zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Przewodnik jak wyczyścić meble ogrodowe krok po kroku | Plastikowy i syntetyczny rattan


Kategorie

Filtrowanie

Rękawice nitrylowe L

Rękawice nitrylowe L21,52 zł20,09 zł brutto18,60 zł netto

Dozownik do mydła w piance biały Tork 1l

Dozownik do mydła w piance Tork 1l biały158,92 zł84,66 zł brutto68,83 zł netto

Znaczek TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa

Piktogram TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa57,72 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Hotelowa, basenowa suszarka do włosów Merida 1200 W

Hotelowa, basenowa suszarka do włosów Merida 1200 W301,76 zł255,84 zł brutto208,00 zł netto

Papier toaletowy 2w biały Merida TOP z celulozy

Dwuwarstwowy biały papier toaletowy Merida TOP z celulozy15,18 zł13,78 zł brutto11,20 zł netto

Koszopopielnica mała 8 L / Kosz na śmieci z popielniczką

Kosz na śmieci z popielnicą 8L74,73 zł66,67 zł brutto54,20 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Przewodnik jak wyczyścić meble ogrodowe krok po kroku | Plastikowy i syntetyczny rattan

Data dodania: 20-04-2023 Wyświetleń: 253
Posiadanie dobrze zaprojektowanego tarasu w ogrodzie jest częścią idealnego domu. Jednak utrzymanie czystości może być trudne, ponieważ  meble ogrodowe są narażone na wszelkiego rodzaju czynniki środowiskowe. Nie pozwól, aby plastikowe i syntetyczne meble ogrodowe z rattanu zgniły lub zardzewiały. Czyść go regularnie, za pomocą profesjonalnego środka do mycia mebli ogrodowych lub naturalnego roztworu myjącego, aby zachować dobry wygląd i przedłużyć jego żywotność. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak utrzymać w czystości plastikowe i syntetyczne meble ogrodowe z rattanu.

poradnik pielęgnacji mebli ogrodowych
 

Przewodnik pielęgnacji plastikowych mebli ogrodowych

 
Istnieje wiele sposobów czyszczenia plastikowych mebli. Nawet jeśli możesz schować meble, gdy nie są używane, nie zapobiegnie to gromadzeniu się na nich rdzy lub brudu. Zyskasz głębsze zrozumienie każdej z przygotowanych przez nas metod czyszczenia, a także uzasadnienie, dlaczego każda z nich może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.
 

Ogólne sprzątanie plastikowych mebli ogrodowych

 
Krok 1: Znajdź miejsce, w którym możesz wyczyścić meble
Zabierz meble na otwartą przestrzeń, gdzie możesz je ustawić na betonie. Czyszczenie na trawie nie jest dobrym pomysłem, ponieważ chemikalia zawarte w środku czyszczącym mogą zniszczyć lub uszkodzić korzenie trawy. Zacznij od użycia czystej szmatki do usunięcia kurzu lub brudu z każdego przedmiotu.

Krok 2: Przygotuj roztwór czyszczący
Możesz przygotować mydlany roztwór, łącząc 1/2 szklanki płynnego detergentu do naczyń z dwoma do trzech litrów czystej wody. Powinieneś czyścić jeden mebel na raz, zwilżając go wodą przed rozpoczęciem szorowania. Wąż ogrodowy byłby do tego idealny. Wyszoruj część nieścierną gąbką zanurzoną w roztworze mydła. Płuczki należy płukać w regularnych odstępach czasu lub wymieniać w razie potrzeby. Jeśli woda wydaje się nieczysta, wymieszaj trochę nowego roztworu czyszczącego.

Krok 3: Spłucz
Po dokładnym wyszorowaniu każdego elementu spłucz mydło. Jeśli roztwór wysechł i pozostawił resztki mydła, zmyj je wilgotnym ręcznikiem i czystą wodą.

Krok 4: Pozostaw do wyschnięcia
Możesz pozostawić meble do wyschnięcia lub użyć czystej chłonnej szmatki do wytarcia wody. 


Plastikowe meble tarasowe
 

Nietoksyczne środki czyszczące, których możesz użyć

 
Rozcieńczony płyn do mycia naczyń
Rozcieńczyć trzy łyżki detergentu do mycia naczyń w 5 L czystej wody. Użyj miękkiej szczotki lub gąbki do nałożenia przygotowanego preparatu na powierzchnię. Następnym krokiem po czyszczeniu jest pozostawienie roztworu na plastikowych meblach przez piętnaście minut przed spłukaniem i wysuszeniem.

Ocet i gorąca woda
Połącz 1/4 szklanki destylowanego białego octu i wiadro gorącej wody, a następnie nałóż pędzelkiem z miękkim włosiem. Spłucz czystą wodą, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Soda oczyszczona i gorąca woda
Na początek dokładnie zmocz meble wodą za pomocą węża ogrodowego. Następnym krokiem jest wsypanie pół szklanki sody oczyszczonej do miski i przygotowanie wiadra wrzącej wody. Po zanurzeniu gąbki najpierw w wiadrze, a następnie w misce, zacznij nakładać roztwór na meble. Powtórz proces, dodając więcej sody oczyszczonej i czyszcząc gąbką, aż cały brud i pleśń zostaną usunięte. Następnie przepłucz meble wężem ogrodowym i pozwól im wyschnąć naturalnie na słońcu.
 

Przewodnik pielęgnacji mebli z syntetycznego rattanu
 

Wykorzystanie syntetycznego rattanu w projektowaniu mebli ogrodowych może być doskonałym wyborem na podwórko lub inne tereny zewnętrzne. Ta wyprodukowana substancja oferuje kilka zalet, w tym długowieczność i odporność na zużycie. Jednak sztuczny rattan nadal wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Kiedy rattan jest odkładany na bok przez dłuższy czas, zwykle wymaga niewielkiego czyszczenia, aby znów wyglądał jak nowy.
 

Ogólne czyszczenie mebli tarasowych z syntetycznego rattanu

 
Krok 1: Przygotuj meble
Przed rozpoczęciem sprzątania upewnij się, że wszystkie poduszki z mebli zostały usunięte. Mebel warto też przenieść na otwartą część ogrodu lub na podjazd.

Krok 2:  Zetrzyj brud i brud
Użyj sztywnej szczotki, aby wyczyścić meble. Szczotki wnikają głęboko w splot rattanu, aby usunąć brud. Uważaj, aby włosie nie było zbyt szorstkie, ponieważ możesz zarysować jego wykończenie. Kurz, który nagromadził się w ciągu miesięcy, należy następnie usunąć za pomocą nasadki szczotkowej do odkurzacza.

Krok 3:  Przygotuj roztwór czyszczący
Obecnie niewielką ilość płynu do mycia naczyń można połączyć z wiadrem gorącej wody, aby skutecznie wyczyścić większość powierzchni. Używając miękkiej szmatki zamoczonej w wodzie z mydłem, wytrzyj meble z syntetycznego rattanu pojedynczo. Sprawdź każdy kąt, aby upewnić się, że jest dokładnie wyczyszczony. Pozostaw ten roztwór przez chwilę na mytej powierzchni. 

Krok 4:  Dobrze spłucz
Czas zmyć wodę z mydłem. Jeśli masz wąż ogrodowy, użyj go do spłukania pozostałości mydła. Nie wywieraj niepotrzebnego nacisku na meble, stosując ustawienie wysokiego ciśnienia na wężu, zamiast tego użyj jednego z  niższych ustawień. 
 

Czy myjka ciśnieniowa jest bezpieczna w użyciu na meblach z syntetycznego rattanu?

 
Zdecydowanie! Umyj meble na początku i na koniec lata . Wszelkie błoto lub kurz, które osiadły, zostaną usunięte przez siłę strumienia myjącego. Jeśli musisz użyć myjki strumieniowej, użyj ustawienia niskiego ciśnienia lub przystawki. Uważaj, aby nie spryskać rattanu zbyt blisko. Zbyt silny spray może spowodować pęknięcie rattanowych nici. Jeśli wykonasz to coroczne głębokie czyszczenie, będziesz mieć mniej problemów z utrzymaniem czystości w upalne lato.
 

Jak często należy czyścić meble ogrodowe

 
Istotne jest utrzymywanie regularnego harmonogramu czyszczenia mebli. Musisz to robić raz w tygodniu, a może raz w miesiącu, aby meble ogrodowe wyglądały tak pięknie, jak wtedy, gdy je kupiłeś.

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).