zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» Jakie powinny być toalety w szkole? Wymogi i przepisy


KategorieFiltrowanie

Dozownik ręczników papierowych w listkach ZZ

Podajnik na ręczniki papierowe ZZ GOLD47,59 zł34,32 zł brutto27,90 zł netto

Kieszeniowa suszarka do rąk HP

Suszarka do rąk kieszeniowa 2000 W HP1 690,00 zł1 469,00 zł brutto1 194,31 zł netto

Stalowa szczotka do WC

Szczotka do toalet Roxanne23,04 zł21,48 zł brutto17,46 zł netto

Metalowy dozownik do mydła w płynie ze stali nierdzewnej

Dozownik ze stali nierdzewnej na mydło w płynie do rąk 0,8l194,34 zł179,00 zł brutto145,53 zł netto

Zestaw do utrzymania czystości dla personelu sprzątającego

Zestaw do sprzątania z wózkiem do mycia podłóg 955,85 zł798,85 zł brutto649,47 zł netto

Czyściwo przemysłowe Katrin Classic XL 2 naturalnie białe

Czyściwo uniwersalne przemysłowe 361 m Katrin 44,81 zł39,86 zł brutto32,41 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Jakie powinny być toalety w szkole? Wymogi i przepisy

Toalety w szkole - wymogi i przepisy

 

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdej szkole jest toaleta. W placówkach przeznaczonych do użytku przez dzieci toalety powinny być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim gwarantować maksimum bezpieczeństwa. Z uwagi na fakt, że służą one najmłodszym użytkownikom, każdy element wyposażenia powinien być dobierany z dużą starannością.

Wymogi wynikające z przepisów prawnych
Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach dokładnie określa, jakie wymagania powinna spełniać toaleta w placówkach oświatowych. Przede wszystkim użytkownicy muszą mieć zapewniony dostęp do ciepłej, bieżącej wody, a także podstawowych środków myjących, ręczników oraz papieru toaletowego. W budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły czy przedszkola, powinna znajdować się przynajmniej jedna umywalka na 20 osób. W toaletach musi znajdować się miska ustępowa (co najmniej jedna miska ustępowa na 20 kobiet) i pisuar (przynajmniej jeden pisuar na 30 mężczyzn).

W łazience szkolnej muszą być zamontowane kabiny sanitarne, które przystosowane są do wzrostu użytkowników. Najczęściej kabiny te są niższe niż w przypadku obiektów przeznaczonych do użytku przez osoby dorosłe. Powinny być one wyposażone w specjalny zamek, który umożliwia opiekunom otwarcie drzwi od zewnątrz, na wypadek, gdyby dziecko zatrzasnęło się w środku.

Armatura łazienkowa, czyli toalety i umywalki, powinny być zamontowane na wysokości pozwalającej na wygodne korzystanie przez dzieci. Ta kwestia również regulowana jest przez przepisy prawne. Co ważne, wysokość montażu umywalek i mis WC wynika bezpośrednio z wieku dzieci. Wysokość montażu jest również ważna w przypadku dodatkowego wyposażenia, takiego jak dozowniki do mydła, pojemniki na ręczniki czy wieszaki na ubrania.
Zgodnie z przepisami konieczne jest również zastosowanie odpowiedniej antypoślizgowej podłogi w toaletach znajdujących się w placówkach edukacyjnych.

Toalety dla niepełnosprawnych w szkołach
Chociaż do niedawna nie było to standardem, obecnie coraz więcej placówek edukacyjnych przystosowanych jest również do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Eliminowane są różnorodne bariery architektoniczne, które mogłyby utrudniać codzienne funkcjonowanie uczniom borykającym się z różnorodnymi ograniczeniami ruchowymi. Coraz częściej można więc spotkać w szkołach toalety, do których można wjechać wózkiem, montowane są podjazdy, specjalne poręcze i uchwyty. Oprócz tego w toalety dla dzieci niepełnosprawnych powinny być pozbawione progów, wyposażone w odpowiednio szerokie drzwi oraz specjalne toalety i umywalki (z poręczami po obu stronach toalety i przy umywalce).

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).