zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» Fakty i mity o przemysłowych dozownikach do mydła


KategorieFiltrowanie

Dozownik do papieru toaletowego USO

Pojemnik na papier toaletowy USO73,55 zł60,88 zł brutto49,50 zł netto

Kieszeniowa suszarka do rąk HP

Suszarka do rąk kieszeniowa 2000 W HP1 690,00 zł1 469,00 zł brutto1 194,31 zł netto

Ręcznik papierowy składany 4000 szt.

Ręczniki papierowe składane ZZ 4000 szt. zielone44,82 zł42,95 zł brutto34,92 zł netto

Szczotka wc ze stali nierdzewnej

Szczotka WC Roxanne WZ223,04 zł21,48 zł brutto17,46 zł netto

Wózek do sprzątania jednowiadrowy z prasą do mopów

Wiadro na kółkach do mycia podłóg z wyciskarką159,00 zł134,07 zł brutto109,00 zł netto

Katrin Basic L 1200 papierowe czyściwo uniwersalnego zastosowania

Czyściwo papierowe w bardzo dużej roli 1230 m Katrin Basic74,60 zł69,89 zł brutto56,82 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Fakty i mity o przemysłowych dozownikach do mydła

Po skorzystaniu z toalety - szczególnie w miejscach publicznych takich jak szkoły, biura, siłownie i lotniska - oczekuje się, że pójdziesz do umywalki i umyjesz ręce. Chociaż procedura jest znana, typ dozownika mydła zwykle zmienia się z jednego obiektu do drugiego. Niektóre toalety wykorzystują bezdotykowe, automatyczne dozowniki do mydła, podczas gdy inne oferują opcje ręczną, a niektóre mają nawet dozownik do dezynfekcji rąk przy wyjściu.

Publiczne toalety zaczęły zastępować mydła w kostkach dozownikami mydła w płynie, bo jak wiadomo mydła w kostkach są często zanieczyszczone bakteriami. Te zmiany w toaletach wywołały kilka wszechobecnych mitów na rynku publicznym. Przyjrzyjmy się bliżej kilku najczęstszym nieporozumieniom dotyczącym dozowników mydła.

Mit 1. - Dozowniki do mydła są nie higieniczne i niosą zarazki.

Różne dozowniki są bardziej podatne na zarazki niż inne. Na przykład, podczas uzupełniania systemu dozowania mydła w płynie, zarazki z otoczenia lub dłonie osoby mogą łatwo zanieczyścić zbiornik mydła. Nawet w przypadku częstego czyszczenia sprzętu za pomocą agresywnych produktów, takich jak wybielacze, czy środki dezynfekujące. Badacze stwierdzili wysokie ryzyko ponownego zakażenia, z powodu mikroorganizmów, które przyczepiają się do siebie i przywierają do powierzchni. 

Jednak systemy dozujące są "zamknięte" i są ponownie napełniane przez włożenie zamkniętego mydła do dozownika, minimalizując ryzyko skażenia bakteryjnego. Ta metoda eliminuje kontakt między produktem a środowiskiem, zanim produkt zostanie użyty do mycia rąk. Ryzyko zanieczyszczenia jest ograniczone do minimum.

Zastosowanie technologii antybakteryjnej jest również skuteczne w zmniejszaniu liczby zarazków na dozownikach mydła.

Mit 2. - Dozowniki bezdotykowe to najlepsza opcja.

Chociaż urządzenia bezdotykowe wydają się być efektowną opcją, mają swoje wady, w tym kapanie i wycieki. W przypadku niewłaściwego użycia lub dokładnego porcjowania ten typ dozownika może czasami prowadzić do znacznego marnowania produktu. Podczas patrzenia na automatyczne dozowniki mydła należy uwzględnić wiele czynników, takich jak czas pracy baterii, efektywność czujnika, niezawodność i łatwość dostępu do zapasów.

Mit 3. - Wszystkie dozowniki do mydła są takie same.

Na rynku dostępnych jest wiele dozowników i żadne z nich nie są sobie równe. Od ręcznego do automatycznego, z workiem uzupełniającym w pudełku, z kartridżem, do dozowników montowanych na ścianie, po sposób napełniania - każdy z nich jest uzupełniany i obsługiwany w nieco inny sposób. Na przykład, składany worek z mydłem w płynie zapewnia mniej zmarnowanego produktu, ale dozownik mydła w pianie ma mniejszy wpływ na środowisko. Każdy z nich ma swoje szczególne zalety, dlatego ważne jest dokładne zbadanie dostępnych opcji przed podjęciem decyzji, który z dystrybutorów mydła najlepiej nadaje się do danego obiektu.

Mit 4. - Dozowniki nie zapewniają odpowiedniej ilości mydła.

Wiele osób nie wie, że do mycia rąk wystarcza odpowiednia ilość mydła. Gdy ręce są wizualnie brudne, użytkownicy myją się, aż wydają się być czystymi, ale większym wyzwaniem jest skuteczne oczyszczanie mikrobiologiczne, które jest trudniejsze do oceny na pierwszy rzut oka. W ostatnim czasie niektórzy producenci promowali mniejsze dawki mydła do rąk, umożliwiając im uzyskanie korzyści ekonomicznej dzięki większej ilości dawek na litr mydła.

Więc ile mydła należy użyć? Producenci Stwierdzili, że 0,7 ml mydła piankowego jest optymalną dawką pojedynczą. Niestety, badania wykazały, że wielu producentów sugeruje stosowanie znacznie niższych dawek. Dlatego ważne jest, aby współpracować z renomowanym producentem przy wyborze dozowników do swojego zakładu. 

Mit 5. - Dozowniki przeznaczone są tylko na mydło w płynie.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, dozowniki do mydła mogą podawać tylko mydło w płynie, w pianie i płyn dezynfekujący. Jednak istnieje wiele produktów, które można przechowywać w dozowniku. Krem do opalania, balsam do rąk, do mycia ciała i inne mogą być wydawane z różnego rodzaju dozowników, które przyczyniają się do różnych aspektów zdrowia i dobrego samopoczucia.

Mit 6. - Przemysłowe dozowniki nie są ładne.

Chociaż często zdarza się to w opinii, niektóre firmy oferują niestandardowe dozowniki , które rozjaśnią łazienkę i dostosują się do wizerunku Twojej marki. Pozwalają dodać logo lub stworzyć własną kolorystykę dozownika mydła, który jest jednocześnie stylowy i skuteczny. Unikalny i przyciągający wzrok dozownik mydła może zachęcić do właściwej higieny rąk, dając jednocześnie klientom pozytywne wrażenie marki i obiektu.

Obalanie mitów wokół dozowników jest niezbędne, ponieważ higiena rąk ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. W rzeczywistości większość chorób zakaźnych przenoszonych jest przez ręce. Trzymanie rąk w czystości może zapobiegać rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób i chronić przed takimi zagrożeniami, jak grypa, zatrucie pokarmowe i inne infekcje związane z opieką zdrowotną.

Decydując, jaki program dozowania wdrożyć w swojej firmie, ważne jest, aby przeprowadzić badania i mieć świadomość wprowadzających w błąd informacji. Każda firma jest wyjątkowa, więc poświęć trochę czasu, aby zaangażować się w przemyślany dobór produktów i wybierz system, który najbardziej Ci odpowiada.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).