zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Przyszłość sprzątania w przemyśle


Kategorie

Filtrowanie

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Przyszłość sprzątania w przemyśle

Data dodania: 26-04-2019

Już od dłuższego czasu firmy sprzątające korzystają z najnowszych technologii, które pozwalają utrzymać czystość nawet w różnego rodzaju obiektach przemysłowych, które wymagają specjalistycznego podejścia. Rzadko już można spotkać ekipę sprzątającą obiekty przemysłowe czy też przestrzenie użytku publicznego wyposażoną w ręczne mopy i szczotki. Coraz częściej wykorzystywane są nowoczesne maszyny, które wyręczają człowieka w wielu pracach. Czy to oznacza, że z czasem automatyczne rozwiązania będą w stanie całkowicie zastąpić człowieka i ekipy sprzątające staną się niepotrzebne?

 

Trendy w sprzątaniu znacznie się zmieniły na przestrzeni kilku ostatnich lat. Widać to chociażby w asortymencie środków do sprzątania. Producenci prześcigają się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dedykowanych konkretnym zastosowaniom. Specjalne linie preparatów do czyszczenia podstawowego, jak i intensywnego, a także zabezpieczające przeznaczone do hal produkcyjnych, placówek medycznych, laboratoriów, biurowców i nie tylko - odchodzi się już od uniwersalnych środków chemicznych na rzecz produktów do konkretnego zastosowania. Indywidualne rozwiązania to rozwiązania skuteczniejsze.

 

Różne gałęzie przemysłu wymagają różnego podejścia do sprzątania. Czystość i dezynfekcja obowiązują jednak każdego – niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Każdy szpital, każda placówka oświatowa czy też galeria handlowa musi spełniać najwyższe standardy. Praca ludzka zapewnia wyjątkową staranność sprzątania, jednak nie da się nie zauważyć, że w przypadku obiektów o dużej powierzchni, ręczne odkurzanie czy też mycie parkietu byłoby wyjątkowo czasochłonnym i męczącym zajęciem.

 

Po co upierać się przy tradycyjnym sprzątaniu, skoro można ułatwić sobie życie? Niesamowite udogodnienie stanowią samojezdne zamiatarki, szorowarki, automaty szorująco-zbierające, polerki, zamgławiacze do dezynfekcji pomieszczeń i nie tylko. Maszyny poradzą sobie nawet z odkurzaniem ruchomych schodów! Urządzenia są stale udoskonalane, by podołać różnym wyzwaniom związanym ze sprzątaniem przemysłowym. Stąd też nasze przekonanie, że z biegiem czasu powstanie jeszcze więcej innowacyjnych rozwiązań, które usprawnią sprzątanie w przemyśle. Utrzymanie czystości stanie się jeszcze prostsze!

 

Rozwój technologii budzi czasem obawy firm sprzątających o swoją przyszłość. Jednak – naszym zdaniem – są to obawy bezpodstawne. Inteligentne maszyny mogą znacznie ułatwić prace porządkowe, szczególnie na dużych przestrzeniach, ale nigdy nie zastąpią człowieka. Ktoś w końcu musi je zaprogramować i przydzielić im odpowiednie zadania do wykonania. Ktoś też musi rozplanować harmonogram prac, a także dokonać wyboru odpowiednich preparatów. Nawet najinteligentniejsze roboty nie wybiorą za człowieka środków myjących, pielęgnujących, dezynfekujących czy też ochronnych. Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się z nowoczesnych rozwiązań, które wspierają ludzką pracę i wyręczają człowieka w trudnych, czasochłonnych czynnościach – bez obaw o przyszłość firm sprzątających.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).