zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Dlaczego mycie rąk jest ważne i jak dezynfekować dłonie przy braku wody?


KategorieFiltrowanie

Podajnik do papieru toaletowego w dużych rolach Jumbo GOLD

Pojemnik na papier toaletowy GOLD49,18 zł34,18 zł brutto27,79 zł netto

Suszarka do rąk MISTRAL 1800 W

Suszarka do rąk 1800W GTX158,00 zł138,00 zł brutto112,20 zł netto

Ręcznik papierowy składany 4000 szt.

Ręczniki papierowe składane ZZ 4000 szt. zielone44,82 zł42,95 zł brutto34,92 zł netto

Elektryczna suszarka do rąk M-165-S/S 1650W

Suszarka do rąk metalowa ECO 1650 W327,50 zł295,00 zł brutto239,84 zł netto

Elektryczny odświeżacz powietrza Tork plastik biały

Elektryczny odświeżacz powietrza Tork biały266,16 zł199,99 zł brutto162,59 zł netto

Wózek do sprzątania z mopem płaskim 50 cm

Zestaw do sprzątania z dwoma wiadrami 17L i mopem speedy 50cm349,25 zł310,00 zł brutto252,03 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Dlaczego mycie rąk jest ważne i jak dezynfekować dłonie przy braku wody?

Data dodania: 11-03-2019

Mycie rąk wydaje się oczywiste i banalnie proste. Czy jednak aby na pewno tak jest? Wiele osób zapomina o tym, jak ważne jest dokładne mycie rąk i to nie tylko w sytuacji ich wyraźnego zabrudzenia. Na naszych dłoniach gromadzi się mnóstwo zarazków każdego dnia – wystarczy kontakt z klamką, rurką w komunikacji miejskiej, przyciskami w windzie, koszykiem w markecie i nie tylko. Dlatego tak ważne jest, by myć ręce każdorazowo po przyjściu do domu i pracy, przed posiłkiem, po wyjściu z toalety, po sprzątaniu kociej kuwety i nie tylko.

 

Czym grozi brak odpowiedniej higieny?

To nasze ręce w pierwszej kolejności mają styczność z brudem oraz bakteriami. Dotykamy zanieczyszczonych przedmiotów, na dłoniach osadzają się drobnoustroje, a stąd już niedaleka droga do tego, by przedostały się one do jamy ustnej. To z kolei grozi zarażeniem tzw. chorobami brudnych rąk, tj. owsicą, zapaleniem wątroby typu A oraz E, zarażeniem rotawirusami, salmonellą czy też tasiemczycą. Objawiają się one najczęściej bólem brzucha, nudnościami, wymiotami oraz biegunkami.

 

Jak myć ręce?

Mycie rąk wymaga odpowiedniej techniki. Należy używać ciepłej, letniej wody oraz mydła (w kostce bądź płynie) i ocierać dłonie o siebie przez około pół minuty. Istotna jest także technika mycia – to jest pocieranie nie tylko wewnętrznych stron dłoni, ale też grzbietowych. Nie można również pomijać przestrzeni pomiędzy palcami, nadgarstków oraz opuszków. Niezwykle istotne jest również wytarcie rąk do sucha – najlepiej za pomocą jednorazowego, papierowego ręcznika.

 

Jak poradzić sobie w przypadku braku dostępu do mydła i wody?

W podróży, jak i w pracy możemy nie mieć możliwości umycia i zdezynfekowania dłoni. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Doskonałe rozwiązanie tego problemu stanowią specjalne żele, mokre chusteczki i inne preparaty dezynfekujące na bazie alkoholu etylowego o odpowiednim stężeniu (znanego po prostu jako spirytus). Składnik ten ma doskonałe właściwości bakterio-, a także grzybobójcze. Jest skuteczny również w walce z niektórymi wirusami. Działa szybko i skutecznie. Dlatego doskonale sprawdza się do dezynfekcji dłoni w każdych warunkach. Nie tylko wtedy, gdy nie mamy możliwości umycia rąk, ale także po wizycie w miejscach wyjątkowo narażonych na występowanie bakterii i wirusów, jak na przykład szpital, przychodnia, hipermarket i inne miejsca użyteczności publicznej.

Zanim jednak przystąpimy do dezynfekcji rąk, należy w miarę możliwości usunąć nagromadzony na nich brud. W przypadku braku dostępu do wody i mydła może być to trudne, dlatego warto zawsze mieć przy sobie chusteczki nawilżone.

Częste mycie i dezynfekowanie rąk może niestety spowodować wysuszenie skóry dłoni. Dlatego tak ważne jest nie tylko dbanie o czystość i higienę, ale i codzienną pielęgnację. W tym celu najlepiej zainwestować w dobry, nawilżający krem do rąk na bazie naturalnych składników. Warto mieć go zawsze przy sobie, żeby móc go użyć każdorazowo po umyciu rąk – nie tylko w domu, ale też w pracy bądź w podróży.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).