zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Na co zwrócić uwagę przy wyborze worków na śmieci?


Kategorie

Filtrowanie

Kij aluminiowy 140 cm

Kij aluminiowy do stelaży do mopów i ściągaczy do wody34,40 zł24,08 zł brutto19,58 zł netto

Rękawice winylowe pudrowane L

Rękawice winylowe L21,11 zł17,71 zł brutto16,40 zł netto

Dozownik do mydła w piance biały Tork 1l

Dozownik do mydła w piance Tork 1l biały158,92 zł84,66 zł brutto68,83 zł netto

Szczotka do WC COSMO stojąca stal połysk

Szczotka do toalet Cosmo stal nierdzewna połysk46,35 zł38,07 zł brutto30,95 zł netto

Piktogram TOALETA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Merida stal matowa

Oznaczenie TOALETA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Merida stal matowa57,72 zł54,82 zł brutto44,57 zł netto

Papier toaletowy Jumbo biały celuloza

Papier toaletowy JUMBO z celulozy 100m6,81 zł6,36 zł brutto5,17 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Na co zwrócić uwagę przy wyborze worków na śmieci?

Data dodania: 29-05-2019 Wyświetleń: 451

Zakup worków na śmieci – proste, prawda? Otóż, nie do końca! W sklepach mamy do czynienia z ogromnym asortymentem różnego rodzaju worków na śmieci, które różni coś znacznie więcej niż tylko cena. Czym zatem należy kierować się przy ich wyborze, by faktycznie spełniały swoją rolę?

 

Po pierwsze: pojemność

Chyba każdemu zdarzyło się nie spojrzeć na pojemność podaną na etykiecie i kupić za małe lub zbyt duże worki, które nie pasowały do posiadanego kosza. Worek na śmieci powinien być nieco wyższy niż kosz – tak, by można było swobodnie go wyjąć, gdy się zapełni.

 

Po drugie: jakość

W tym aspekcie pod pojęciem jakości rozumiemy wytrzymałość. Szczególnie w kuchni, gdzie mamy do czynienia z różnego rodzaju odpadami, konieczne będzie użycie worków wykonanych z grubszej, wytrzymałej folii. Cienkie, delikatne wersje sprawdzą się natomiast na lekkie odpady biurowe.

 

Po trzecie: zamknięcie worka

Dla własnej wygody i odpowiedniego zabezpieczenia zapełnionego worka warto zainwestować w wersje zamykane – na przykład za pomocą specjalnej taśmy ściągającej. Tańszą alternatywę stanowią modele z uszami, które można w prosty sposób zawiązać. Dostępne są również worki klasyczne bez jakichkolwiek udogodnień umożliwiających sprawne zamknięcie/zawiązanie.

 

Po czwarte: rodzaj tworzywa

Worki na śmieci mogą być wyprodukowane z folii o różnej grubości, jak i z przyjaznych dla środowiska, biodegradowalnych tworzyw. Dostępne są również produkty wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Wśród najczęściej wykorzystywanych worków znajdują się modele wyprodukowane z tworzywa HDPE oraz LDPE. Różnią się one przede wszystkim gęstością, grubością, a tym samym odpornością na rozdarcia. Grubsze i bardziej rozciągliwe, a przez to bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne są worki na śmieci wykonane z polietylenu o niskiej gęstości, tj. LDPE.

 

Po piąte: segregacja odpadów

Segregację śmieci znacznie ułatwia odpowiednie oznaczenie kolorystyczne worków:

  • czarny – przeznaczony do odpadów mieszanych (zanieczyszczenia kuchenne, odpady czyszczące, itp.),
  • fioletowy – dedykowany do resztek żywności i innych odpadów biodegradowalnych,
  • niebieski – przeznaczony do odpadów z papieru, kartonów, itp.,
  • żółty – przystosowany jest do tworzyw sztucznych typu plastikowe butelki, puszki, foliowe torebki,
  • czerwony – stosowany jest do odpadów metalowych,
  • zielony – dopasowany jest to przechowywania odpadów z kolorowego szkła, ale też tzw. odpadów ogrodowych.

Istotne jest też zastosowanie worków. Inne modele sprawdzą się bowiem na użytek domowy czy też w biurze, a inne na odpady budowlane. Do specjalnych zastosowań dedykowane są wzmocnione, profesjonalne worki wykonane między innymi ze wzmocnionej folii.

Ogrom dostępnych na rynku worków na śmieci sprawia, że przy ich wyborze możemy kierować się nie tylko ceną, wytrzymałością oraz pojemnością, ale też kolorystyką czy też dodatkowymi udogodnieniami, które ułatwią ich codzienne użytkowanie, a także zamykanie i wynoszenie do kontenerów. Zwolennicy ekologicznych rozwiązań również znajdą coś dla siebie – wersje wykonane z materiałów z recyklingu bądź też całkowicie biodegradowalnych.


(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).