zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Profesjonalne środki do mycia naczyń - które wybrać?


Kategorie

Filtrowanie

Maszyna do czyszczenia podłóg

Szorowarka jednotarczowa do czyszczenia3 450,65 zł3 390,00 zł brutto2 756,10 zł netto

Płyn do toalet przenośnych Blue Magic Royal 1 L

Płyn do toalety przenośnej Royal Blue Magic 1 l 41,08 zł36,89 zł brutto29,99 zł netto

Wózek do sprzątania z mopem płaskim 50 cm

Zestaw do sprzątania z dwoma wiadrami 17L i mopem speedy 50cm379,25 zł356,07 zł brutto289,49 zł netto

Zestaw dozowników ze stali nierdzewnej: dozownik na mydło, pojemnik na ręczniki, podajnik papieru toaletowego

Zestaw podajników ze stali nierdzewnej - matowej 425,49 zł487,89 zł brutto396,66 zł netto

Zestaw pojemników do toalet - stal nierdzewna szczotkowana

Zestaw pojemników do toalet - stal nierdzewna szczotkowana360,34 zł349,53 zł brutto284,17 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Profesjonalne środki do mycia naczyń - które wybrać?

Data dodania: 02-07-2019

W przemyśle gastronomicznym i spożywczym konieczne jest użycie profesjonalnych środków do utrzymania czystości. Popularne preparaty, które sprawdzają się do codziennego użytku w gospodarstwach domowych, mogą nie sprawdzić się w przypadku większych zabrudzeń różnego pochodzenia i konieczności zachowania wyjątkowo sterylnych warunków.

Profesjonalne środki do mycia naczyń sprawdzą się do zadań specjalnych. Ułatwią pracę personelu, pozwolą w prosty i skuteczny sposób pozbyć się nie tylko znieczyszczeń każdego typu, ale też zdezynfekują naczynia. Preparaty te można podzielić na dwie ogólne grupy, tj. do mycia ręcznego oraz do mycia w zmywarkach.

 

Środki do ręcznego mycia naczyń

W gastronomii i przemyśle spożywczym w większości korzysta się ze zmywarek, jednak niektóre naczynia wymagają mycia ręcznego. Wybierając środki czyszczące, należy wybierać produkty bezzapachowe, skoncentrowane, przeznaczone do konkretnego rodzaju zabrudzeń oraz konkretnych powierzchni. Odpowiednio dobrane preparaty nie tylko rozpuszczą zaschnięte zabrudzenia oraz przypalenia, pomogą błyskawicznie uporać się z tłuszczem, ale też zapewnią ochronę naczyń wykonanych z delikatnych, wymagających materiałów.

 

Środki do mycia w zmywarkach

Mycie w zmywarkach wymaga doboru nie tylko odpowiednich środków myjących, ale też odkamieniaczy, nabłyszczaczy oraz soli. Przy ich wyborze nie należy kierować się ceną (choć np. w przypadku dużych restauracji czynnik ten nie jest bez znaczenia), a twardością wody oraz rodzajem zmywarki. W zmywarkach przemysłowych sprawdzą się bowiem preparaty do maszynowego mycia, naczyń, które nie tylko usuną dokładnie wszystkie zabrudzenia, ale też zarazki. Dlatego dla profesjonalnego zastosowania dedykowane są specjalistyczne detergenty, które charakteryzują się silniejszymi właściwościami czyszczącymi oraz odkażającymi aniżeli środki stosowane w gospodarstwach domowych. Należy pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z wyższymi wymogami dotyczącymi higieny, które regulują przepisy.

Czystość i sterylność w gastronomii to podstawa. Trzeba jednak zadbać również o ochronę zarówno naczyń, jak i samej zmywarki. Dlatego konieczne jest użycie nabłyszczaczy, które nie tylko zapewnią efekt lśniących naczyń, ale też utworzą na nich warstwę ochronną. Sól do zmywarek natomiast ma za zadanie zmiękczanie twardej wody, która mogłaby skrócić życie urządzenia, a także przyczyniać do powstawania na naczyniach nieestetycznych osadów. W przedłużeniu żywotności sprzętu pomogą również profesjonalne odkamieniacze do zmywarek. Są one niezastąpione w gastronomicznych oraz przemysłowych zmywarkach, które pracują przez wiele godzin każdego dnia. Osadzający się kamień nie tylko mógłby zmniejszyć skuteczność mycia, ale też skrócić żywotność urządzenia.

 

Wybierając środki do mycia naczyń dla profesjonalnego zastosowania, należy wybierać najlepsze preparaty. Choć ich ceny mogą wydawać się wysokie, jest to opłacalna inwestycja. Wysokiej jakości preparaty nie tylko zapewnią sterylną czystość naczyń, ale też zadbają o ich wygląd i trwałość, a także zapewnią odpowiednią ochronę zmywarkom, które w gastronomii i przemyśle są intensywnie eksploatowane, a przez to wyjątkowo narażone na uszkodzenia.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).