zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » FAQ » Czy środki dezynfekujące do rąk zabijają wirusy?


Kategorie

Filtrowanie

Papier toaletowy szary ORO Maxi

Szary papier toaletowy w rolkach Maxi1,23 zł1,18 zł brutto0,96 zł netto

Dozownik do mydła w piance biały Tork 1l

Dozownik do mydła w piance Tork 1l biały158,92 zł84,66 zł brutto68,83 zł netto

Profesjonalny odkurzacz do pracy na sucho 8 litrów

Profesjonalny odkurzacz do pracy na sucho 8 litrów1 037,10 zł940,48 zł brutto764,62 zł netto

Neutralizator przykrych zapachow Naner 1 l

Płyn neutralizujący nieprzyjemne zapachy NANER 1 L52,48 zł46,08 zł brutto42,67 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Czy środki dezynfekujące do rąk zabijają wirusy?

Data dodania: 16-11-2022 Wyświetleń: 163
W dążeniu do optymalnej higieny środki do dezynfekcji rąk stały się stałym elementem wielu publicznych toalet. Jednak w miarę wychodzenia z ograniczeń pozostaje pytanie, czy dozowniki środka dezynfekującego do rąk powinny stać się stałym elementem łazienki.

 

Jak działa środek do dezynfekcji rąk

 
Środki dezynfekujące do rąk zabijają i niszczą zarazki, bakterie i wirusy. Wirusy są w rzeczywistości zbiorem cząsteczek, które potrzebują żywiciela, takiego jak ciepło ludzkiego ciała, aby przetrwać. Tymczasem zarazki i bakterie mogą żyć wewnątrz lub na zewnątrz ciała. Wszystkie te szkodliwe komórki mają tłustą powłokę zewnętrzną, błonę, którą można rozbić i zniszczyć dobrym środkiem do dezynfekcji rąk. 

Aktywnym składnikiem, który pomaga środkom do dezynfekcji rąk w zabijaniu zarazków, wirusów i bakterii, jest alkohol, dlatego być może zauważyłeś, że niektóre środki do dezynfekcji rąk mają silny aromat czystego spirytusu. 
 
Czy środki dezynfekujące do rąk zabijają wirusy?

Czy wysoka zawartość alkoholu jest najlepsza?

 
Badania wykazały, że do skutecznego zabicia szkodliwych bakterii i wirusów potrzeba tylko 60% alkoholu. Jeśli zawartość alkoholu jest wyższa, spowoduje to wysuszenie rąk bardziej niż to konieczne. Wiele środków dezynfekujących do rąk jest zrównoważonych emolientami, które odżywiają i nawilżają skórę, zapewniając równowagę pomiędzy ochroną skóry i zabijaniem zarazków. 

 

Gdzie powinny znajdować się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk?

 
Środki dezynfekujące do rąk są często stosowane bezpośrednio po umyciu rąk przez użytkownika, a istnieją badania wykazujące, że stosowanie środka dezynfekującego do rąk na dobrze nawilżonych rękach jest znacznie skuteczniejsze niż odkażanie bardzo suchych rąk. Z tego powodu oraz dla wygody użytkowników w toaletach wiele dozowników środka dezynfekującego do rąk znajduje się blisko umywalki. Jednak wiele środowisk, w tym szpitale, szkoły i niektóre budynki biurowe, również decyduje się na umieszczenie dozowników środka dezynfekującego do rąk tuż obok toalety. To podwaja rozprzestrzenianie się bakterii lub infekcji, ponieważ drzwi do łazienki są w rzeczywistości punktem kontaktowym, który może zniweczyć nasze najlepsze starania w kontrolowaniu wirusów i rozprzestrzenianiu się bakterii. 

Środek do dezynfekcji rąk jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusów i podstawą każdej kontroli zapobiegania infekcjom. W świetle koronawirusa łazienki we wszystkich sektorach wzmocniły higienę swoich toalet. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym artykułem o tym, jak sprawić, by Twoja łazienka była bezpieczna i higieniczna . 

Więcej o środkach do dezynfekcji rąk i ich skuteczności w warunkach komercyjnych dowiesz się TUTAJ . 

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).