zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Czym różni się chemia profesjonalna od gospodarczej?


Kategorie

Filtrowanie

Papier toaletowy do dozownika z automatyczną zmianą rolek Tork Mid-size biały ekstra miękki

Ekstra miękki papier toaletowy do dozownika Tork Mid-size17,92 zł17,04 zł brutto13,85 zł netto

Dozownik do mydła w piance biały Tork 1l

Dozownik do mydła w piance Tork 1l biały158,92 zł84,66 zł brutto68,83 zł netto

Wózek do sprzątania jednowiadrowy z prasą do mopów

Wiadro na kółkach do mycia podłóg z wyciskarką219,35 zł199,26 zł brutto162,00 zł netto

Wiadro na kółkach do mycia podłóg z mopem sznurkowym

Wiadro na kółkach do mycia podłóg z mopem sznurkowym277,86 zł269,48 zł brutto219,09 zł netto

Neutralizator przykrych zapachow Naner 1 l

Płyn neutralizujący nieprzyjemne zapachy NANER 1 L52,48 zł46,08 zł brutto42,67 zł netto

Tacka

Metalowy okapnik do dozowników Merida Stella 90,20 zł72,16 zł brutto58,67 zł netto

Papier toaletowy Jumbo biały celuloza

Papier toaletowy JUMBO z celulozy 100m6,81 zł6,36 zł brutto5,17 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Czym różni się chemia profesjonalna od gospodarczej?

Data dodania: 19-07-2019 Wyświetleń: 430

Środki czystości najogólniej możemy podzielić na chemię gospodarczą oraz profesjonalną. Pierwsza z nich stosowana bywa na użytek własny w gospodarstwach domowych. Chemia profesjonalna natomiast przeznaczona jest do tzw. zadań specjalnych, czyli do sprzątania dużych obiektów oraz różnego rodzaju placówek użyteczności publicznej. Dlaczego w zależności od zastosowania wymagane jest użycie innego typu produktów?

Na użytek własny, tj. do sprzątania domów i mieszkań zazwyczaj nie potrzebujemy silnych środków czyszczących czy też dezynfekujących. Z prywatnej przestrzeni korzysta ograniczona liczba domowników oraz gości, przez co przestrzeń ta nie wymaga aż tak częstego oraz intensywnego czyszczenia jak obiekty użyteczności publicznej. Dlatego do codziennych porządków z powodzeniem sprawdzi się ogólnodostępna chemia gospodarcza.

Inaczej sytuacja wygląda w obiektach, które każdego dnia są intensywnie eksploatowane przez ogromną liczbę osób. Siedziby firm, biura, sklepy, hotele, restauracje, galerie handlowe, szpitale, przychodnie, salony kosmetyczne – tego rodzaju miejsca odwiedzane są codziennie przez różne osoby z zewnątrz. A to z kolei wiąże się z większym zapotrzebowaniem na częstsze i intensywniejsze sprzątanie przy użyciu silniejszych detergentów.

 

Czym dokładnie różni się chemia profesjonalna od gospodarczej?

 

Wiele osób z pewnością odpowie, że ceną. Owszem, to prawda. Jednak za wyższą ceną profesjonalnej chemii stoją jej właściwości. W przestrzeni publicznej wymagane jest bowiem używanie preparatów o większej skuteczności działania. Środki te mają myć niezawodnie i szybko, a koszt ich wykorzystania ma być jak najmniejszy.

Większość środków o profesjonalnym zastosowaniu ma formę koncentratów. Ich stężenie jest znacznie wyższe niż w przypadku tradycyjnych preparatów. Dzięki temu są nie tylko niebywale skuteczne, ale też ekonomiczne – wystarczy niewielka ilość preparatu rozcieńczona w wodzie, by uporać się z zabrudzeniami. Chemia profesjonalna może być nawet kilkukrotnie bardziej wydajna niż tradycyjne środki!

 

Chemia profesjonalna ma za zadanie również zapewnić odpowiednią higienę w miejscach użyteczności publicznej. Jest to ogromne wyzwanie – szczególnie w toaletach w galeriach handlowych czy też innych obiektach użytkowanych przez setki, a nawet tysiące przypadkowych osób każdego dnia! Mocne koncentraty pozwolą nie tylko uporać się z silnymi zabrudzeniami, kamieniem czy pleśnią, ale też intensywnie zdezynfekują każdą powierzchnię.

Profesjonalne środki czystości są również niezastąpione we wszelkiego rodzaju kuchniach w lokalach gastronomicznych. Kuchnie takie są zdecydowanie bardziej intensywnie eksploatowane aniżeli kuchnie domowe. Mamy tutaj do czynienia z trudnymi do usunięcia, rozległymi plamami z oleju, przypalonego jedzenia, zaschniętych plam z sosów, itp. Tradycyjne preparaty stosowane w gospodarstwach domowych mogą sobie z nimi nie poradzić – dlatego rozwiązaniem jest profesjonalna chemia o znacznie silniejszym działaniu czyszczącym oraz właściwościach dezynfekujących.


(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).