zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» Fakty i mity o przemysłowych dozownikach do mydła


Kategorie

Filtrowanie

Mocno zapachowy płyn do mycia Oxy Effect 10 l

Mocno zapachowy płyn do mycia Oxy Effect 10 l102,95 zł92,25 zł brutto75,00 zł netto

Mocno zapachowy płyn do mycia Oxy Effect konwalia 1 l

Mocno zapachowy płyn do mycia Oxy Effect konwalia 10 L102,95 zł92,25 zł brutto75,00 zł netto

Przewijak dla dzieci do łazienki

Przewijak naścienny / Stanowisko do przewijania dzieci1 094,00 zł959,00 zł brutto779,67 zł netto

Floor Clean Exotic 5L płyn do mycia podłóg egzotyczny

Mediclean Floor Clean Exotic 5L płyn do podłóg egzotyczny58,71 zł41,93 zł brutto34,09 zł netto

Zestaw do czyszczenia podłóg: maszyna do mycia + odkurzacz

Zestaw do czyszczenia podłóg: szorowarka jednotarczowa + odkurzacz 30L4 207,00 zł3 996,68 zł brutto3 249,33 zł netto

Dol-Sept plyn do higienicznej dezynfekcji rąk

Dol-Sept płyn do dezynfekcji rąk 5L109,36 zł65,63 zł brutto60,77 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U SILVER Bartłomiej Srebro
  Biuro oraz magazyn:
  ul. Kościuszki 38 A
  38-300 Gorlice
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Fakty i mity o przemysłowych dozownikach do mydła

Po skorzystaniu z toalety - szczególnie w miejscach publicznych takich jak szkoły, biura, siłownie i lotniska - oczekuje się, że pójdziesz do umywalki i umyjesz ręce. Chociaż procedura jest znana, typ dozownika mydła zwykle zmienia się z jednego obiektu do drugiego. Niektóre toalety wykorzystują bezdotykowe, automatyczne dozowniki do mydła, podczas gdy inne oferują opcje ręczną, a niektóre mają nawet dozownik do dezynfekcji rąk przy wyjściu.

Publiczne toalety zaczęły zastępować mydła w kostkach dozownikami mydła w płynie, bo jak wiadomo mydła w kostkach są często zanieczyszczone bakteriami. Te zmiany w toaletach wywołały kilka wszechobecnych mitów na rynku publicznym. Przyjrzyjmy się bliżej kilku najczęstszym nieporozumieniom dotyczącym dozowników mydła.

Mit 1. - Dozowniki do mydła są nie higieniczne i niosą zarazki.

Różne dozowniki są bardziej podatne na zarazki niż inne. Na przykład, podczas uzupełniania systemu dozowania mydła w płynie, zarazki z otoczenia lub dłonie osoby mogą łatwo zanieczyścić zbiornik mydła. Nawet w przypadku częstego czyszczenia sprzętu za pomocą agresywnych produktów, takich jak wybielacze, czy środki dezynfekujące. Badacze stwierdzili wysokie ryzyko ponownego zakażenia, z powodu mikroorganizmów, które przyczepiają się do siebie i przywierają do powierzchni. 

Jednak systemy dozujące są "zamknięte" i są ponownie napełniane przez włożenie zamkniętego mydła do dozownika, minimalizując ryzyko skażenia bakteryjnego. Ta metoda eliminuje kontakt między produktem a środowiskiem, zanim produkt zostanie użyty do mycia rąk. Ryzyko zanieczyszczenia jest ograniczone do minimum.

Zastosowanie technologii antybakteryjnej jest również skuteczne w zmniejszaniu liczby zarazków na dozownikach mydła.

Mit 2. - Dozowniki bezdotykowe to najlepsza opcja.

Chociaż urządzenia bezdotykowe wydają się być efektowną opcją, mają swoje wady, w tym kapanie i wycieki. W przypadku niewłaściwego użycia lub dokładnego porcjowania ten typ dozownika może czasami prowadzić do znacznego marnowania produktu. Podczas patrzenia na automatyczne dozowniki mydła należy uwzględnić wiele czynników, takich jak czas pracy baterii, efektywność czujnika, niezawodność i łatwość dostępu do zapasów.

Mit 3. - Wszystkie dozowniki do mydła są takie same.

Na rynku dostępnych jest wiele dozowników i żadne z nich nie są sobie równe. Od ręcznego do automatycznego, z workiem uzupełniającym w pudełku, z kartridżem, do dozowników montowanych na ścianie, po sposób napełniania - każdy z nich jest uzupełniany i obsługiwany w nieco inny sposób. Na przykład, składany worek z mydłem w płynie zapewnia mniej zmarnowanego produktu, ale dozownik mydła w pianie ma mniejszy wpływ na środowisko. Każdy z nich ma swoje szczególne zalety, dlatego ważne jest dokładne zbadanie dostępnych opcji przed podjęciem decyzji, który z dystrybutorów mydła najlepiej nadaje się do danego obiektu.

Mit 4. - Dozowniki nie zapewniają odpowiedniej ilości mydła.

Wiele osób nie wie, że do mycia rąk wystarcza odpowiednia ilość mydła. Gdy ręce są wizualnie brudne, użytkownicy myją się, aż wydają się być czystymi, ale większym wyzwaniem jest skuteczne oczyszczanie mikrobiologiczne, które jest trudniejsze do oceny na pierwszy rzut oka. W ostatnim czasie niektórzy producenci promowali mniejsze dawki mydła do rąk, umożliwiając im uzyskanie korzyści ekonomicznej dzięki większej ilości dawek na litr mydła.

Więc ile mydła należy użyć? Producenci Stwierdzili, że 0,7 ml mydła piankowego jest optymalną dawką pojedynczą. Niestety, badania wykazały, że wielu producentów sugeruje stosowanie znacznie niższych dawek. Dlatego ważne jest, aby współpracować z renomowanym producentem przy wyborze dozowników do swojego zakładu. 

Mit 5. - Dozowniki przeznaczone są tylko na mydło w płynie.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, dozowniki do mydła mogą podawać tylko mydło w płynie, w pianie i płyn dezynfekujący. Jednak istnieje wiele produktów, które można przechowywać w dozowniku. Krem do opalania, balsam do rąk, do mycia ciała i inne mogą być wydawane z różnego rodzaju dozowników, które przyczyniają się do różnych aspektów zdrowia i dobrego samopoczucia.

Mit 6. - Przemysłowe dozowniki nie są ładne.

Chociaż często zdarza się to w opinii, niektóre firmy oferują niestandardowe dozowniki , które rozjaśnią łazienkę i dostosują się do wizerunku Twojej marki. Pozwalają dodać logo lub stworzyć własną kolorystykę dozownika mydła, który jest jednocześnie stylowy i skuteczny. Unikalny i przyciągający wzrok dozownik mydła może zachęcić do właściwej higieny rąk, dając jednocześnie klientom pozytywne wrażenie marki i obiektu.

Obalanie mitów wokół dozowników jest niezbędne, ponieważ higiena rąk ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. W rzeczywistości większość chorób zakaźnych przenoszonych jest przez ręce. Trzymanie rąk w czystości może zapobiegać rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób i chronić przed takimi zagrożeniami, jak grypa, zatrucie pokarmowe i inne infekcje związane z opieką zdrowotną.

Decydując, jaki program dozowania wdrożyć w swojej firmie, ważne jest, aby przeprowadzić badania i mieć świadomość wprowadzających w błąd informacji. Każda firma jest wyjątkowa, więc poświęć trochę czasu, aby zaangażować się w przemyślany dobór produktów i wybierz system, który najbardziej Ci odpowiada.

Przejdź do strony głównej

(c)2021 P.H.U Silver Bartłomiej Srebro - Sklep internetowy esilver.com.pl - Urządzenia higieniczne (suszarki do rąk; dozowniki do mydła) oraz profesjonalne środki czystości i sprzęt do sprzątania (wózki serwisowe; wózki na odpady).Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Nasz cennik zawiera produkty takich marek jak Kastell, Faneco, Clean Pro, Tork, Linea Trade, Merida, Eka plast, Dolphin, Royal Impeco, TTS (w ofercie posiadamy również odpowiednie zamienniki). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl Zamówione produkty dostarczymy w każde miejsce w Polsce: Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin a także w pozostałe miasta gdzie potrzebne jest wyposażenie toaletowe i utrzymanie higieny.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).