zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Profesjonalne środki do mycia naczyń - które wybrać?


KategorieFiltrowanie

Pojemnik ręczników papierowych ZZ USO

Podajnik ręczników papierowych ZZ USO67,65 zł63,99 zł brutto52,02 zł netto

Mop do mycia dużych powierzchni

Mop płaski z bawełny 110 cm Dust Mop do dużych powierzchni108,95 zł90,68 zł brutto73,72 zł netto

Tablica ostrzegawcza

Tablica ostrzegawcza Uwaga Ślisko27,54 zł23,99 zł brutto19,50 zł netto

Pojemnik na papier toaletowy Jumbo

Dozownik / Pojemnik na papier toaletowy Jumbo46,83 zł41,00 zł brutto33,33 zł netto

Podajnik na papier toaletowy w Jumbo roli

Dozownik do papieru toaletowego Jumbo46,83 zł41,96 zł brutto34,11 zł netto

Wózek do sprzątania z mopem płaskim 50 cm

Zestaw do sprzątania z dwoma wiadrami 17L i mopem speedy 50cm359,25 zł345,00 zł brutto280,49 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Profesjonalne środki do mycia naczyń - które wybrać?

Data dodania: 02-07-2019

W przemyśle gastronomicznym i spożywczym konieczne jest użycie profesjonalnych środków do utrzymania czystości. Popularne preparaty, które sprawdzają się do codziennego użytku w gospodarstwach domowych, mogą nie sprawdzić się w przypadku większych zabrudzeń różnego pochodzenia i konieczności zachowania wyjątkowo sterylnych warunków.

Profesjonalne środki do mycia naczyń sprawdzą się do zadań specjalnych. Ułatwią pracę personelu, pozwolą w prosty i skuteczny sposób pozbyć się nie tylko znieczyszczeń każdego typu, ale też zdezynfekują naczynia. Preparaty te można podzielić na dwie ogólne grupy, tj. do mycia ręcznego oraz do mycia w zmywarkach.

 

Środki do ręcznego mycia naczyń

W gastronomii i przemyśle spożywczym w większości korzysta się ze zmywarek, jednak niektóre naczynia wymagają mycia ręcznego. Wybierając środki czyszczące, należy wybierać produkty bezzapachowe, skoncentrowane, przeznaczone do konkretnego rodzaju zabrudzeń oraz konkretnych powierzchni. Odpowiednio dobrane preparaty nie tylko rozpuszczą zaschnięte zabrudzenia oraz przypalenia, pomogą błyskawicznie uporać się z tłuszczem, ale też zapewnią ochronę naczyń wykonanych z delikatnych, wymagających materiałów.

 

Środki do mycia w zmywarkach

Mycie w zmywarkach wymaga doboru nie tylko odpowiednich środków myjących, ale też odkamieniaczy, nabłyszczaczy oraz soli. Przy ich wyborze nie należy kierować się ceną (choć np. w przypadku dużych restauracji czynnik ten nie jest bez znaczenia), a twardością wody oraz rodzajem zmywarki. W zmywarkach przemysłowych sprawdzą się bowiem preparaty do maszynowego mycia, naczyń, które nie tylko usuną dokładnie wszystkie zabrudzenia, ale też zarazki. Dlatego dla profesjonalnego zastosowania dedykowane są specjalistyczne detergenty, które charakteryzują się silniejszymi właściwościami czyszczącymi oraz odkażającymi aniżeli środki stosowane w gospodarstwach domowych. Należy pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z wyższymi wymogami dotyczącymi higieny, które regulują przepisy.

Czystość i sterylność w gastronomii to podstawa. Trzeba jednak zadbać również o ochronę zarówno naczyń, jak i samej zmywarki. Dlatego konieczne jest użycie nabłyszczaczy, które nie tylko zapewnią efekt lśniących naczyń, ale też utworzą na nich warstwę ochronną. Sól do zmywarek natomiast ma za zadanie zmiękczanie twardej wody, która mogłaby skrócić życie urządzenia, a także przyczyniać do powstawania na naczyniach nieestetycznych osadów. W przedłużeniu żywotności sprzętu pomogą również profesjonalne odkamieniacze do zmywarek. Są one niezastąpione w gastronomicznych oraz przemysłowych zmywarkach, które pracują przez wiele godzin każdego dnia. Osadzający się kamień nie tylko mógłby zmniejszyć skuteczność mycia, ale też skrócić żywotność urządzenia.

 

Wybierając środki do mycia naczyń dla profesjonalnego zastosowania, należy wybierać najlepsze preparaty. Choć ich ceny mogą wydawać się wysokie, jest to opłacalna inwestycja. Wysokiej jakości preparaty nie tylko zapewnią sterylną czystość naczyń, ale też zadbają o ich wygląd i trwałość, a także zapewnią odpowiednią ochronę zmywarkom, które w gastronomii i przemyśle są intensywnie eksploatowane, a przez to wyjątkowo narażone na uszkodzenia.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).