zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Mydło w płynie czy w kostce - porównanie właściwości


Kategorie

Filtrowanie

Super Crystal 10 l Dolphin płyn na bazie alkoholu

Środek myjący na bazie alkoholu Super Crystal 10 l129,64 zł93,75 zł brutto76,22 zł netto

Metalowy kosz na śmieci 25 litrowy STEEL wykonany ze stali nierdzewnej

Metalowy kosz na śmieci 25 l STEEL351,29 zł337,78 zł brutto274,62 zł netto

Kosz posiada praktyczny przycisk, który otwiera klapę.

Kosz na śmieci 20 litrów ze stali nierdzewnej połysk130,77 zł115,00 zł brutto93,50 zł netto

Kosz na śmieci łazienkowy 5 L stal szlachetna połysk

Kosz na śmieci 5 litrów - stal nierdzewna polerowana51,43 zł48,34 zł brutto39,30 zł netto

Metalowy kosz na śmieci 12 litrów stal nierdzewna matowa

Metalowy kosz na śmieci 12 litrów stal nierdzewna matowa100,00 zł96,65 zł brutto78,58 zł netto

Wycieraczka gumowa z najazdem 80 cm x 120 cm

Gumowa wycieraczka z najazdem 80x120251,45 zł207,05 zł brutto168,33 zł netto

Maszyna do czyszczenia podłóg

Szorowarka jednotarczowa VIPER LS160HD6 973,73 zł6 212,45 zł brutto5 050,77 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Mydło w płynie czy w kostce - porównanie właściwości

Wielu z nas jest nadwrażliwych na czystość. Zostaliśmy przeszkoleni do mycia rąk wiele razy dziennie i unikania kontaktu z zarazkami za wszelką cenę. W tym celu mydło jest ważnym aspektem naszego codziennego życia. Przez wiele lat rynek składał się wyłącznie z mydła w kostce i wszyscy wydawali się całkowicie zadowoleni. Potem pojawiło się mydło w płynie i debata się rozpoczęła. Którego lepiej użyć - mydła w kostce lub mydła w płynie? Dla większości z nas odpowiedź sprowadza się do rzeczy, które osobiście uważamy za najważniejsze. Przeanalizujmy zalety i wady każdego z nich.
 

Bakterie i zarazki


Wszyscy wiemy, że bakterie są główną przyczyną chorób i głównym powodem, dla którego myjemy ręce tak często, jak to robimy - aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków . Mydło w płynie jest promowane jako antybakteryjne niemal od samego początku jego wprowadzenia na rynek. Biorąc pod uwagę, że ludzie używają mydła w kostkach od pokoleń, a nawet stuleci, wydaje się mało prawdopodobne, aby mydła w kostce brakowało w tym obszarze.
 

Radzenie sobie z brudem


Chociaż mydło w płynie istnieje od 1865 roku, a być może nawet wcześniej, zaczęło być produkowane masowo dopiero w 1980 roku. Wcześniej mydło w kostce było podstawowym sposobem mycia rąk. Częstą skargą na mydło w kostce była śliska natura zwilżonego mydła i pozostałości po spienianiu pozostawione na blatach i mydelniczkach przeznaczonych do jego przechowywania. Twórcy opanowali rynek mydła w płynie dzięki strategii skupiającej się na plastikowych dozownikach. Dozowniki cieszyły się ogromną popularnością, ponieważ były łatwe w użyciu i niemal całkowicie wyeliminowały resztki mydła. Dozowniki również nie były śliskie w obsłudze. Były jednorazowe i łatwe do wymiany. Ludzie nie musieli poświęcać czasu co tydzień lub dzień na czyszczenie szumowiny mydlanej pozostałej po wielokrotnym używaniu kostki mydła.
 

Jaki jest poziom pH mydła


Zwolennicy mydła w płynie często powołują się na efekt suszenia mydła w kostce na skórze. Dzieje się tak zwykle dlatego, że stosowane mydło w kostce ma wyższy poziom pH. Może to być bardzo wysuszające, szczególnie dla wrażliwej skóry. Plusem jest to, że dostępny jest więcej niż jeden rodzaj mydła w kostce, wiele z niższych współczynników pH i innych składników, które pomagają zapobiegać stereotypowej reklamacji „suszenia” związanej z mydłem w kostce. W rzeczywistości większość mydeł w kostkach zawiera glicerynę, która ma bardzo terapeutyczne działanie na suchą skórę i inne wrażliwości, takie jak egzema.
 

Opcja bezzapachowa


Niektóre osoby mają alergię na zapachy, a inne po prostu nie lubią ich dodawanych do mydeł. Mydła w płynie, które nie zawierają substancji zapachowych, mogą być trudne do znalezienia. Mydła w kostce oferują wiele opcji dla tych, którzy wolą stosować bezzapachowe.
 

Rozpoznawanie zabrudzeń


Kiedy myjesz ręce mydłem w kostce, pocierasz kostkę między dłońmi, aż utworzysz pożądaną ilość piany. Łatwość i wygoda pompy dozownika mydła w płynie sprawia, że ​​trudniej jest to kontrolować. Zazwyczaj dozują określoną ilość i prawie nie ma sposobu, aby to skorygować. Często jest to więcej niż potrzeba do stworzenia wystarczającej piany. Przekłada się to na marnotrawstwo płynnego mydła w porównaniu do używania mydła w kostce. Z drugiej strony, gdy mydło w kostce zmniejsza się podczas użytkowania, czasami rozpada się na małe kawałki, które są zbyt trudne w użyciu i muszą zostać wyrzucone.
 

Podstawowe składniki mydła


Mydło jest najczęściej wytwarzane z zmydlonego tłuszczu zwierzęcego i olejów roślinnych. Zmydlanie to nazwa procesu, w którym tłuszcze zwierzęce lub roślinne są mieszane z mocnymi alkaliami w celu wytworzenia mydła. I odwrotnie, mydła w płynie są oparte na ropie naftowej i wymagają środków emulgujących i stabilizatorów w celu utrzymania ich konsystencji. Środki te zostały przetestowane i zatwierdzone przez odpowiednie agencje rządowe, ale niewiele, jeśli istnieją jakiekolwiek badania wskazujące na długoterminowe skutki wielokrotnego stosowania tych substancji chemicznych. Dietanoloamina (DEA) jest często dodawana do mydła w płynie, aby wzmocnić jego kremową konsystencję i właściwości pieniące.
 

Co zatem możemy stwierdzić na temat tego, czy mydło w kostce czy mydło w płynie jest lepsze?


To zależy od czynników, które są dla Ciebie najważniejsze. Jeśli ważna jest ekologia i ekologiczność, mydło w kostce wygrywa. Jeśli decyzja ma charakter finansowy, mydło w kostce wygrywa ponownie znacznie. Jeśli efekty nawilżania i bogata piana są na szczycie listy priorytetów, mydła w płynie są dobrym rozwiązaniem. Z czysto zdrowotnego punktu widzenia mydła w kostce zawierają mniej chemikaliów i równie dobrze zapobiegają rozprzestrzenianiu się zarazków, jak ich płynne odpowiedniki.

Niezależnie od parametrów, których używasz przy podejmowaniu decyzji o zakupie mydła, jedno jest jasne. Staromodne mydło w kostce jest dalekie od zmywania.

Przejdź do strony głównej

(c)2021 P.H.U Silver Bartłomiej Srebro - Sklep internetowy esilver.com.pl - Urządzenia higieniczne (suszarki do rąk; dozowniki do mydła) oraz profesjonalne środki czystości i sprzęt do sprzątania (wózki serwisowe; wózki na odpady).Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Nasz cennik zawiera produkty takich marek jak Kastell, Faneco, Clean Pro, Tork, Linea Trade, Merida, Eka plast, Dolphin, Royal Impeco, TTS (w ofercie posiadamy również odpowiednie zamienniki). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl Zamówione produkty dostarczymy w każde miejsce w Polsce: Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin a także w pozostałe miasta gdzie potrzebne jest wyposażenie toaletowe i utrzymanie higieny.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).