zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Suszarki hotelowe


KategorieFiltrowanie

Mechaniczny dozownik ręczników K8

Mechaniczny pojemnik ręczników w roli209,10 zł182,04 zł brutto148,00 zł netto

Mop bawełniany 50 cm

Mop kieszeniowy bawełniany 50 cm14,76 zł8,00 zł brutto6,50 zł netto

Podajnik na papier toaletowy w Jumbo roli

Dozownik do papieru toaletowego Jumbo46,83 zł41,96 zł brutto34,11 zł netto

Wózek do sprzątania z mopem płaskim 50 cm

Zestaw do sprzątania z dwoma wiadrami 17L i mopem speedy 50cm359,25 zł325,00 zł brutto264,23 zł netto

Szczotka toaletowa naścienna

Szczotka do WC z uchwytem ściennym29,99 zł20,50 zł brutto16,67 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Suszarki hotelowe do włosów

Suszarki hotelowe
Hotelowe suszarki do włosów stały się podstawowym elementem wyposażenia łazienki w hotelach, pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych. Suszarki hotelowe montowane do ściany na specjalnym uchwycie są szczególnie praktyczne w łazienkach o mniejszej przestrzeni. Najlepszym rozwiązaniem są modele uruchamiane za pomocą włącznika sieciowego, który zapobiega pozostawieniu włączonego urządzenia bez nadzoru. Jest to najprostszy sposób na zminimalizowanie kosztów zużycia energii elektrycznej. W naszej ofercie proponujemy kilkanaście sprawdzonych modeli polskich i zagranicznych producentów, o zwiększonej odporności na mechaniczne uszkodzenia oraz zabezpieczeniach antykradzieżowych. Ich atrakcyjny design sprawia, że mogą stanowić również ozdobę łazienki. Ponadto dla bezpieczeństwa ich użytkowania posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem, jak również stopniową regulację mocy, dla wygody ich użytkowania.

Suszarka do włosów hotelowa posiada praktyczny uchwyt ścienny, dzięki któremu urządzenie jest zawsze pod ręką, gotowe do użytku. Cena urządzenia uzależniona jest m.in. od mocy, materiałów wykonania i wyposażenia dodatkowego. W naszym asortymencie znajdują się urządzenia ze słuchawką, doskonałe do szybkiego suszenia głowy np. na basenie, jak również takie wyposażone w końcówki ułatwiające wygładzanie i modelowanie włosów.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Obudowa / Materiał
Moc suszarki
Sposób uruchamiania

Suszarka do włosów hotelowa to element wyposażenia toalety w hotelu. Jeśli chcesz, aby Twoi goście byli zadowoleni z pobytu i nie mieli żadnych zastrzeżeń, co do wyposażenia łazienki, postaw na suszarki hotelowe oferowane przez nasz sklep on-line. Zainwestuj w suszarki do włosów hotelowe. W naszym sklepie internetowym oferujemy produkty, takich producentów jak Faneco, Sanjo, Merida oraz Linea Trade. Produkty powyższych marek posiadają wymagane atesty, certyfikaty CE w pełni zgodne z obowiązującymi dyrektywami Unii Europejskiej. Dlatego suszarki hotelowe cenione są przez naszych klientów (głównie właścicieli obiektów noclegowych), ale również przez gości poszczególnych pensjonatów czy hoteli. Sprzedawane przez nas produkty przyciąga solidne wykonanie, bardzo ciekawy i stylowy design i możliwość regulowania siły nawiewu. Głównym czynnikiem solidności produktów jest pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania.
Podejmując decyzję o zakupie suszarki do włosów postaw na dobrą cenę i sprawdzoną jakość, jako gwarancję udanego zakupu. Bezcelowe jest kupowanie suszarki przenośnej, która zajmuje dużo miejsca i będzie umiejscowiona w części sypialnianej, innym razem w części salonowej, a jeszcze innym razem w łazience pokoju hotelowego. Dlatego w cenie są suszarki hotelowe do włosów, mocowane do ściany w łazience. W sprzedaży posiadamy takie urządzenia, wyróżniające się tanim kosztem utrzymania, prędkością nawiewu jak i cichą pracą sprzętu. Główną kwestią prowadzenia hotelu jest wyżywienie, wystrój wnętrz, opłat za nocleg, duże znaczenie ma również sprzęt używany przez Twoich gości. Jednym z nich jest właśnie suszarka hotelowa. Postaw na produkty o długoletnim użytkowaniu i gwarancji co najmniej dwu letniej "door-to-door". Taki sprzęt znajduje się powyżej w ofercie naszego sklepu.
Suszarki do włosów posiadają napięcie dwieście dwadzieścia volt na pięćdziesiąt herców dysponując mocą tysiąca dwustu watów. Przy takich specyfikacjach produktów siła podmuchu wynosi siedemdziesiąt jeden metrów sześciennych na godzinę, co daje nam prędkość powietrza około trzynaście metrów na sekundę. Przy tak bardzo dobrych parametrach ważne jest bezpieczeństwo podczas pracy urządzenia, dlatego każda suszarka posiada podwójną izolację i czujnik przed przegrzaniem. Materiał obudowy suszarki, jakim jest polipropylen, świetnie nadaje się do wielokrotnego czyszczenia i konserwacji. Jest łatwy do utrzymania w czystości, a dodatkowo powierzchnia jest odporna na działanie środków dezynfekujących, nawet tych na bazie alkoholi.
Niektóre suszarki wyposażone są w antybakteryjne obudowy w technologi nano silver. Dokonując wyboru spośród najlepszych, hotelowych suszarek do włosów mocowanych do ściany, wybierz najlepszą dla siebie.

 

Historia suszarki do włosów


Pierwsza ręczna suszarka do włosów pojawiła się na rynku w 1925 r. Wytwarzała jedynie 100 watów ciepła i dlatego nie miała wystarczającej mocy, aby szybko wysuszyć włosy. Ważył ponad 2 funty (1 kg), ponieważ był wykonany z ciężkiej stali i cynku. W ciągu następnych 20 lat inżynierowie ulepszyli projekt i udało mu się potroić moc grzewczą, podnosząc ją do 300 watów. W latach 60. XX w. Dalsze ulepszenia w technologii elektrycznej umożliwiły produkcję suszarek do włosów o mocy do 500 watów.

Pod koniec lat 70. producenci zaczęli skupiać się na poprawie bezpieczeństwa suszarek. Wczesne suszarki do włosów były niebezpieczne, ponieważ gdyby przypadkowo weszły w kontakt z wodą, uległyby zwarciu i spowodowałyby porażenie prądem. Istnieją setki zarejestrowanych przypadków przypadkowego porażenia prądem, ponieważ suszarka została wrzucona do wanny lub zlewu pełnego wody, gdy była używana. Pod koniec lat siedemdziesiątych Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) zaleciła producentom suszarek stosowanie się do zaleceń, które stworzyłyby bezpieczniejsze produkty.

Moc suszarek do włosów była ograniczona przez dostępne silniki elektryczne. W miarę rozwoju mniejszych, bardziej wydajnych silników można było uzyskać większy przepływ powietrza i większą moc grzewczą. W latach 90. przenośne suszarki do włosów produkowały ponad 1500 watów ciepła. Ulepszenia w technologii tworzyw sztucznych i odkrycie nowych materiałów izolacyjnych umożliwiły nową generację lekkich suszarek do włosów. Nowoczesne suszarki do włosów mogą wyprodukować 2000 watów ciepła i mogą wysuszyć włosy szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak powstaje suszarka do włosów?

Jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu przenośnej suszarki do włosów, jest ilość mocy grzewczej, którą może wytworzyć. Ponieważ ciepłe powietrze może pochłaniać więcej wilgoci niż zimne powietrze, temperatura przepływu powietrza jest krytyczna. Obliczając ciepło właściwe powietrza i rozumiejąc maksymalną temperaturę, która może być używana bez spalania skóry, inżynierowie mogą obliczyć ilość energii wymaganej dla elementu grzejnego. Zapewnia to, że urządzenie wygeneruje wystarczająco dużo ciepła, aby szybko wysuszyć włosy. Jednak nie wystarczy po prostu podnieść temperaturę włosów; powietrze musi również szybko przechodzić przez włosy, aby skutecznie usunąć wilgoć. Dlatego ważna jest także wydajność wentylatora.

Kolejnym kluczowym kryterium projektowania jest bezpieczeństwo urządzenia. Po pierwsze, suszarka do włosów nie może stać się tak gorąca, że ​​spala użytkownika podczas pracy. Plastikowa obudowa musi pozostać w komfortowej temperaturze i nie może się przegrzać, ponieważ może się stopić lub zapalić. Aby rozwiązać ten problem, inżynierowie opracowali wyłączniki odcinające temperaturę, które zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się nagrzewnicy. Wyłącznik odcinający wyłącza również nagrzewnicę, gdy silnik dmuchawy na wentylatorze przestanie działać. Po drugie, suszarka do włosów nie może powodować porażenia prądem. Specjalny zabezpieczenie przed porażeniem,

Wyłącznik uziemienia (GFCI) jest stosowany we współczesnych suszarkach do włosów, aby zapobiec przypadkowemu porażeniu prądem elektrycznym.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to waga jednostki i przyjazna dla użytkownika konstrukcja. Dla wygody, suszarki do włosów zaprojektowano tak, aby ważą zaledwie około 1 funta (500 gramów) i są łatwe w obsłudze podczas pracy.

Suszarki do włosów są składane z szeregu komponentów, w tym z silnika elektrycznego, łopatki wentylatora, przewodów miedzianych, mechanizmów przełączających i różnych innych elementów elektrycznych. Tworzywa sztuczne stosowane do tworzenia zewnętrznej powłoki suszarki do włosów muszą być trwałe, a przy tym lekkie.

Proces produkcyjny suszarki do włosów
 • Silnik elektryczny i łopaty wentylatora docierają do wstępnie zmontowanego zakładu produkcyjnego.
 • Suszarki do włosów wytwarzają ciepło w taki sam sposób jak toster : przepuszczając prąd elektryczny przez przewód. Drut ma wysoki opór elektryczny, który powoduje, że generuje ciepło, gdy przepływa przez niego prąd. Suszarki do włosów używają metalowego elementu grzejnego wykonanego z nichromu, stopu niklu i chromu. W przeciwieństwie do innych przewodów elektrycznych wykonanych z miedzi, nichrom nie rdzewieje w wysokich temperaturach. Ten drut wygląda jak zwinięta sprężyna i może mieć długość do 30 cm. Jest owinięty wokół płyty izolacyjnej tak, że cały element grzejny ma zaledwie kilka cali długości.
  Płyta izolacyjna jest zwykle wykonana z miki , minerału, który może wytrzymać wysoki poziom ciepła. Dwa płaskie kawałki miki o długości kilku cali łączą się, tworząc coś, co wygląda jak trójwymiarowy "x". Wycięcia są wycinane na krawędziach tej płyty tak, że gdy drut nichromowy jest owinięty wokół płyty, pasuje on szczelnie do tych szczelin. Na końcu przewodu znajduje się połączenie z obwodem, który steruje zasilaniem. W zależności od tego, w jaki sposób obwód ten jest okablowany, prąd może być doprowadzany do części lub do całej wężownicy grzewczej. Więcej ciepła powstaje, gdy prąd jest podawany do większej części drutu. Element grzewczy stosowany we współczesnych suszarkach do włosów może wytworzyć do 2000 watów energii cieplnej.
 • Korpus suszarki składa się z plastikowej skorupy w kształcie pistoletu. Ta powłoka jest podzielona na dwie sekcje, aby umożliwić łatwy montaż. Części z tworzyw sztucznych wytwarza się przez formowanie wtryskowe, proces, który obejmuje wtryskiwanie gorącego, stopionego tworzywa sztucznego (takiego jak polipropylen) do matrycy ze stali nierdzewnej. Po napełnieniu formy gorącym plastikiem zimna woda krąży wokół matrycy, aby schłodzić tworzywo sztuczne i spowodować jego utwardzenie. Po otwarciu matrycy plastikowe części są usuwane. Jedna strona plastikowej skorupy ma szereg otworów w niej formowanych, podczas gdy pasująca połówka ma serię krótkich szpilek. Pomagają one wyrównać obie połówki podczas produkcji i utrzymać je mocno przymocowane.
  Powłoka jest formowana z wieloma przedziałami, aby pomieścić różne elementy elektryczne. Uchwyt pistoletu zawiera urządzenie przełączające i elementy sterujące do obsługi suszarki. Silnik elektryczny i wentylator znajdują się w centralnej części suszarni znajdującej się tuż nad uchwytem. Długa lufa urządzenia zawiera element grzewczy. Obok silnika znajduje się wlot powietrza. Ten wlot jest pokryty drobnym metalowym ekranem, aby zapobiec przypadkowemu wpadnięciu przedmiotów w łopatki wentylatora. Niektóre nowsze modele miały nawet wyjmowany ekran z lintami nad wlotem powietrza, który można zdjąć i łatwo wyczyścić.
 • Pozostałe elementy suszarki są tak zaprojektowane, aby zapewnić bezpieczną obsługę. Suszarki zawierają wyłącznik bezpieczeństwa, który zapobiega przekroczeniu przez temperaturę suszarki 140 ° F (60 ° C). Ten przełącznik jest bimetalicznym paskiem wykonanym z arkusza złożonego z dwóch metali. Te metale rozszerzają się w różnym tempie, gdy są ogrzewane. Wraz ze wzrostem temperatury wewnątrz suszarki, pasek zgina się w ten czy inny sposób, gdy paski metalu rozszerzają się z różną szybkością. Po osiągnięciu określonej temperatury pasek wygina się, wyznaczając miejsce, w którym zadziała wyłącznik bezpieczeństwa odcinający zasilanie suszarki.
  Innym urządzeniem zabezpieczającym jest bezpiecznik termiczny wbudowany w obwód elektryczny. Ten bezpiecznik ma mały metalowy pasek, który topi się, jeśli temperatura obwodu przekroczy pewną ilość. Powoduje to przerwanie obwodu i natychmiastowe odcięcie zasilania od suszarki. Obie te funkcje bezpieczeństwa mają na celu zapobieganie przegrzaniu i zatrzymanie pożaru.

  Trzecim rodzajem kontroli bezpieczeństwa jest wyłącznik uziemienia (GCFI) wbudowany w suszarnie, aby zapobiec porażeniu prądem, GCFI wykrywa ile prądu przepływa przez obwód i może go wyłączyć, jeśli wykryje nieszczelność lub zwarcie.
 • Komponenty suszarki można umieścić na linii montażowej za pomocą kombinacji sprzętu zautomatyzowanego i pracy ręcznej. Najpierw komponenty elektryczne montuje się w dolnej połowie plastikowej obudowy. Po wykonaniu tego kroku górna połowa skorupy zostanie zablokowana na swoim miejscu.Te kołki i otwory są ułożone w linii po złożeniu rąk skorup.
 • Wkręty i inne elementy mocujące służą do zakotwiczenia części z tworzywa sztucznego i przytrzymania ich na miejscu. Wczesne suszarki do włosów używały kilkudziesięciu śrub, aby zablokować ręce muszli na miejscu. Ze względu na bardziej wydajne projekty, nowoczesne modele wymagają tylko kilku kluczowych elementów śrubowych. Pomaga to kontrolować koszty i skracać czas montażu.
 • Po naklejeniu należy założyć etykiety ostrzegawcze wskazujące, że suszarka powinna być trzymana z dala od wody. Etykiety te są przymocowane do sznurka zgodnie z wytycznymi Komisji Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich . Po całkowitym zmontowaniu suszarek są one zapakowane razem z książeczką instruktażową i dodatkowymi materiałami ostrzegawczymi i są pakowane do wysyłki.
   

Hotelowa suszarka do włosów


Dobry sprzęt to podstawa. Jeżeli uważasz, że suszarki do włosów nie różnią się od siebie, to niestety, ale jesteś w błędzie! Z pewnością masz swoje skuteczne detergenty myjące, które sprawiają, że szybko i skutecznie posprzątasz każde pomieszczenie, a znalezienie ich kosztowało Cię trochę niemało czasu. Pamiętaj, że ze suszarką hotelową jest bardzo podobnie: warto poświęcić chwilę czasu na wybór suszarki odpowiedniej dla Twoich wymogów. Opłaci się to już po pierwszym użyciu. Dziś suszarki można kupić praktycznie wszędzie. Jak się można domyśleć, suszarki są różne. Owe różnice dotyczą między innymi mocy suszarki, wagi, regulacji temperatury, regulacji siły nawiewu, a także dodatkowego wyposażenia w postaci jonizacji, czy przycisku zimnego powietrza. Im więcej z powyższych funkcji dany model ma do zaproponowania, tym lepiej. Jesteśmy w tedy pewni dobrego wyboru. Niektóre suszarki wyposażone są w system który zapewnia zwiększoną moc przepływu powietrza. Warto również zwrócić uwagę czy dany produkt posiada generator jonów ujemnych, powodujący zamykanie łusek włosów i tym samym zapewnia włosom większą ochronę. Należy również zwrócić szczególną uwagę, czy suszarka posiada wbudowany generator jonów ujemnych, które chronią włosy przed przegrzaniem i odwodnieniem. Regulacja temperatury oraz nawiewu pozwala na dostosowanie suszarki do każdych włosów. Dzięki ergonomicznym kształtom oraz zmatowienia powierzchni rączki, suszarka nie ślizga się w dłoni. Suszarka będzie świetnym elementem wystroju naszej łazienki hotelowej. Oprócz walorów estetycznych, sprzęt ma także bardzo dobre parametry techniczne. Duża moc suszarki, równa  dwieście dwadzieścia watów, przyczynia się do szybkiego suszenia włosów.  Jest ona porównywalna do mocy profesjonalnych suszarek używanych w salonach fryzjerskich. Suszarka hotelowa wyposażona w  wygodny uchwyt ścienny oraz technologię termo protect, która pozwala na automatyczny dobór temperatury suszenia i jednocześnie pełni funkcją ochronną. Dzięki temu nie musimy obawiać się przegrzania naszych włosów, co skutkuje ich zniszczeniem.  Suszarka pozwala także na manualne dostosowanie temperatury do naszych potrzeb. Urządzenie dysponuje także systemem jonizacji, który ma za zadanie zapobiec elektryzowaniu się naszej fryzury i pozostawić ją gładką i lśniącą.
 

Parametry suszarki do włosów


Podczas gdy jakość przenośnych suszarek do włosów poprawiła się w ciągu ostatnich 70 lat, niewiele zmieniła się ich podstawowa konstrukcja. Ulepszenia, które zostały wprowadzone, znacznie zwiększyły bezpieczeństwo urządzeń i zwiększyły ich moc prawie 20-krotnie. Jest mało prawdopodobne, aby przyszłe suszarki stały się o wiele bardziej wydajne, ponieważ wytwarzają już blisko teoretycznej maksymalnej ilości ciepła, na którą użytkownik może być bezpiecznie narażony, bez niebezpieczeństwa poparzenia włosów lub skóry.

Inne przyszłe ulepszenia projektu wydają się bardziej prawdopodobne. Suszarki mogą być uruchamiane bardziej cicho lub łatwiej je trzymać i obsługiwać. Niektórzy producenci koncentrują się na poprawie wyglądu swoich produktów i starają się podobać młodszym użytkownikom, wykonując suszarki w designerskich kolorach lub z przezroczystego plastiku.

Możliwe jest również, że przełom technologiczny umożliwi nowe typy suszarek do włosów. W 2000 r. Jeden producent wprowadził nową jonową suszarkę do włosów, która twierdzi, że używa jonów, przewodzących elektrycznie, chemicznych substancji, aby szybciej odparować wodę i mniej uszkadza włosy. W chwili pisania tego artykułu jeszcze nie wiadomo, czy ten nowy rodzaj suszarki będzie skuteczny na rynku.

Być może jeden z najbardziej interesujących obszarów dla przyszłego rozwoju suszarek do włosów naprawdę nie ma nic wspólnego z włosami. Pomysłowi konsumenci stwierdzili, że suszarki do włosów mogą być używane do innych funkcji, takich jak usuwanie gumy do żucia z twardych powierzchni i pomaganie w suszeniu lakieru do paznokci. Pozostaje sprawdzić, czy producenci zareagują marketingowymi suszarkami do włosów zmodyfikowanymi do tych specjalnych zastosowań.
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).