zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Czynniki wpływające na jakość sprzątania


Kategorie

Filtrowanie

Mop płaski bawełniany 40 cm

Mop bawełniany płaski DUO 40 cm23,50 zł20,12 zł brutto16,36 zł netto

Płyn do toalet przenośnych Blue Magic Royal 1 L

Płyn do toalety przenośnej Royal Blue Magic 1 l 41,08 zł36,89 zł brutto29,99 zł netto

Zestaw dozowników ze stali nierdzewnej: dozownik na mydło, pojemnik na ręczniki, podajnik papieru toaletowego

Zestaw podajników ze stali nierdzewnej - matowej 425,49 zł487,89 zł brutto396,66 zł netto

Elektryczny dozownik zapachów

Automatyczny odświeżacz powietrza + 2 wkłady zapachowe 130,60 zł124,07 zł brutto100,87 zł netto

Dol-Sept plyn do higienicznej dezynfekcji rąk

Płyn alkoholowy do dezynfekcji rąk wirusobójczy Dol-Sept 5 L 139,18 zł109,36 zł brutto101,26 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Czynniki wpływające na jakość sprzątania

Data dodania: 14-02-2019

Wydawać by się mogło, że sprzątanie nie jest wymagającą czynnością i nie potrzeba do niego ani szczególnej wiedzy, przygotowania ani umiejętności. Nie do końca jest to zgodne z prawdą. By sprzątanie przebiegło sprawnie, a przede wszystkim skutecznie, należy bowiem dokładnie zaplanować poszczególne czynności.

Co takiego skomplikowanego może być w sprzątaniu? Niektórzy mogą być zdziwieni odpowiedzią. Istnieją bowiem powierzchnie, jak i całe pomieszczenia, które wymagają specjalnego podejścia – preparatów, technik oraz częstotliwości sprzątania. Zakres prac trzeba zawsze dostosować do indywidualnych warunków i zapotrzebowania. Jakość sprzątania uzależniona jest bowiem nie tylko od chęci i zaangażowania osoby sprzątającej, ale przede wszystkim od takich czynników jak:

 • środki chemiczne,
 • czynniki mechaniczne,
 • temperatura,
 • czas.

Czynniki te zostały wyróżnione jako determinujące jakość sprzątania przez Herberta Sinnera. Był to szef technologii dozowania detergentu w znanej firmie Henkel, który przedstawił pojęcie „Koła Sinnera” – poglądowego narzędzia pozwalającego na optymalizację procesu sprzątania.

 

Środki chemiczne

Ważny jest nie tylko dobór odpowiednich rodzajów środków czyszczących, ale też ich stężenia oraz dozowania. Należy uwzględnić nie tylko rodzaj zabrudzeń, ale też zabrudzonej powierzchni. Użycie nieodpowiednich preparatów bądź też w nieodpowiednich dawkach może nie tylko nie przynieść pożądanego efektu, ale też uszkodzić czyszczone powierzchnie.

 

Czynniki mechaniczne

Nie bez znaczenia jest sposób usuwania zabrudzeń. Może to być czyszczenie ręczne za pomocą takich narzędzi jak mop, szczotki czyszczące, ściereczki, gąbki, jak i zautomatyzowanych maszyn czyszczących. Siła tarcia ma wpływ na skuteczność usuwania brudu i jego oderwania od czyszczonej powierzchni.

 

Temperatura

Niektóre środki aktywują bądź tracą swoje właściwości w kontakcie z ciepłą/zimną wodą. Widać to szczególnie w przypadku prania ubrań czy też mycia naczyń. Nie dotyczy to jednak wszystkich preparatów, dlatego zawsze trzeba dostosować temperaturę wody do indywidualnych zaleceń producenta.

 

Czas

Wiele osób nie zwraca uwagi na zalecenia umieszczone na etykiecie środków czyszczących. Jest to ogromny błąd. Niektóre preparaty wymagają bowiem dłuższego kontaktu z zabrudzoną powierzchnią (np. pozostawienia na 15 minut albo i dłużej). Wcześniejsze zmycie preparatu może spowodować, że nie zacznie on działać. Jest to czynnik bardzo często ignorowany. Dlatego zamiast irytować się, że tak reklamowany i zachwalany preparat w ogóle nie działa, warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta, by móc cieszyć się efektem nieskazitelnej czystości!

Niby wszystko logiczne i proste, prawda? A jednak okazuje się, że często nie zwracamy uwagi na te czynniki. Używamy niewłaściwych preparatów i narzędzi, nie stosujemy się do zaleceń producenta, szybko zmywamy preparat zamiast odczekać chwilę i pozwolić mu działać, a przez to kładziemy większy nacisk na czynnik mechaniczny (np. intensywne szorowanie). Stosując „Koło Sinnera” możemy znacznie ułatwić sobie sprzątanie, a tym samym poprawić jego jakość. Warto spróbować!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).