zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Jak wybrać najlepsze rękawice ochronne?


KategorieFiltrowanie

Dozownik łokciowy Dermados Ecolab 0.5 l do płynów dezynfekujących i mydła

Dozownik łokciowy Dermados Ecolab 0.5 l 132,00 zł123,99 zł brutto100,80 zł netto

Kieszeniowa suszarka do rąk HP

Suszarka do rąk kieszeniowa 2000 W HP1 690,00 zł1 469,00 zł brutto1 194,31 zł netto

Kosz na śmieci Ecobin

Kosz na śmieci do segregacji odpadów 50 l ECOBIN98,00 zł90,90 zł brutto73,90 zł netto

Mechaniczny dozownik ręczników K8

Mechaniczny pojemnik ręczników w roli209,10 zł182,04 zł brutto148,00 zł netto

Stalowa szczotka do WC

Szczotka do toalet Roxanne23,04 zł21,48 zł brutto17,46 zł netto

Niebieskie czyściwo przemysłowe w roli Katrin Basic xl blue 445569

Czyściwo papierowe niebieskie Katrin74,60 zł38,52 zł brutto31,32 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Jak wybrać najlepsze rękawice ochronne?

Data dodania: 27-05-2019

Podczas sprzątania, jak i wykonywania wielu prac w gospodarstwie domowym oraz w ogrodzie nasze dłonie są wyjątkowo narażone na szkodliwy wpływ detergentów. W przypadku prac wykonywanych na zewnątrz dodatkowym czynnikiem powodującym podrażnienia skóry mogą być niskie lub wysokie temperatury, silne nasłonecznienie czy też wiatr. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio zabezpieczyć dłonie przed szkodliwymi czynnikami. A rozwiązanie jest banalne – często wystarczą po prostu odpowiednio dobrane rękawice ochronne.

 

Czym się kierować przy ich wyborze? Przede wszystkim przeznaczeniem – inne modele sprawdzą się do mycia naczyń, inne do prac w ogrodzie, a jeszcze inne do szorowania łazienki. Istotne jest również dopasowanie rękawic do dłoni – nie mogą być ani za małe ani za duże. Zbyt małe powodują ucisk, przez co ich użytkowanie jest nie tylko niewygodne, ale też niezdrowe. Zbyt duże rękawice natomiast zwiększają ryzyko przedostania się do wewnątrz detergentów i powstania podrażnień skóry.

 

Rękawice jednorazowe

Są wygodne, ponieważ są cienkie i idealnie przylegają do dłoni. Dzięki temu nie krępują ruchów i stanowią niejako drugą skórę. Sprawdzają się zarówno na użytek domowy, jak i profesjonalny (np. w placówkach medycznych oraz salonach kosmetycznych). Najczęściej wykonane są z trzech materiałów, tj. lateksu, nitrylu oraz winylu. W przemyśle spożywczym i gastronomii sprawdzają się natomiast wersje foliowe dopuszczone do kontaktu z żywnością. Wykonane są one z folii HDPE. Należy jednak pamiętać, że rękawiczki jednorazowe nie zapewniają dostatecznej ochrony przed przecięciem ostrym narzędziem oraz wpływem silnych środków chemicznych. Dlatego nie są zalecone do wykorzystania przy inwazyjnych pracach.

 

Rękawice wielokrotnego użytku

Najpopularniejszym rodzajem rękawic wielokrotnego użytku są modele gumowe – wykonane z naturalnej gumy. Dużą wytrzymałością wyróżniają się również rękawice gospodarcze wykonane z naturalnego lateksu. Wykorzystywane są często przez firmy sprzątające, osoby pracujące na zmywaku i wszędzie tam, gdzie skóra może być narażona na wpływ silnych środków chemicznych oraz innych szkodliwych substancji. Niektóre modele wyróżnia również zwiększona odporność nie tylko na detergenty, ale też na tłuszcze.

W przypadku wielogodzinnego narażenia na wpływ szkodliwych czynników noszenie rękawic ochronnych może być uciążliwe. W takich przypadkach sprawdzą się specjalne modele z przedłużonym mankietem oraz delikatną dla skóry wyściółką bawełnianą. Komfort użytkowania znacznie zwiększy również zastosowanie w niektórych rękawicach rozwiązań zapewniających wysoki stopień chwytliwości – jak na przykład moletowana powierzchnia na palcach oraz na części chwytnej.

 

Wybierając rękawice ochronne, należy zwrócić uwagę na ich wytrzymałość oraz materiał, z jakiego zostały wykonane (by nie powodowały podrażnień oraz reakcji alergicznych). W przypadku przemysłu spożywczego konieczne jest również sprawdzenie, czy produkty spełniają wymagania norm dotyczących rozwiązań przeznaczonych do kontaktu z żywnością.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).