zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Pranie wykładzin i dywanów


Kategorie

Filtrowanie

Plastikowa suszarka do rąk 2500 W ABS biała

Suszarka do rąk 2500W ABS biała380,00 zł345,00 zł brutto280,49 zł netto

Kosz na śmieci Ecobin

Kosz na śmieci do segregacji odpadów 50 l ECOBIN98,00 zł90,90 zł brutto73,90 zł netto

Mydło w płynie antybakteryjne Roy Royal 6 l

Mydło w płynie antybakteryjne białe ROY 5 L36,26 zł19,43 zł brutto15,80 zł netto

Niebieskie czyściwo przemysłowe w roli Katrin Basic xl blue 445569

Czyściwo papierowe niebieskie Katrin74,60 zł53,15 zł brutto43,21 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Pranie wykładzin i dywanów

Data dodania: 24-05-2019

Dywany i wykładziny doskonale prezentują się we wnętrzach i dopełniają każdą aranżację. Zapewniają przy tym dodatkową ochronę stóp przed chłodem od posadzki. Nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że stanowią one doskonałe środowisko dla bakterii i roztoczy. Stąd także ważne jest, by regularnie poddawać je praniu, a nie tylko w przypadku powstania nieestetycznych plam i zabrudzeń.

 

Dlaczego trzeba regularnie prać wykładziny i dywany?

Często odkurzasz podłogi i myślisz, że to wystarczy? Oczywiście, jest to podstawa, by utrzymać czysty dywan. Konieczne jest jednak również regularne pranie dywanów oraz wykładzin. Nie tylko wydłuży to ich żywotność i zwiększy walory estetyczne, ale też pomoże pozbyć się zanieczyszczeń niewidocznych gołym okiem. Mowa o kurzu i drobnoustrojach, które często bywają sprawcami reakcji alergicznych. Należy też pamiętać, że na dywanach i wykładzinach gromadzą się, a także wnikają w ich struktury zanieczyszczenia przyniesione na obuwiu z zewnątrz, sierść i ślina zwierząt domowych, resztki jedzenia, roztocza i ich odchody i nie tylko. W każdym dywanie i wykładzinie znajduje się szereg zanieczyszczeń oraz alergenów, które usunąć może tylko dokładne, regularne pranie przy użyciu specjalistycznych preparatów.

 

Jak prać wykładziny i dywany?

Najprostszym, choć nieco kosztownym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy oferującej tego rodzaju usługi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zająć się tym samodzielnie. W tym celu należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta, by nie zniszczyć dywanu czy też wykładziny.

Niektóre modele można z powodzeniem prać w pralce. W innym przypadkach sprawdzi się myjka ciśnieniowa, odkurzacz piorący. W zależności od materiału, z jakiego wykonane są dywany i wykładziny oraz użytej techniki prania, stosuje się odpowiednio dobrane preparaty – szampony, odplamiacze, środki niskopieniące i nie tylko. Zanim jednak zdecydujemy się na wykorzystanie danego preparatu, należy wypróbować go na małym fragmencie dywanu/wykładziny, by upewnić się, że jest odpowiednio dobrany do danego zastosowania i nie spowoduje odbarwień czy też innych uszkodzeń.

 

Z jakich etapów składa się pranie wykładzin i dywanów?

Decydując się na samodzielne pranie dywanów i wykładzin, musimy pamiętać, że jest to dość czasochłonne zajęcie i wymaga:

 • doboru preparatów oraz wykonania ich próby na niewielkim fragmencie materiału,
 • usunięcia suchych zanieczyszczeń – np. za pomocą trzepania bądź użycia odkurzacza,
 • rozpuszczenia zanieczyszczeń – użycie odpowiednich preparatów spowoduje oddzielenie ich od włókien, co umożliwi ich usunięcie,
 • usunięcia zanieczyszczeń – na tym etapie konieczne jest szorowanie, a także dokładne wypłukanie rozpuszczonego brudu; w przypadku większych zabrudzeń konieczne jest użycie odplamiaczy,
 • dokładnego wysuszenia wypranego dywanu/wykładziny.

Bardzo ważne jest, by doprowadzić do dokładnego osuszenia – w przeciwnym razie narażamy się na ryzyko rozwoju m.in. pleśni. Najlepiej rozłożyć wyprany dywan na zewnątrz w bardzo nasłonecznionym miejscu.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).