zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Niezbędne akcesoria do sprzątania - nowoczesne sprzątanie


Kategorie

Filtrowanie

Szczotka do WC COSMO stojąca stal połysk

Szczotka do toalet Cosmo stal nierdzewna połysk46,35 zł38,07 zł brutto30,95 zł netto

Znaczek TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa

Piktogram TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa57,72 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Profesjonalny odkurzacz do pracy na sucho 8 litrów

Profesjonalny odkurzacz do pracy na sucho 8 litrów1 037,10 zł940,48 zł brutto764,62 zł netto

Neutralizator przykrych zapachow Naner 1 l

Płyn neutralizujący nieprzyjemne zapachy NANER 1 L52,48 zł46,08 zł brutto42,67 zł netto

Unitec 5 L Uniwersalny płyn gruntownie czyszczący

Unitec 5 L Uniwersalny płyn gruntownie czyszczący 75,52 zł60,74 zł brutto49,38 zł netto

Koszopopielnica mała 8 L / Kosz na śmieci z popielniczką

Kosz na śmieci z popielniczką 8l74,73 zł66,67 zł brutto54,20 zł netto

Kontakt



Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

Niezbędne akcesoria do sprzątania - nowoczesne sprzątanie

Data dodania: 19-01-2021 Wyświetleń: 578
Niezbędne akcesoria do sprzątaniaKomercyjny sprzęt czyszczący jest niezbędny do utrzymania restauracji, baru, hotelu, szpitala czy szkoły nie tylko w nieskazitelnej czystości, ale także bez zarazków. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz narzędzi wysokiego poziomu do czyszczenia okien, rękawic ochronnych, wózków do czyszczenia czy szybkiego uzupełnienia ściereczek, ściągaczek i gąbek, na pewno znajdziesz tutaj idealne narzędzia do czyszczenia.

Ten wybór przemysłowych urządzeń czyszczących najlepszych marek, takich jak Rubbermaid, Scot Young, Numatic i Karcher, pomoże Ci osiągnąć najwyższe standardy higieny żywności i zapewnić czyste, higieniczne środowisko pracy dla personelu i gości. Od fugowanych płytek po dywany i polerowane podłogi drewniane - tutaj znajdziesz najlepszy profesjonalny sprzęt do czyszczenia, którego potrzebujesz, aby poradzić sobie ze wszystkimi obszarami zakładu, w tym odkurzacze obrotowe, wydajne odkurzacze, myjki ciśnieniowe i szorowarki.

Sprzęt do czyszczenia oznaczony kolorami jest niezbędny, aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia krzyżowego, umożliwiając oddzielenie narzędzi i sprzętu do określonych obszarów czyszczenia. Przeczytaj nasz przewodnik po czyszczeniu oznaczonym kolorami, aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z tego systemu na swoją korzyść.
 

Co to są akcesoria do sprzątania?


Zastosowanie sprzętu czyszczącego ewoluowało przez lata. Narzędzia zostały zastąpione robotami, a technologia jest obecnie priorytetem w branży sprzątającej. Rozwój ten zaowocował kilkoma wynalazkami, które stały się istotną częścią komercyjnego czyszczenia.

Nieruchomości komercyjne wymagają specjalistycznego sprzętu czyszczącego, aby szybko i skutecznie oczyścić duże przestrzenie. Przy wielu rodzajach sprzętu czyszczącego na rynku zwykle trudno jest wiedzieć, co wybrać. W tym artykule przyjrzymy się niektórym typowym typom komercyjnych narzędzi czyszczących wraz z ich zaletami, a także przechowywaniu i konserwacji różnych typów sprzętu czyszczącego.
 

Czym jest sprzęt czyszczący i jakie ma zastosowanie?

 
Termin „sprzęt czyszczący” jest bardzo szeroki. Istnieje wiele różnych typów urządzeń, takich jak myjki ciśnieniowe, zamiatarki i polerki, ale także odkurzacze. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt do określonego zadania sprzątania. Myjki ciśnieniowe to urządzenia wykorzystujące parę o dużej mocy do usuwania plam i brudu. Są szczególnie idealne do czyszczenia obszarów betonowych, takich jak ściany, patio i chodniki. Idealnie nadają się do czyszczenia samochodów, ciężarówek i przyczep kempingowych. Myjki ciśnieniowe mają różne kształty i rozmiary. Dodatkowo idealnie nadają się do odtłuszczania kuchni komercyjnych. Kolejnym niezbędnym narzędziem do czyszczenia komercyjnego są zamiatarki. Są to duże maszyny z obrotową głowicą zamiatającą umieszczoną pod spodem z przodu maszyny. Zamiatarka jest sterowana przez kierowcę, który siedzi na komercyjnej zamiatarce i używa koła napędowego do kierowania urządzeniem. Są one szczególnie przydatne do czyszczenia rozległych obszarów zewnętrznych, takich jak chodniki, poza dużym obiektem handlowym lub na drogach. Środek do czyszczenia dywanów jest kolejnym niezbędnym elementem. Te środki czyszczące mają zdolność usuwania uporczywych plam z prawie każdego obszaru dywanu. Są bardzo ważne, jeśli chodzi o sprzątanie, ponieważ są jednym z najlepszych urządzeń do usuwania trudno poruszających się plam bez konieczności wymiany dywanów.

Szorowarki są przeznaczone do usuwania plam z obszarów o twardej podłodze. Są idealne do stosowania w dużych budynkach komercyjnych z podłogą drewnianą lub marmurową. Występują w formie siedzącej lub podręcznej. Rodzaj do wyboru zależy od wielkości obszaru, który chcesz wyczyścić.

Polerka to kolejny niezbędny sprzęt, jeśli chodzi o komercyjne czyszczenie. Polerka jest w stanie w odpowiednim czasie zmienić brudną twardą podłogę na zupełnie nową. Polerki są zwykle używane w instytucjach takich jak uniwersytety, szkoły, muzea i szpitale. Polerki do siedzenia są idealne do większych przestrzeni, podczas gdy ręczne polerki są używane na stosunkowo małych obszarach.

Jak wszyscy wiemy, odkurzacz usuwa kurz i brud zarówno z dywanów, jak i twardych podłóg. Odkurzacze komercyjne są zwykle mocniejsze niż odkurzacze domowe. Są idealnie wyposażone w liczne funkcje, które pozwalają dotrzeć i wyczyścić nieosiągalne obszary. Istnieją również odkurzacze do czyszczenia na mokro, które służą do zasysania wody. Inne są wyposażone w funkcję suchej i mokrej, która umożliwia łatwe przełączanie między preferowanymi trybami.

Nowoczesne akcesoria do sprzątania
 

Jak należy czyścić i przechowywać akcesoria do sprzątania?

 
Kierownicy obiektów zawsze szukają sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Jednym ze sposobów potencjalnego obniżenia wydatków jest lepsza konserwacja, a nawet wykonywanie drobnych napraw sprzętu czyszczącego, którego używają na co dzień - w szczególności odkurzaczy i automatycznych maszyn do podłóg.

Po pierwsze, maszyny do podłóg, takie jak szorowarki i polerki. W większości są to bardzo wytrzymałe maszyny, chociaż po kilku latach pracy silnik może wymagać wymiany. Jest to skomplikowany proces i powinien być wykonywany tylko przez profesjonalistę. Gdy tylko zostanie wykryty problem związany z silnikiem, przestań używać maszyny. Dopiero gdy pracujemy z bardziej wyrafinowanymi maszynami, takimi jak automatyczne płuczki, naprawy i konserwacja stają się bardziej skomplikowane. Jeden z największych problemów związanych z maszynami podłogowymi ma niewiele wspólnego z mechaniką, ale dotyczy ściągaczek znajdujących się z tyłu maszyny.

Podczas operacji ściągaczki pomagają zbierać i usuwać wilgoć wraz z ziemią, kłaczkami, włosami i innymi odpadkami. Niektóre z tych zanieczyszczeń mogą rozerwać lub rozerwać ściągaczki, wpływając na działanie maszyny i wygląd podłóg. Brudne, podarte lub nierówne ściągaczki mogą powodować powstawanie smug i linii na czystej podłodze.

Unikaj tych problemów, często sprawdzając ściągaczki i wymieniając je w razie potrzeby. Wraz z rozwojem światowej klasy maszyn do podłóg, które są bardziej przyjazne dla użytkowników, dostęp i wymiana ściągaczek stały się łatwiejsze. Następnie sprawdź za padami maszyny podłogowej lub, jeśli maszyna posiada technologię szczotek cylindrycznych, jej cylindry. Obszary te mogą być magnesami dla zanieczyszczeń, które mogą wpływać na wydajność maszyny. Wystarczy usunąć zanieczyszczenia ze szczotek, aby zminimalizować dalsze problemy z konserwacją.

Regularne smarowanie zapewnia również płynną pracę maszyn podłogowych. Zaplanuj zastosowanie oleju i smarowania do połączeń maszyny. Smarowanie to zadanie, które użytkownicy mogą wykonać samodzielnie, w zależności od maszyny i modelu.

Odkurzacz nie powinien być również pomijany podczas konserwacji sprzętu czyszczącego. Jednym z najłatwiejszych sposobów utrzymania odkurzacza w stanie gotowym do pracy jest po prostu zmiana worka. Gdy worek się wypełnia, maszyna staje się mniej wydajna i spowalnia silnik. Worek należy wymieniać każdego dnia, jeśli maszyna jest używana dłużej niż kilka godzin dziennie. Podobnie, regularnie czyść filtry. Prawie wszystkie zaawansowane maszyny, a także wiele odkurzaczy nowej generacji, wymagają regularnej konserwacji filtrów, aby odkurzanie było skuteczne i wydajne.

Jeśli nie masz odkurzacza do czyszczenia na mokro / sucho, nie powinieneś odkurzać płynu. Gdy wilgoć zostanie wchłonięta przez maszynę, wiele jej elementów, od silników po węże, może ulec uszkodzeniu. Wilgoć powoduje, że brud i kurz przylegają do boków węży, ograniczając wydajność maszyny. Może również powodować problemy z zapachem, co może mieć negatywny wpływ na maszynę i środowisko wewnętrzne. Zawsze bądź świadomy tego, co odbierasz odkurzaczem. Monety, spinacze biurowe i inne przedmioty mogą utknąć w maszynie, nadwerężyć silnik lub uszkodzić paski.

Posłuchaj, jak odkurzacz staje się głośniejszy, co oznacza, że ​​w urządzeniu znajduje się wilgoć lub obcy przedmiot. Lub może to być oznaka zużycia silnika, a wkrótce pojawią się poważniejsze problemy. Jeśli zauważysz, że podciśnienie stało się głośniejsze, zatrzymaj się, uzyskaj dostęp do tego, co jest dostępne dla użytkownika, i sprawdź, czy problem można wykryć i naprawić na miejscu. W przeciwnym razie może być konieczne wezwanie serwisu. Nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu i czyszczeniu listwy ubijającej. Jeśli jest pokryty kłaczkami i odpadkami, urządzenie nie będzie działać prawidłowo i wpłynie to negatywnie na wydajność odkurzania.

Często pomijanym elementem jest instrukcja obsługi. Zawiera ważne informacje o tym, jak używać i konserwować sprzęt w najlepszy możliwy sposób i może być warte 15 minut czytania. Większość producentów dobrze zna swój sprzęt i potrafi przewidzieć, które części mogą się zepsuć, i doradzić, czy mogą zostać naprawione przez użytkownika, czy też wymagać specjalisty serwisowego. Gdy pojawią się problemy, przejrzenie przewodnika rozwiązywania problemów może pomóc wyjaśnić, co się dzieje, dlaczego tak się dzieje i co należy z tym zrobić. Zazwyczaj specjaliści sprzątający koncentrują się bardziej na czyszczeniu niż na pielęgnacji używanego sprzętu. W rezultacie maszyny do podłóg i odkurzacze mogą naprawdę sprostać pewnym wyzwaniom.

Poinstruowanie użytkowników, aby okazywali większą dbałość o maszyny, regularnie je sprawdzali i podejmowali działania przy pierwszym sygnale, że problem może się rozwinąć, może zapobiec przestojom, obniżyć rachunki za naprawy i wydłużyć żywotność sprzętu.
 

Sprzęt czyszczący używany w szkołach

 
Teraz, gdy mamy już jasny obraz tego, czym jest sprzęt do sprzątania oraz jak należy go używać i konserwować, porozmawiajmy o najpopularniejszym sprzęcie czyszczącym używanym w hotelach. Sprzęt używany w gospodarstwie domowym jest często podobny do sprzętu używanego w szkołach.
 

Odciągi mokre

Maszyny te służą do przywracania wyglądu powierzchni dywanom, tapicerce i zasłonom. Usuwają głęboko osadzony brud, którego zwykle nie można łatwo usunąć przez czyszczenie ssące. Są również przydatne przy nakładaniu impregnatów opóźniających zabrudzenie dywanów.
 

Maszyny do ekstrakcji gorącą wodą

Są to maszyny bez ruchu obrotowego, wyposażone w zbiornik na gorącą wodę i detergent, które służą do głębokiego czyszczenia dywanów. Gorąca woda i detergent są rozpylane na dywan przez dysze wysokociśnieniowe. Brud jest wypłukiwany na powierzchnię, który wraz z zabrudzoną wodą jest usuwany przez zasysanie do pojemnika w maszynie. Ekstraktory ciepłej wody nigdy nie powinny być napełniane wodą o temperaturze wyższej niż 66 ° C, ponieważ dywany wełniane kurczą się w wysokich temperaturach.
 

Maszyny do ekstrakcji rozpuszczalnikiem

Maszyny te są używane głównie do czyszczenia tapicerki i zasłon.
 

Odkurzacze na mokro

Odkurzacze na mokro służą do zbierania wycieków lub wody używanej podczas czyszczenia dywanów lub podłóg. Wiele odkurzaczy do czyszczenia na mokro może być również używanych do zbierania suchych zabrudzeń na podłogach.
 

Obrotowe maszyny do czyszczenia podłóg

Obrotowe maszyny do podłóg mogą być używane do wielu różnych prac związanych z czyszczeniem powierzchni. W przypadku dywanów maszyny te mogą być wyposażone w pady lub szczotki do czyszczenia pianą na sucho. W przypadku podłóg o twardych powierzchniach do polerowania i szorowania można użyć obrotowych maszyn do podłóg.
 

Jak czyścić sprzęt sprzątający

Czyszczenie sprzętu do przetwarzania farmaceutycznego jest trudne. Podczas czyszczenia sprzętu należy wziąć pod uwagę metody czyszczenia, obecne zabrudzenia, rodzaj sprzętu produkcyjnego, czyszczone powierzchnie, wybór detergentu do czyszczenia i temperaturę. Oto kilka porad dotyczących czyszczenia różnego rodzaju sprzętu używanego w farmaceutykach.

Gleby znalezione na sprzęcie do przetwarzania farmaceutycznego mogą być śladami różnych składników użytych w produkcji lub zabrudzeniami pochodzącymi z samego procesu produkcyjnego, takimi jak olej, tłuszcz, pył lub minerały. Zrozumienie obecnych zabrudzeń pomoże Ci wybrać odpowiedni detergent do czyszczenia. Każdy rodzaj zabrudzenia jest wyjątkowy i wymaga odpowiedniego detergentu do dokładnego oczyszczenia powierzchni. Wybierz środek czyszczący, który najlepiej zaatakuje gleby, które próbujesz usunąć. Alkaliczne środki czyszczące są najlepszym wyborem do czyszczenia zabrudzeń, takich jak żele, barwniki i wazelina, natomiast środki czyszczące na bazie kwasu cytrynowego lepiej nadają się do usuwania dwutlenku tytanu. Gleby na bazie białka lub skrobi mogą wymagać użycia enzymatycznego środka czyszczącego.

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest sposób użytkowania sprzętu. Czy czyścisz dedykowany system produkcyjny lub sprzęt używany do produkcji szeregu produktów? Sprzęt używany do wytwarzania wielu produktów ma większe ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego składników. Ważne jest również, aby wybrać środek czyszczący, który jest kompatybilny z powierzchnią czyszczonego sprzętu. Producent środka czyszczącego powinien być w stanie pomóc i udzielić przydatnych informacji o swoich produktach.

W większości przypadków podniesienie temperatury jest jednym z najlepszych sposobów przyspieszenia lub usprawnienia czyszczenia. Parametry temperatury, które należy stosować do każdego indywidualnego czyszczenia, będą zależały od wyposażenia i występujących zabrudzeń, a także od wybranego detergentu i metody mycia. Sprawdź u producenta maksymalną sugerowaną temperaturę roboczą detergentu. Na skuteczność ma wpływ długość procesu czyszczenia. W większości przypadków dłuższy czas przebywania poprawi wyniki. Należy jednak wziąć pod uwagę wszystkie czynniki - zabrudzenia, temperaturę, podłoże, detergent i metodę czyszczenia. Na koniec płukanie usuwa nadmiar detergentu pozostawiony na elemencie. Do krytycznych zastosowań czyszczących najlepiej jest używać wody dejonizowanej lub destylowanej, ponieważ spłukiwanie zwykłą wodą może spowodować nowe zanieczyszczenia.
 

Dlaczego sprzęt czyszczący jest oznaczony kolorami?

 
Czyszczenie oznaczone kolorami to proces przypisywania kolorów do sprzętu czyszczącego w określonych obszarach obiektu, ograniczający rozprzestrzenianie się zarazków na obszarach i zwiększający higienę w firmie lub domu. Cztery główne kolory użyte do oddzielenia obszarów, takich jak bary, pomieszczenia ogólnodostępne, kuchnie i obszary przygotowywania posiłków oraz łazienki, to czerwony, niebieski, zielony i żółty.

Kodowanie kolorami jest stosowane w różnych branżach i branżach, w których zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze, w szczególności w gastronomii i opiece zdrowotnej, ponieważ zakażenie krzyżowe prowadzi do chorób. Kolory sprzętu czyszczącego są reprezentatywne dla obszaru ich zastosowania. Na przykład nie chcesz czyścić podłóg w kuchni za pomocą mopa, który był wcześniej używany do czyszczenia podłóg w łazience. Kodowanie kolorami można podzielić na 4 obszary:

Obszary publiczne, takie jak hole, recepcje i korytarze
Umywalki i toalety - mogą to być prysznice i łazienki
Restauracja i bar - w tym jadalnie i kawiarnie
Obszary kuchni i przygotowywania posiłków - każda kuchnia, stanowisko z jedzeniem lub obszar, w którym jest przechowywany i / lub przygotowany

Aby ten system działał, będziesz musiał przypisać różne urządzenia czyszczące do każdego obszaru, z kolorową rączką, główką lub włosiem, aby ułatwić identyfikację. Ten higieniczny system czyszczenia można zastosować do każdego sprzętu czyszczącego używanego w określonym obszarze.
 

Bądź na bieżąco z najnowszymi innowacjami

 
Już teraz dzieją się wielkie rzeczy w branży sprzątającej - kierowane możliwościami, jakie niosą ze sobą nowe technologie. Sprawdź nasz dział z profesjonalnym sprzętem do utrzymania czystości i zapisz się do newslettera. Jako pierwszy otrzymuj informacje o najnowszych osiągnięciach w branży.

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).