i przepisy


Kategorie

Filtrowanie

Silny środek do czyszczenia WC CM PRO 10 l

Silny środek do czyszczenia WC CM PRO 10 l Royal260,61 zł172,45 zł brutto140,20 zł netto

Stojak łazienkowy na papier toaletowy i szczotkę WC

Chromowany stojak na papier toaletowy ze szczotką do WC98,40 zł67,69 zł brutto55,03 zł netto

Kosz ze stali nierdzewnej malowany na czarno 12l

Czarny kosz na śmieci 12l stal nierdzewna100,00 zł96,65 zł brutto78,58 zł netto

Worki na odpady 240 l LDPE czerwone

Worki na śmieci czerwone 240 l LDPE20,25 zł16,88 zł brutto13,72 zł netto

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Oczyszczacz powietrza Sanjo1 732,54 zł1 474,24 zł brutto1 198,57 zł netto

Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza1 150,75 zł1 052,52 zł brutto855,71 zł netto

Koszopopielnica mała 8 L / Kosz na śmieci z popielniczką

Kosz na śmieci z popielniczką 8l93,57 zł74,73 zł brutto60,76 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Jakie powinny być toalety w szkole? Wymogi i przepisy

Toalety w szkole - wymogi i przepisy

 

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdej szkole jest toaleta. W placówkach przeznaczonych do użytku przez dzieci toalety powinny być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim gwarantować maksimum bezpieczeństwa. Z uwagi na fakt, że służą one najmłodszym użytkownikom, każdy element wyposażenia powinien być dobierany z dużą starannością.

Wymogi wynikające z przepisów prawnych
Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach dokładnie określa, jakie wymagania powinna spełniać toaleta w placówkach oświatowych. Przede wszystkim użytkownicy muszą mieć zapewniony dostęp do ciepłej, bieżącej wody, a także podstawowych środków myjących, ręczników oraz papieru toaletowego. W budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy przedszkola, powinna znajdować się przynajmniej jedna umywalka na 20 osób. W toaletach musi znajdować się miska ustępowa (co najmniej jedna miska ustępowa na 20 kobiet) i pisuar (przynajmniej jeden pisuar na 30 mężczyzn).

W łazience szkolnej muszą być zamontowane kabiny sanitarne, które przystosowane są do wzrostu użytkowników. Najczęściej kabiny te są niższe niż w przypadku obiektów przeznaczonych do użytku przez osoby dorosłe. Powinny być one wyposażone w specjalny zamek, który umożliwia opiekunom otwarcie drzwi od zewnątrz, na wypadek, gdyby dziecko zatrzasnęło się w środku.

Armatura łazienkowa, czyli toalety i umywalki, powinny być zamontowane na wysokości pozwalającej na wygodne korzystanie przez dzieci. Ta kwestia również regulowana jest przez przepisy prawne. Co ważne, wysokość montażu umywalek i mis WC wynika bezpośrednio z wieku dzieci. Wysokość montażu jest również ważna w przypadku dodatkowego wyposażenia, takiego jak dozowniki do mydła, pojemniki na ręczniki czy wieszaki na ubrania.
Zgodnie z przepisami konieczne jest również zastosowanie odpowiedniej antypoślizgowej podłogi w toaletach znajdujących się w placówkach edukacyjnych.

Toalety dla niepełnosprawnych w szkołach
Chociaż do niedawna nie było to standardem, obecnie coraz więcej placówek edukacyjnych przystosowanych jest również do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Eliminowane są różnorodne bariery architektoniczne, które mogłyby utrudniać codzienne funkcjonowanie uczniom borykającym się z różnorodnymi ograniczeniami ruchowymi. Coraz częściej można więc spotkać w szkołach toalety, do których można wjechać wózkiem, montowane są podjazdy, specjalne poręcze i uchwyty. Oprócz tego w toalety dla dzieci niepełnosprawnych powinny być pozbawione progów, wyposażone w odpowiednio szerokie drzwi oraz specjalne toalety i umywalki (z poręczami po obu stronach toalety i przy umywalce).

Przejdź do strony głównej

(c)2021 P.H.U Silver Bartłomiej Srebro - Sklep internetowy esilver.com.pl - Urządzenia higieniczne (suszarki do rąk; dozowniki do mydła) oraz profesjonalne środki czystości i sprzęt do sprzątania (wózki serwisowe; wózki na odpady).Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Nasz cennik zawiera produkty takich marek jak Kastell, Faneco, Clean Pro, Tork, Linea Trade, Merida, Eka plast, Dolphin, Royal Impeco, TTS (w ofercie posiadamy również odpowiednie zamienniki). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl Zamówione produkty dostarczymy w każde miejsce w Polsce: Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin a także w pozostałe miasta gdzie potrzebne jest wyposażenie toaletowe i utrzymanie higieny.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).