zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Zasady projektowania toalet publicznych


Kategorie

Filtrowanie

Dozownik łokciowy Dermados Ecolab 0.5 l do płynów dezynfekujących i mydła

Dozownik łokciowy Dermados Ecolab 0.5 l 235,85 zł149,67 zł brutto121,68 zł netto

Naścienny dozownik na mydło w płynie SBD 1 l ABS

Dozownik mydła w płynie i żelu SBD 1 l99,85 zł73,80 zł brutto60,00 zł netto

Papier toaletowy jumbo szary Cliro 51855

Papier toaletowy jumbo CLIRO szary 130m5,04 zł3,87 zł brutto3,15 zł netto

Dozownik do mydła w płynie ze stali nierdzewnej 500 ml

Dozownik do mydła w płynie ze stali nierdzewnej 500 ml70,11 zł64,58 zł brutto52,50 zł netto

Papier Toaletowy Katrin Classic Gigant S 2 biały 2504

Papier toaletowy jumbo Katrin Classic Gigant S2 12,44 zł9,78 zł brutto7,95 zł netto

Szczotka toaletowa naścienna

Szczotka do WC z uchwytem ściennym29,99 zł21,73 zł brutto17,67 zł netto

Płyn nabłyszczający do zmywarki 5 L Enzim

Płyn nabłyszczający do zmywarki 5 L Enzim128,55 zł113,63 zł brutto92,38 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U SILVER Bartłomiej Srebro
  Biuro oraz magazyn:
  ul. Kościuszki 38 A
  38-300 Gorlice
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Zasady projektowania toalet publicznych

Data dodania: 03-12-2021 Wyświetleń: 26
Od minimalizmu po maksymalizm i od klasyki po współczesność, istnieje wiele różnych sposobów na zaprojektowanie łazienki. Ale niezależnie od tego, jakie są Twoje preferencje projektowe, nadal wymaga to starannego planowania, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. W tym poście omówimy dwie główne zasady projektowania łazienek, które musisz znać przed zaplanowaniem projektu.

Jak zaprojektować łazienkę ogólnodostępną

Łazienki są jednym z najważniejszych zasobów publicznych w każdym środowisku, ale często są również pomijane przez osoby, które nie biorą pod uwagę potrzeb osób z problemami z dostępnością. Każda toaleta musi być inna, aby odpowiadać na lokalne potrzeby i kontekst środowiska. Mając to na uwadze, nie jest łatwo wymienić elementy, które muszą znaleźć się w każdej łazience.

Jednak to, co możemy zrobić, to wymienić zasady, które projektanci i programiści muszą wziąć pod uwagę, tworząc toalety publiczne w odpowiedzi na wymagania użytkowników. Na przykład:
 • Prywatność i bezpieczeństwo: wszyscy użytkownicy korzystający z łazienki chcą mieć prywatność wizualną i dźwiękową, a także czuć się bezpiecznie podczas korzystania z toalety, ponieważ jest to bardzo prywatna funkcja. 
 • Dostępność: Projekt łazienek publicznych musi odpowiadać specyficznym potrzebom użytkownika, w tym minimalnym standardom dostępności, z uchwytami, przestrzeniami komunikacyjnymi i dobrze zaprojektowanymi wysokościami osprzętu i krytycznymi funkcjami. 
 • Włączenie: Projekt powinien mieć na celu zaspokojenie potrzeb wszystkich społeczności i populacji, w tym grup mniejszościowych. Oznacza to myślenie o projektach z jednym stoiskiem, oznakowanie odzwierciedlające wszystkie ciała i egzekwowanie polityki antydyskryminacyjnej.
 • Atrakcyjność: Estetyka jest często ważnym elementem sprawiania, że ​​ludzie czują się komfortowo. Projekt łazienek powinien być kontynuacją miejsca, w którym się znajdują. 
 • Łatwość higieny i konserwacji: Materiały użyte w procesie budowy muszą umożliwiać łatwe czyszczenie, odporność na wandalizm i trwałość
 • Lokalizacja i dostępność: Toalety muszą być łatwe do znalezienia i dostępne w aktualnym numerze, aby zaspokoić potrzeby różnych użytkowników. 
 • Komunikacja: Toalety powinny być łatwe do zlokalizowania za pomocą aplikacji lub oznakowania i zawierać istotne informacje dotyczące konserwacji i godzin pracy. Ludzie powinni również być w stanie łatwo określić, czy stoisko jest dostępne, czy zajęte.
 • Zrównoważony: potrzeby w zakresie konserwacji i projektowania muszą starannie uwzględniać wykorzystanie zasobów, takich jak energia elektryczna i woda. 
 

Zasady projektowania łazienkiNa układ łazienki wpływają głównie dwie rzeczy; istniejący system wodno-kanalizacyjny i zalecane odstępy dla każdej armatury łazienkowej (takiej jak umywalka, wanna, prysznic itp.). Istniejąca instalacja wodno-kanalizacyjna będzie w dużej mierze decydować o miejscu instalacji urządzeń. Ponowne ułożenie hydrauliki jest zwykle bardzo trudne, nie mówiąc już o kosztowności, ponieważ często są one tak niedostępne. Oczywiście przy projektowaniu nowego domu będziesz mieć większą swobodę projektowania, ale nawet wtedy może się okazać, że niektóre układy są łatwiejsze i wydajniejsze do podłączenia do systemu wodociągowego niż inne.

Zalecane odstępy są ważne dla bezpiecznego i wygodnego poruszania się w łazience. Te ogólne wytyczne oparte są na szeroko zakrojonych badaniach i mają pomóc nam w osiągnięciu bardziej wydajnego projektu. Biorąc pod uwagę te zalecane wymiary, mamy większą szansę na uniknięcie błędu projektowania niezręcznej i niepraktycznej przestrzeni. Niektóre z tych wymiarów omówimy nieco później, ale najpierw przyjrzyjmy się systemowi hydraulicznemu i jego wpływowi na ogólny układ.
 

Jak wyposażyć toaletę?


Łazienki i toalety są niezbędne dla podstawowych potrzeb ludzkiego zdrowia i dobrego samopoczucia. Chociaż toalety występują w wielu formach, wszystkie muszą być przestrzenią prywatną znajdującą się w większej przestrzeni publicznej. Kiedy ludzie są zmuszani do korzystania z niebezpiecznych, niewygodnych lub niedostępnych toalet publicznych, wpływa to na dostęp do miejsc, w których toalety się znajdują. W niektórych przypadkach może to być miejsce pracy, w innych może to być miejsce rozrywki, placówka edukacyjna, otwarta przestrzeń lub coś zupełnie innego. 

Toalety są podstawową ludzką potrzebą i jako takie są zawsze związane z doświadczeniem określonego środowiska. Szeroki zakres zawodów, które są związane z dostępnością, zapewnieniem toalet i operacjami, ma znaczenie. Podczas spotkań w celu omówienia obowiązków i ról rządu, oszczędności finansowe są często wymieniane jako wyzwanie dla bieżącej eksploatacji i zapewniania toalet publicznych. 

W obecnej epoce oszczędności, kiedy koszty są przerzucane do sektora prywatnego, toalety są często postrzegane jako stały obowiązek i wydatek – co przyczynia się do ich zamknięcia. Jednak ważne jest, aby wszystkie grupy postrzegały toalety publiczne jako kluczową inwestycję, którą są. Kiedy ludzie czują się komfortowo i mogą korzystać z przestrzeni, będą się nią bardziej cieszyć i zrelaksować.
 

Zobacz również:

Jakie powinny być toalety w szkole? Wymogi i przepisy

Kiedy wymagana jest toaleta dla niepełnosprawnych?

Toaleta dla niepełnosprawnych: dobór uchwytów i poręczy
 

(c)2021 P.H.U Silver Bartłomiej Srebro - Sklep internetowy esilver.com.pl - Urządzenia higieniczne (suszarki do rąk; dozowniki do mydła) oraz profesjonalne środki czystości i sprzęt do sprzątania (wózki serwisowe; wózki na odpady).Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Nasz cennik zawiera produkty takich marek jak Kastell, Faneco, Clean Pro, Tork, Linea Trade, Merida, Eka plast, Dolphin, Royal Impeco, TTS (w ofercie posiadamy również odpowiednie zamienniki). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl Zamówione produkty dostarczymy w każde miejsce w Polsce: Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin a także w pozostałe miasta gdzie potrzebne jest wyposażenie toaletowe i utrzymanie higieny.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).