zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Ręczniki papierowe lepiej usuwają wirusy (w tym Covid-19) niż suszarki strumieniowe


Kategorie

Filtrowanie

Kosz na śmieci Meliconi

Kosz na śmieci metalowy 60 l z pokrywą Soft Touch247,37 zł223,29 zł brutto181,54 zł netto

Ściągaczka do wody z podłóg metalowa 55 cm

Ściągaczka do podłóg metalowa 55 cm24,39 zł22,40 zł brutto18,21 zł netto

Tablica ostrzegawcza

Tablica ostrzegawcza Uwaga Ślisko27,54 zł23,99 zł brutto19,50 zł netto

Szczotka toaletowa ze stali nierdzewnej

Szczotka WC Roxanne WZ3 - połysk 23,04 zł21,48 zł brutto17,46 zł netto

Czyściwo przemysłowe Katrin Classic XL 2 naturalnie białe

Czyściwo uniwersalne przemysłowe 361 m Katrin 57,36 zł47,83 zł brutto38,89 zł netto

Mediclean Grill Foam pianka do czyszczenia grilli i piekarników

Grill Foam piana do czyszczenia grilli i piekarników 5L62,96 zł53,00 zł brutto43,09 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ręczniki papierowe lepiej usuwają wirusy (w tym Covid-19) niż suszarki strumieniowe

Data dodania: 08-05-2020
Nawet po umyciu rąk wirusy mogą pozostać na skórze osoby. Niedawne badanie na małą skalę stwierdza, że ​​suszenie rąk ręcznikami papierowymi usuwa te patogeny bardziej skutecznie niż suszarki strumieniowe.

ręczniki papierowy w dobie wirusa Covid-19
Według ostatnich badań ręczniki papierowe usuwają wirusy skuteczniej niż suszarki strumieniowe.
 
Mycie rąk jest niezbędnym narzędziem w walce z COVID-19. Naukowcy wykazali, że dobry schemat mycia rąk może znacznie spowolnić postęp epidemii.

Istnieje jednak więcej niż jeden sposób na oczyszczenie rąk, a naukowcy chcą zrozumieć, która metoda jest najlepsza. Grupa naukowców niedawno umieściła suszenie rąk pod mikroskopem.

Po umyciu rąk na skórze mogą nadal znajdować się pozostałości patogenów. Naukowcy chcieli dowiedzieć się, która metoda suszenia rąk usuwa te pozostałości wirusów najskuteczniej i zapobiega przenoszeniu ich na powierzchnie.

W szczególności przetestowali wydajność ręczników papierowych i suszarek strumieniowych.

Naukowcy mieli przedstawić swoje odkrycia na Europejskim Kongresie Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych. Jednak tegoroczna impreza nie odbywa się już z powodu pandemii SARS-CoV-2.

 

Mycie i suszenie rąk


Suszenie rąk jest niezbędną częścią mycia rąk. Drobnoustroje lepiej przeżywają w wilgoci, a więc te, które pozostają przyczepione podczas prania, częściej rozprzestrzeniają się na powierzchnie, jeśli ludzie nie wysuszą prawidłowo rąk.

Dr Ines Moura z University of Leeds w Wielkiej Brytanii wraz z Duncanem Ewinem i prof. Markiem Wilcoxem z University of Leeds w Wielkiej Brytanii przeprowadzili to ostatnie badanie.

Naukowcy zwerbowali tylko czterech wolontariuszy, którzy pracują w szpitalu. Uczestnicy przeprowadzili symulację zanieczyszczenia rąk przy użyciu preparatu bakteriofagów - wirusów infekujących bakterie. Każda osoba następnie osuszyła ręce za pomocą ręczników papierowych lub suszarki strumieniowej w publicznej toalecie w szpitalu.

Później badacze pobrali próbki z 11 miejsc publicznych i oddziałów, w tym poręcze schodów, drzwi, przyciski windy, krzesła, telefony, stetoskopy i przyciski na domofony. Pomoże to zespołowi zrozumieć, czy uczestnicy rozprzestrzenili zanieczyszczenie w szpitalu.

Każdy z uczestników nosił fartuch podczas procesu suszenia, aby badacze mogli zmierzyć zanieczyszczenie odzieży i sposób jej rozprzestrzeniania się na powierzchnie.


 

Która metoda suszenia dłoni jest lepsza


Autorzy wyjaśniają, że obie metody suszenia rąk „znacznie zmniejszyły zanieczyszczenie dłoni fagami”. Jednak po użyciu suszarki strumieniowej na wszystkich 11 powierzchniach pojawiło się zanieczyszczenie środowiska. Autorzy wyjaśniają:

„Wszystkie próbki pobrane po użyciu [suszarki strumieniowej] wykazały zanieczyszczenie fagami, w porównaniu z sześcioma powierzchniami po użyciu [ręcznika papierowego]”.

W rzeczywistości średnie zanieczyszczenie powierzchni po kontakcie z ręką było 10 razy wyższe po suszeniu strumieniowym niż użycie ręcznika.

Również zanieczyszczenie po kontakcie z odzieżą nastąpiło dopiero po zastosowaniu suszarki strumieniowej. Odkrycia te - jeśli potwierdzą je większe badania - są ważne, jak podkreślają autorzy:

 
„Ponieważ toalety publiczne są używane przez pacjentów, odwiedzających i personel, wybrana metoda suszenia rąk może potencjalnie zwiększyć lub zmniejszyć przenoszenie patogenów w warunkach szpitalnych”.
 
 

Problemy z badaniem


Oczywiście, ponieważ badanie obejmowało tylko czterech uczestników, nie można wyciągać jednoznacznych wniosków. Ponadto nie starał się losować. Oprócz tych czynników istnieją inne istotne problemy z badaniem.

Dr Graham Wheeler, statystyczny lekarz z University College w Londynie w Wielkiej Brytanii, wyjaśnia :

 
„W tym badaniu poproszono wszystkich czterech ochotników, aby nie myli rąk po zanieczyszczeniu, aby„ symulować złe praktyki mycia rąk ”. Ale ilu ludzi suszy ręce bez uprzedniego ich umycia?
 
Dr Wheeler kontynuuje:
„Wniosków autorów, że ludzie powinni używać ręczników papierowych po umyciu rąk, nie można wyciągnąć z tego badania, ponieważ badacze tego nie przetestowali; sprawdzili, która metoda suszenia zmniejsza zanieczyszczenie krzyżowe niemytych rąk. ”

To powiedziawszy, ostatnie ustalenia zasadniczo zgadzają się ze starszym przeglądem z 2012 roku, w którym badano, jak dobrze te techniki suszenia rąk usuwają bakterie. Autorzy artykułu przejrzeli 12 badań i doszli do wniosku:
 
„Badania [M] ost sugerują, że ręczniki papierowe mogą skutecznie osuszać ręce, skutecznie usuwać bakterie i powodować mniejsze zanieczyszczenie środowiska łazienki. Z higienicznego punktu widzenia ręczniki papierowe są lepsze od elektrycznych suszarek powietrza. Ręczniki papierowe powinny być zalecane w miejscach, w których higiena jest najważniejsza, takich jak szpitale i kliniki. ”

W najnowszym komunikacie autorzy ostatniego badania suszenia rąk odzwierciedlają ten sentyment:
 

„Uważamy, że nasze wyniki są istotne dla kontroli nowego koronawirusa, który rozprzestrzenia się w szybkim tempie na całym świecie. Ręczniki papierowe powinny być preferowanym sposobem suszenia rąk po umyciu, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem i rozprzestrzeniania się. ”


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).