zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem dozownika do mydła


Kategorie

Filtrowanie

Znaczek TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa

Piktogram TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa57,72 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Neutralizator przykrych zapachow Naner 1 l

Płyn neutralizujący nieprzyjemne zapachy NANER 1 L52,48 zł46,08 zł brutto42,67 zł netto

Papier toaletowy 3-warstwowy Tork Advanced

Trójwarstwowy biały papier toaletowy w rolkach Tork2,92 zł2,71 zł brutto2,20 zł netto

Wiadro 17 litrowe czerwone do wózka sprzątającego

Wiadro 25 litrowe czerwone do wózka sprzątającego93,79 zł78,01 zł brutto63,42 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem dozownika do mydła

Data dodania: 03-02-2023 Wyświetleń: 678
Dysponując dozownikami mydła w toaletach w domu, restauracji, firmie lub w miejscach publicznych, zapewniasz najwyższy poziom higieny zarówno klientom, jak i pracownikom. Dozowniki mydła powinny być solidnie zaprojektowane, aby sprostać trudnym wyzwaniom związanym z czyszczeniem rąk. Posiadanie ich w łazienkach ma zasadnicze znaczenie dla poprawy zdrowia publicznego i zapewnienia, że ​​Twoi klienci lub goście czują się komfortowo w Twoim lokalu. 
 

Co to jest dozownik mydła?

 
Dozownik mydła to po prostu urządzenie, które służy do dozowania mydła w małej i odpowiedniej ilości. Może być obsługiwane automatycznie lub manualnie. Dozowniki dobierane są w zależności od tego, czy preferowane jest gęstsze mydło w płynie czy mydło w pianie. 
 
 
Manualne dozowniki mydła
 
Ręczne dozowniki mydła do rąk są bardziej tradycyjnymi dozownikami i można je zamontować na ścianie lub postawić na blacie. Dozowniki nablatowe są często określane jako zlewozmywakowe. Wymagają one od użytkownika pompowania lub naciskania ich w celu dozowania mydła do rąk. Tego typu dozowniki często są tańsze i nie wymagają instalacji.
 
Automatyczne Dozowniki Mydła
 
Automatyczne dozowniki mydła do rąk są wyposażone w czujniki, które reagują na ruch, aby automatycznie dozować określoną ilość mydła do rąk. Działają w oparciu o mechanizm czujnikowy, użytkownik nie musi dotykać dozownika, co oznacza wyeliminowanie punktu styku, a drobnoustroje nie przenoszą się na dozownik. 
 
Dozowniki mydła w płynie
 
W dozownikach mydła w płynie mydło ma postać płynną i zwykle jest wyciskane przez pompkę. 
 
Dozowniki mydła w pianie
 
Dozownik spieniający działa z dwiema komorami, z których jedna zawiera mydło, a druga wtłacza powietrze do jednostki dozującej. Naciskając przycisk dozujący, obie komory pracują jednocześnie, wytwarzając aksamitną pianę, która pomaga wyszorować dłonie.
 

Jak działa dozownik mydła?

 
Jeśli Twoje pytanie brzmi „jak działa dozownik do mydła?”, to chcielibyśmy odpowiedzieć na Twoje pytanie, z powyższych informacji wiesz już, że dozowniki dzielimy na automatyczne i manualne, więc oczywiste będzie, że ich proces pracy będzie się od siebie różnił.

Poniżej przyjrzymy się działaniu obu tych modeli.
 

Jak działa manualny dozownik mydła?

 
Manualny dozownik mydła wykorzystuje pompkę do dozowania mydła w płynie lub pianie do mycia rąk. Pompka jest przymocowana do rurki, która biegnie do komory, w której umieszcza się mydło. Gdy pompka jest uruchamiana ręcznie poprzez wywieranie nacisku, najpierw wypycha powietrze z rurki, aby wywołać efekt ssący, który zasysa mydło w płynie z powrotem do rurki, dozując je przez dyszę pompy do mycia rąk.

Dozownik do mydła w pianie działa trochę inaczej. Posiada dwie główne komory do łączenia i mieszania powietrza i mydła w płynie oraz tworzenia piany do mycia rąk.
 

Jak działa automatyczny dozownik mydła?

 
Automatyczny dozownik mydła z czujnikiem, to niewymagające użycia rąk urządzenie do mycia i dezynfekcji rąk. Uruchamiane za pomocą czujnika ruchu, który wykrywa dłonie przed zaworem dozownika i aktywuje pompkę dozującą mydło, a po zabraniu rąk automatycznie odcina podawanie mydła. 


Dlaczego warto zainwestować w automatyczny dozownik mydła?

 
Utrzymanie właściwej higieny stało się priorytetem życia każdego z nas. Tak więc w miejscach publicznych przyjęcie technologii bezdotykowej i opartej na czujnikach w przestrzeniach publicznych lub prywatnych jest bardzo ważne. Ta inteligentna technologia może stać się przyszłością łazienek, aby w maksymalnym stopniu zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków i bakterii.

Jeśli więc chcesz zachować zdrowie i higienę, powinieneś zainwestować w automatyczny dozownik do mydła.
 

Jakie są zalety automatycznego dozownika mydła?

 
Jak już wiesz, automatyczny dozownik mydła pozwala zachować odpowiedni stan zdrowia i higienę użytkowników, ale oprócz tego kilka innych zalet sprawia, że ​​warto go kupić.

Higieniczny
Automatyczny dozownik mydła to urządzenie bezdotykowe, które zapobiega ryzyku zanieczyszczenia krzyżowego między użytkownikami, a także rozprzestrzeniania się zarazków. W miejscach publicznych lub przestrzeniach wspólnych bardzo ważny jest montaż automatycznego dozownika mydła. W tych miejscach każdego dnia tysiące ludzi korzysta z łazienek, a także używa dozownika do mycia lub dezynfekcji rąk, więc możliwości zarażenia są większe, jeśli używają manualnego dozownika mydła. Automatyczny dozownik mydła zatrzymuje zanieczyszczenia krzyżowe i zapewnia higienę.

Ekonomiczny
Manualne dozowniki nie wypompowują równomiernie mydła, często też użytkownicy nie wiedzą jaka ilość mydła potrzebna jest do prawidłowego umycia rąk. Problem ten znika przy automatycznym dozowniku, który zaprojektowany jest tak, aby dozować odpowiednią i równą ilość roztworu mydła w płynie przy każdym dozowaniu, co pomaga zapobiegać niepotrzebnemu marnowaniu roztworu mydła, a także pozwala  zaoszczędzić pieniądze.

Łatwy w utrzymaniu
Bezdotykowe dozowniki mydła powodują znacznie mniej bałaganu wokół umywalek, dzięki czemu łazienka jest łatwiejsza do utrzymania w czystości. Można je również uzupełniać z dużych pojemników na mydło do rąk, a ich pojemność sprawia, że ​​uzupełnianie wcale nie musi odbywać się zbyt często. Możliwe jest również zainstalowanie kilku dozowników mydła montowanych na blacie, zasilanych z jednego dużego zbiornika na mydło w płynie, ukrytego pod szafką pod umywalkę. Zapewnia to maksymalną wydajność i rzadkie uzupełnianie.  

Nowoczesne i eleganckie rozwiązanie
Automatyczny dozownik mydła służy nie tylko do mycia rąk, ale także doda Twojej łazience nowoczesności i elegancji. Są stylowe i wszechstronne, dzięki czemu można ich używać do innych celów, takich jak dozownik środka dezynfekującego do rąk, dozownik kremu do rąk, dozownik balsamu do ciała. Automatyczne dozowniki mydła mogą być również używane do dozowania detergentu do prania lub płynu do naczyń. 

Oto kilka podstawowych zalet automatycznego dozownika mydła, mam nadzieję, że ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. 
 

Czy dozowniki mydła nadają się do dezynfekcji rąk?

 
Istnieją modele dozowników mydła, które są przystosowane zarówno do mydła w płynie, jak i środków na bazie alkoholu, bez konieczności wymiany jakichkolwiek części. Tak więc dozownik, który posiadasz, może być już wyposażony do radzenia sobie z obydwoma preparatami.

Niektóre modele dozowników mają różne zbiorniki wewnętrzne, ale taką samą obudowę zewnętrzną, co oznacza, że ​​można wymieniać zbiorniki i zawory, aby dopasować je do różnych preparatów. Na przykład możesz mieć  dozownik mydła w płynie i żelu wodno-alkoholowego który można zmieniać między mydłem w pianie, mydłem w płynie / żelu alkoholowym lub sprayem, zmieniając tylko elementy wewnętrzne i pompki, bez konieczności wymiany całego urządzenia.

Jednak są też dozowniki, które są przystosowane tylko do mydła w płynie lub pianie, ponieważ wnętrze i zawory nadają się tylko do tego, a alkohol może uszkodzić materiały z których są wykonane.

Musisz więc upewnić się, że masz odpowiednie materiały i zawór w urządzeniu, aby właściwie dozowało mydło / żel, ale także nie uszkodziło urządzenia.
 

Jak naprawić dozownik mydła?

 
Naprawa i konserwacja to bardzo ważna część prawidłowego działania dozownika mydła. Dlatego upewnij się, że Twój dozownik mydła jest pełen roztworu mydła i działa prawidłowo, aby użytkownicy nie musieli stawiać czoła żadnym problemom.

Czasami zdarza się, że dozownik mydła nagle przestaje działać. Jeśli jesteś właścicielem hotelu lub restauracji, zepsuty dozownik może źle wpłynąć na reputację Twojego biznesu.

Oto lista niektórych problemów i podpowiedzi jak im zaradzić:
 

Jak naprawić zatkany dozownik mydła?


Jeżeli Twój dozownik mydła jest zatkany stwardniałym lub zaschniętym mydłem i uniemożliwia prawidłowe działanie dozownika, to w pierwszej kolejności należy odkręcić dozownik i wyciągnąć część spustową oraz pompkę z dozownika mydła. Umieść pompkę w gorącej wodzie i mocz ją przez około 10 do 15 minut, po usunięciu usztywnionego mydła, pompuj wodę przez pompkę, aż będzie czysta. Możesz także użyć dowolnego przepychacza, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia z pompki i otworu dozownika. Poruszaj przyrządem do czyszczenia ruchem okrężnym i wyczyść rurkę.

Jeśli po zastosowaniu tego rozwiązania, okaże się, że twój dozownik do mydła zatkał się ponownie lub dzieje się tak regularnie, powinieneś przyjrzeć się wymianie mydła, bo może być ono przyczyną zatkania dozownika mydła. Niektóre podajniki wymagają rzadkiego mydła, więc należy odpowiednio rozcieńczyć mydło aby zapobiec zatkaniu.
 

Jak naprawić dozownik mydła, który nie dozuje mydła?


Jeśli twój dozownik mydła jest pełen, ale nie dozuje, sprawdź w czym tkwi problem. Najpierw sprawdź, czy dozownik nie jest zatkany stwardniałym mydłem, jeśli tak, to postępuj zgodnie z powyższą instrukcją, aby odblokować dozownik mydła. Jeśli stwierdzisz, że nie jest to problem z zatkaniem, odkręć pompkę i upewnij się, że wszystkie rurki są prawidłowo zamocowane. Sprawdź również czy w pompce znajduje się mydło, jeśli nie, zalej pompkę naciskając kilka razy, aby wprowadzić mydło do rurek. Sprawdź, czy w przewodzie nie ma pęcherzyków powietrza, a następnie możesz je usunąć, naciskając i zwalniając pompkę oraz usuwając nadmiar mydła.

Jeśli Twój dozownik nadal nie działa prawidłowo, może to oznaczać pęknięcie tuby i konieczność wymiany pompki.
 

Jak naprawić wciśnięty spust dozownika mydła?


Gdy zamierzasz użyć dozownika mydła, a spust pozostaje wciśnięty i nie dozuje mydła, dozownik mydła może się zaciąć. Najpierw odkręć pompkę i spróbuj dostać się do sprężyny. Jeśli nie możesz dostać się do źródła, najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić pompkę. Wielu producentów oferuje zamienne pompki.
 

Czy warto zainwestować w dozownik mydła?


Jeśli zastanawiasz się na tym, czy warto zakupić dozownik do mydła, odpowiedź brzmi "oczywiście, że tak" ponieważ utrzymują higienę i zdrowie użytkowników oraz chronią ich przed wszelkimi infekcjami i chorobami, które rozprzestrzeniają się poprzez zanieczyszczenie krzyżowe. 

 

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
W tym miejscu możesz określić swoje preferencje w zakresie wykorzystywania przez nas plików cookies.
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
Nasza strona korzysta z usług Google, takich jak Google Analytics i Google Ads. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Google wykorzystuje dane z naszej strony, zapoznaj się z polityką prywatności i warunkami Google.
ZATWIERDZAM
Pliki cookies pozwalają nam zagwarantować poprawne funkcjonowanie i doskonalenie działania serwisu oraz wyświetlać treści lepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Wybierając „Zgadzam się”, zezwalasz operatorowi strony na używanie plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii lub możesz dostosować użycie plików do swoich preferencji, wybierając opcję "Dostosuj zgody". Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
DOSTOSUJ ZGODY
ZGADZAM SIĘ
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).