zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Jaką wyciskarkę wybrać do wózka sprzątajacego?


Kategorie

Filtrowanie

Rękawice winylowe bezpudrowe S

Rękawice winylowe S21,11 zł17,71 zł brutto16,40 zł netto

Rękawice nitrylowe M

Rękawice nitrylowe bezpudrowe M21,52 zł20,09 zł brutto18,60 zł netto

Papier toaletowy Merida TOP 100% celuloza - 2 warstwy

Dwuwarstwowy papier toaletowy Merida TOP 100% celuloza20,53 zł18,56 zł brutto15,09 zł netto

Koszopopielnica mała 8 L / Kosz na śmieci z popielniczką

Kosz na śmieci z popielnicą 8L74,73 zł66,67 zł brutto54,20 zł netto

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB55B

Automat szorująco-zbierający Zauber ZB55B21 998,55 zł20 734,28 zł brutto16 857,14 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Jaką wyciskarkę wybrać do wózka sprzątajacego?

Data dodania: 15-05-2020 Wyświetleń: 499
Wydawałoby się, że wybór wózka sprzątającego nie nastręcza żadnych trudności. Ale widząc, ile modeli jest dostępnych na rynku, można dostać zawrotów głowy. Decydując się na zakup takiego sprzętu musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, które w późniejszym czasie ułatwią nam lub też dedykowanym do tego osobom utrzymywanie czystości na terenie danego obiektu. Jednym z ważniejszych elementów każdego urządzenia tego typu jest wyciskarka.
 

Czym jest wyciskarka do wózka sprzątającego?

 
Funkcja tego niepozornego urządzenia skrywa się już w jego nazwie. Wyciskarka (zwana też niekiedy prasą, praską czy wyżymaczką) służy do bezdotykowego wyżymania mopów sznurkowych i płaskich z nadmiaru wody i znajdujących się na włóknach zabrudzeń. Stanowi zwykle integralną część profesjonalnego wózka sprzątającego. Dzięki temu prostemu przyrządowi nie musimy za każdym razem moczyć rąk, a cały proces mycia podłóg przebiega nie tylko o wiele sprawniej, ale również efektywniej.
 

Jaki rodzaj wyciskarki do mopa wybrać?

 
Na rynku istnieje wiele różnych modeli prasek do wózków sprzątających różniących się między sobą budową oraz sposobem działania, a każdy z nich ma swoje wady i zalety:
 
szczękowa - składa się z dwóch szczęk i dźwigni - po jej naciśnięciu elementy ruchome schodzą w dół komory i następuje proces odciśnięcia wody. Jest przeznaczona to czyszczenia w systemie na mokro. Używając ten model praski trzeba bardzo uważnie wkładać mopa do ruchomej konstrukcji, gdyż jego nieprawidłowo umieszczony stelaż może uszkodzić szczęki.
 
doczołowa - posiada jedną ruchomą część, tzw. czoło, które po użyciu dźwigni odciska wodę. Występuje w dwóch wersjach: z wbudowanym dnem (zamknięta) oraz dedykowany do dużych mopów sznurkowych model przelotowy. Trwała i bardzo dobrze wypłukują wodę oraz brud, dlatego sprawdza się w myciu wrażliwych powierzchni, jak np. panele.
 
rolkowa – ta wyciskarka do wózków sprzątających uważana jest za jedną z lepszych na rynku. Dzięki specjalistycznej konstrukcji doskonale wypłukuje wodę i brud z mopa. Posiada system regulacji umożliwiający wyżymanie grubych i cienkich włókien (nie nadaje się jednak do wkładów kieszeniowych). Praskę rolkową można używać zarówno w systemie mokrym, jak i wilgotnym.
 
płaska - przeznaczona do płukania wyłącznie mopów kieszeniowych w systemie jednego kontaktu. Choć działa tylko we współpracy ze specjalistycznym stelażem, to cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu użytkowników wózków sprzątających.

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).