zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Jak doczyścić wyjątkowo brudny piekarnik?


Kategorie

Filtrowanie

Podajnik do papieru toaletowego w dużych rolach Jumbo GOLD

Pojemnik na papier toaletowy GOLD49,18 zł34,18 zł brutto27,79 zł netto

Stalowy duży pojemnik na papier toaletowy w roli jumbo STEEL MAXI

Dozownik do papieru toaletowego STEEL MAXI171,46 zł168,51 zł brutto137,00 zł netto

Mydło w płynie białe 6 l Royal

Mydło w płynie migdałowe białe 5 L21,40 zł21,40 zł brutto17,40 zł netto

Płyn do prania dywanów maszynowo Per Mobil 10 l

Płyn do prania dywanów maszynowo Per Mobil 10 l114,33 zł94,00 zł brutto76,42 zł netto

Szczotka toaletowa ze stali nierdzewnej

Szczotka WC Roxanne WZ3 - połysk 23,04 zł21,48 zł brutto17,46 zł netto

Mediclean Grill Foam pianka do czyszczenia grilli i piekarników

Grill Foam piana do czyszczenia grilli i piekarników 5L62,96 zł53,00 zł brutto43,09 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Jak doczyścić wyjątkowo brudny piekarnik?

Data dodania: 26-06-2019

Niestety, niewiele osób pamięta o tym, że piekarnik jest wyjątkowo wymagający pod kątem czystości i wymaga częstego mycia. W przeciwnym razie dochodzi do intensywnych zabrudzeń, które bardzo trudno usunąć. Dlatego jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami nowoczesnego piekarnika z funkcją automatycznego czyszczenia, warto poznać kilka sprawdzonych sposobów na wyczyszczenie piekarnika oraz utrzymanie go w czystości na co dzień.

 

1. Namaczanie

By ułatwić sobie czyszczenie i uniknąć wielogodzinnego szorowania, warto wcześniej nagrzać piekarnik, a następnie rozprowadzić po jego rusztach, blachach, drzwiczkach i ściankach specjalny preparat lub własnoręcznie przygotowaną miksturę. Do jej sporządzenia wystarczą trzy składniki, tj. płyn do naczyń, ocet oraz soda oczyszczona. W zależności od rodzaju zabrudzeń należy pozostawić rozprowadzoną mieszankę na dłuższy czas (od pół godziny do nawet kilku godzin, np. na noc), a następnie dokładnie wytrzeć piekarnik mokrą ściereczką.

 

2. Wykorzystanie termoobiegu

By zmiękczyć starszy, zaschnięty brud, warto wykorzystać funkcję termoobiegu. Wystarczy włączyć termoobieg i wstawić do piekarnika żaroodporne naczynie wypełnione wodą. Powstała w ten sposób para wodna i ciepło rozmiękczą zabrudzenia, co znacznie ułatwi ich usunięcie.

 

3. Sól kuchenna

Tłuste zabrudzenia może usunąć zwykła sól kuchenna. Wystarczy posypać nią wnętrze piekarnika i rozgrzać urządzenie – sól wchłonie tłuszcz, co będzie zauważalne w zmianie jej koloru na brązowy.

 

4. Czyszczenie kompleksowe

Należy pamiętać, że czyszczenia wymaga nie tylko wnętrze piekarnika. Na zabrudzenia wyjątkowo narażone są przede wszystkim drzwiczki. Trudne do usunięcia bywają zwłaszcza przypalenia po ich wewnętrznej stronie – w tym celu warto zastosować specjalistyczny płyn do pielęgnacji płyty ceramicznej lub domową mieszankę octu oraz sody. Nie należy stosować preparatów takich jak mleczko czyszczące, ponieważ mogłyby porysować szklane drzwiczki. Należy również pamiętać o rozkręceniu drzwiczek i wyczyszczeniu także szyby wewnętrznej.

Problematyczne bywa również czyszczenie gałek, na których gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Żeby uniknąć konieczności zdejmowania gałek celem dotarcia do trudno dostępnych miejsc, warto wykorzystać starą szczoteczkę do zębów, która pozwoli dotrzeć do wszystkich zakamarków. Warto namoczyć ją w płynie do naczyń.

Często pomijaną czynnością jest czyszczenie zawiasów. A przecież także one narażone są na wpływ wysokich temperatur, tłuszczu i powstanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Należy jednak być ostrożnym – namaczanie zawiasów może spowodować, że zaczną skrzypieć. Dlatego wystarczy regularnie przecierać je wilgotną ściereczką.

 

5. Wypalanie

Po wyczyszczeniu piekarnika, należy pamiętać o dokładnym wytarciu z resztek użytych preparatów. Zalecane jest także nagrzanie piekarnika do wysokiej temperatury, co pozwoli wypalić wszelkie pozostałości. W trakcie tej czynności może pojawić się dym i nieprzyjemny zapach, co z kolei wiąże się z koniecznością dokładnego wywietrzenia pomieszczeń.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).