zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Koronawirus: zapobieganie dzięki higienie i dezynfekcji rąk


Kategorie

Filtrowanie

Plastikowa suszarka do rąk 2500 W ABS biała

Suszarka do rąk 2500W ABS biała380,00 zł345,00 zł brutto280,49 zł netto

Metalowy kosz na śmieci 30 l otwierany nogą

Kosz na śmieci metalowy 30 l z pedałem169,49 zł156,94 zł brutto127,59 zł netto

Elektroniczny odświeżacz z wyświetlaczem LCD

Elektryczny odświeżacz powietrza z wyświetlaczem LCD98,85 zł90,26 zł brutto73,38 zł netto

Szczotka wc ze stali nierdzewnej

Szczotka WC Roxanne WZ2 - połysk23,04 zł21,48 zł brutto17,46 zł netto

Pojemnik na papier toaletowy Jumbo

Dozownik / Pojemnik na papier toaletowy Jumbo46,83 zł41,00 zł brutto33,33 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Koronawirus: zapobieganie dzięki higienie i dezynfekcji rąk

Data dodania: 18-10-2020
Koronawirus pojawia się na "scenie" od kilku tygodni i od tego czasu ma wpływ na poziom międzynarodowy. Piętnaście krajów zgłasza chorych, w tym Niemcy, Francja, Tajlandia i Wielka Brytania.

Handel, turystyka, gospodarka, a zwłaszcza ludzie w krajach dotkniętych epidemią, są najbardziej poszkodowani wybuchem choroby.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła już międzynarodowy stan wyjątkowy. Ale czy panika jest uzasadniona? Jak bardzo ciężka jest choroba i jak można jej skutecznie zapobiegać? Jakich standardów higieny ( higiena i dezynfekcja rąk ) powinieneś jako przedsiębiorca przestrzegać? Udzielimy Ci odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące nowego wirusa i tego, jak sobie z nim poradzić.
 

Czym dokładnie jest koronawirus?

Ten nowy wirus o naukowej nazwie Coronavirus 2019-ncov jest patogenem należącym do rodziny wirusów Coronaviridae. Jest to rozległe i często wywołuje choroby układu oddechowego, a także objawy grypopodobne i przeziębienia u zakażonych.

Corona 2019-nCoV osadza się głównie w dolnych drogach oddechowych, tj. W płucach, i mnoży się tam wykładniczo. Choroba pojawiła się po raz pierwszy u zwierząt, a przede wszystkim zaatakowała ssaki i ptaki we wczesnych stadiach rozwoju. Po krótkim czasie koronawirus został po raz pierwszy zdiagnozowany u ludzi. Infekcja była prawdopodobnie spowodowana jedzeniem pełzających kotów lub drobiu.
 

Jakie objawy choroby wywołują koronawirusy?

Objawy są podobne do choroby wywołanej przez zwykły wirus grypy lub przeziębienie, w zależności od ciężkości choroby danej osoby. Jak dotąd najczęściej stwierdzano kaszel, ból i duszność.
 

To typowe objawy koronawirusa

 • odkrztuszanie twardej flegmy
 • silny ból głowy i ciała
 • gorączka
 • dreszcze
 • Duszność
 • Zapalenie dróg oddechowych i płuc

Jednak niektórzy pacjenci rozwinęli zapalenie dróg oddechowych, a zwłaszcza płuc. W niektórych przypadkach zapalenie płuc doprowadziło już do śmierci.

Na pierwszym miejscu wybuchu epidemii w metropolii Wuhan w środkowych Chinach tajemnicza choroba płuc doprowadziła już do śmierci kilkudziesięciu pacjentów.
 

Jak niebezpieczny jest koronawirus?

Aby ocenić zagrożenie chorobą, bierze się pod uwagę kilka czynników.
 • Przeciętny kurs u chorych.
 • Wskaźnik śmiertelności
 • Skutki dla osób starszych i wcześniej chorych
 • Choroba małych dzieci

Im wyższy wskaźnik śmiertelności - zwany również śmiertelnością - wzrasta u pacjentów, tym bardziej niebezpieczny jest wirus. Koronawirusów nie można jeszcze jednoznacznie sklasyfikować, ponieważ pierwotna epidemia miała miejsce zaledwie kilka tygodni temu.

Jak dotąd badacze i lekarze zakładali śmiertelność na poziomie od 3% do 6%. Odpowiada to mniej więcej ciężkiej postaci grypy („prawdziwej” grypy). Liczba osób zarażonych (zarażonych koronawirusem) rośnie w Chinach bardzo szybko.
 

W jaki sposób przenoszony jest koronawirus?

Drogi przenoszenia wirusa zostały już udowodnione przez lekarzy i naukowców:

Prawdopodobnie najczęstszym rodzajem infekcji jest infekcja kropelkowa, na przykład poprzez kaszel, kichanie lub kropelki śliny. Drobne cząsteczki mogą być przenoszone bezpośrednio z człowieka na człowieka, zwłaszcza w zamkniętych przestrzeniach, takich jak pociągi, pokoje lub korytarze.

Tajemniczą chorobę płuc można również ominąć poprzez zakażenie rozmazem. Wystarczy, że podczas kaszlu zarażona osoba będzie trzymać rękę na ustach. Następnie otwórz drzwi tą ręką lub przywitaj kogoś uściskiem dłoni.

Czy dalsze przypadki koronawirusa mogą wystąpić w Niemczech i Austrii?

W Polsce już duża ilość osób zaraziło się koronawirusem, a tendencja jest rosnąca. Po infekcji bezpośrednio w kraju przez chińskich turystów podjęto już ścisłe środki:

Niemieccy urlopowicze z miasta Wuhan i pracownicy pierwszych dotkniętych chorobą pacjentów muszą być poddani kwarantannie przez dwa tygodnie. Strach rośnie również w Austrii: w Wiedniu podejrzane przypadki zgłaszano władzom medycznym w indywidualnych przypadkach. Są one obecnie obserwowane. Osoby, które mogą zostać dotknięte koronawirusem, powinny niezwłocznie skontaktować się z Ministerstwem Spraw Społecznych.

Instytut Roberta Kocha już pracuje nad możliwym szczepieniem wirusa, aby jak najszybciej pomóc zarażonym ludziom. Dotknięte regiony są już ściśle monitorowane. Różne loty, na przykład z lotniska we Frankfurcie, nie latają już do Chin.
 

Jak możesz uchronić się przed infekcją wirusa?

Jak wyjaśniono, zakażenie wirusem koronowym następuje poprzez bezpośredni kontakt ze śliną i innymi płynami ustrojowymi osób już zakażonych.

Dlatego higiena jest najwyższym priorytetem i niezbędna, aby uniknąć objawów. W szczególności ścisła higiena rąk i regularna dezynfekcja dłoni (dłoni i palców) pomagają chronić ludzi przed koronawirusem.

Unikaj również bliskiego kontaktu z osobami, które mogą być chore, kaszle lub mają gorączkę. Problemem jest fakt, że okres inkubacji koronawirusa wynosi około 10-14 dni. W tym czasie zarażeni ludzie mogą nie mieć objawów, ale przenoszą patogen do swojego środowiska.

Ponadto dezynfekuj rzeczy, które są często używane każdego dnia. Jak smartfony, tablety czy portfele. Mogą się tu również osadzać wirusy koronowe, które można wyeliminować jedynie poprzez najdokładniejszą dezynfekcję.

Zakup dozowników środków dezynfekujących do miejsca pracy lub domu to skuteczny środek. Ponadto chusteczki dezynfekujące to łatwy sposób na szybką i wszędzie dezynfekcję rąk.


Dozowniki do dezynfekcji rąk  

Co mam robić jako przedsiębiorca lub właściciel spółek publicznych i restauracji?

Jako właściciel restauracji lub przedsiębiorca masz obowiązek chronić i dbać o swoich gości i pracowników.

Dlatego należy przywiązywać dużą wagę do dozowników środków dezynfekujących i dozowników mydła ze specjalną pompką. Umieść je kilka razy w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza przy wejściach i obok punktów kontaktowych, takich jak lady, ekspresy do kawy czy stoły stołówki.

Należy zagwarantować najwyższe standardy higieny, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Ponieważ śmiertelność nie została jeszcze odpowiednio zbadana, zasięg wirusa nie jest jeszcze całkowicie jasny. Jednak kilkaset osób zmarło już z powodu wirusa koronowego. Dlatego niezwykle ważne jest, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się.

W naszej ofercie artykułów higienicznych znajdziesz wszystkie produkty do higieny i dezynfekcji rąk.
 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).