zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Jak usunąć tłuszcz z okapu?


Kategorie

Filtrowanie

Stalowy pojemnik na papier toaletowy INTRO

Pojemnik na papier toaletowy STEEL158,42 zł142,64 zł brutto115,97 zł netto

Mop do mycia dużych powierzchni

Mop płaski z bawełny 110 cm Dust Mop do dużych powierzchni108,95 zł90,68 zł brutto73,72 zł netto

Szczotka toaletowa ze stali nierdzewnej

Szczotka WC Roxanne WZ3 - połysk 23,04 zł21,48 zł brutto17,46 zł netto

Mydło w płynie Olivia 0,5l z dozownikiem Mediclean

Mydło w płynie z dozownikiem Mediclean Olivia 500ml14,96 zł9,07 zł brutto7,37 zł netto

Czyściwo przemysłowe Katrin Classic XL 2 naturalnie białe

Czyściwo uniwersalne przemysłowe 361 m Katrin 57,36 zł55,00 zł brutto44,72 zł netto

Wózek do sprzątania z tworzywa sztucznego ABS z mopem kentucky

Wózek do sprzątania dwuwiadrowy 2x17L z mopem sznurkowym308,50 zł293,97 zł brutto239,00 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Jak usunąć tłuszcz z okapu?

Data dodania: 27-06-2019

Pochłania opary, zapachy i zanieczyszczenia, które wytwarzają się w trakcie korzystania z kuchni – szczególnie podczas smażenia i gotowania. W związku ze swoją funkcją oraz umiejscowieniem okapy są wyjątkowo narażone na trudne do usunięcia zanieczyszczenia. Dlatego tak ważne jest, odpowiednio o nie dbać i regularnie je czyścić. Należy przy tym pamiętać, że czyszczenie tego elementu wyposażenia kuchni nie ogranicza się do usunięcia widocznych zabrudzeń. Zatłuszczenia i przylegający do nich kurz pojawiają się bowiem nie tylko na obudowie, ale też na siatkach i filtrach.

 

Od czego zacząć?

Zanim przystąpimy do czyszczenia okapu, najlepiej całkowicie odciąć go od źródła zasilania. Należy też zadbać o odpowiednią organizację przestrzeni i usunąć z kuchenki wszelkie naczynia. Trzeba też zadbać o wybór odpowiednich środków, które przede wszystkim doskonale rozpuszczą tłuszcz. Choć na co dzień wystarczy przecieranie obudowy, raz na jakiś czas potrzebne są konkretne działania. Konieczne jest zdjęcie siatki/kratki z filtrem. Filtr można myć w zmywarce bądź też ręcznie w wodzie z płynem do naczyń. Można go również zanurzyć w gorącej kąpieli wodnej z dodatkiem soli oczyszczonej. Do mycia kratki używamy natomiast specjalnych preparatów bądź też domowych preparatów sporządzonych z wody i octu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ umycia wymagają wszystkie elementy i rowki – gąbeczka i ścierka mogą okazać się niewystarczające. Warto użyć także miękkiej szczotki. Należy pamiętać, by wszystkie elementy po umyciu dokładnie wysuszyć.

Obudowy okapów mogą być wykonane z różnych materiałów (stal, szkło, plastik, itd.) – co należy uwzględnić przy wyborze środków do ich czyszczenia. W większości przypadków sprawdzi się po prostu płyn do naczyń z ciepłą wodą, jednak w przypadku większych zabrudzeń warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty. By uniknąć zarysowań podczas mycia i szorowania, należy stosować gąbki do mycia oraz ściereczki z mikrofibry. Należy też pamiętać, że niektóre obudowy mogą wymagać dodatkowo polerowania, by uniknąć powstania nieestetycznych smug oraz zacieków.

 

Jak uniknąć silnego zabrudzenia okapu?

Oczywiście, nie da się uniknąć czyszczenia okapu. Jednak warto zmienić swoje codzienne nawyki, dzięki czemu znacznie ograniczymy emisję pary wodnej i tłustych oparów. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by na bieżąco myć okap – nie dopuścimy wtedy do powstania większych zanieczyszczeń. Jeśli codziennie gotujemy, zalecane jest mycie okapu raz w tygodniu. Warto też pamiętać o używaniu pokrywek do garnków czy też patelni oraz o tym, by na bieżąco wycierać zanieczyszczenia – znacznie łatwiej usunąć świeży aniżeli zaschnięty tłuszcz.

Warto pamiętać, że dokładne i regularne czyszczenie okapu jest ważne nie tylko ze względów estetycznych. Utrzymanie urządzenia w czystości ma również wpływ na jego funkcjonowanie – skumulowany tłuszcz, brud i kurz mogą zmniejszyć wydajność, a także żywotność sprzętu AGD. Dlatego jeśli nie chcemy tracić pieniędzy na naprawy czy też zakup nowych urządzeń, warto poświęcić więcej czasu na czyszczenie okapu.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).