zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Rodzaje uchwytów i poręczy dla osób niepełnosprawnych


Kategorie

Filtrowanie

Gąbka Vileda do czyszczenia delikatnych powierzchni

Gąbka Vileda z delikatnym padem białym6,11 zł5,31 zł brutto4,32 zł netto

Metalowy kosz na śmieci 12l  stal szlachetna biała

Biały kosz na śmieci 12l stal nierdzewna100,00 zł96,65 zł brutto78,58 zł netto

Koszopopielnica mała 8 L / Kosz na śmieci z popielniczką

Kosz na śmieci z popielnicą 8L87,47 zł74,73 zł brutto60,76 zł netto

Worki na odpady 240 l LDPE niebieskie

Worki na śmieci niebieskie 240 l LDPE20,25 zł16,88 zł brutto13,72 zł netto

Worki na odpady 240 l LDPE żółte

Worki na śmieci LDPE 240 l żółte20,25 zł16,88 zł brutto13,72 zł netto

Koszopopielnica mała 8 L / Kosz na śmieci z popielniczką

Kosz na śmieci z popielniczką 8l93,57 zł74,73 zł brutto60,76 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Rodzaje uchwytów i poręczy dla osób niepełnosprawnych

Łazienki dla niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej, w tym seniorów, powinny spełniać konkretne wymogi. Dotyczą one nie tylko komfortu użytkowania tych pomieszczeń, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Szczegółowe wytyczne określają bardzo wiele kwestii, które trzeba uwzględnić podczas projektowania i urządzania tego rodzaju toalet. Jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia są poręcze i uchwyty, które standardowo powinny być zamontowane przy muszlach klozetowych, umywalkach czy prysznicach. W tym artykule przedstawimy najważniejsze rodzaje uchwytów i poręczy dla niepełnosprawnych, przedstawiając ich krótką charakterystykę i specyfikę zastosowania.

Różne typy poręczy i uchwytów dla niepełnosprawnych
 
  • Uchwyty proste to najczęściej występujące udogodnienie, które można spotkać w bardzo wielu toaletach użytku publicznego. Są uniwersalne, można je zamontować w różnych miejscach (np. przy umywalce, WC, prysznicu czy wannie) i dostępne są w stosunkowo niskich cenach. Ich zaletą jest możliwość montażu pionowego lub poziomego.
  • Uchwyty i poręcze łukowe cechują się charakterystycznym półokrągłym kątem gięcia rury. Można je podzielić na modele montowane na ścianie lub na podłodze. Wyróżniamy uchwyty łukowe uchylne (ramie można podnieść do pionu) lub stałe. Uchylne najczęściej montowane są przy WC, gdyż zapewniają większe możliwości manewru. Stałe najczęściej występują przy umywalkach. Stanowią spore udogodnienie przede wszystkim dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
  • Uchwyty stojące montowane są najczęściej przy umywalkach lub WC, gdzie konieczne jest mocowanie do podłogi, a nie do ściany.
  • Uchwyty kątowe wyróżniają się gięciem rury w różnych kierunkach, najczęściej pod kątem 90°. Mogą być zamontowane w różnych miejscach, w zależności od potrzeb. Dostępne są różne typy uchwytów kątowych w wersjach lewej i prawej, a wśród nich m.in.: wannowo-prysznicowe, ścienno-podłogowe, do WC i pod prysznic.
  • Poręcze i uchwyty dla niepełnosprawnych są dostępne w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi produktami.

Przejdź do strony głównej

(c)2021 P.H.U Silver Bartłomiej Srebro - Sklep internetowy esilver.com.pl - Urządzenia higieniczne (suszarki do rąk; dozowniki do mydła) oraz profesjonalne środki czystości i sprzęt do sprzątania (wózki serwisowe; wózki na odpady).Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Nasz cennik zawiera produkty takich marek jak Kastell, Faneco, Clean Pro, Tork, Linea Trade, Merida, Eka plast, Dolphin, Royal Impeco, TTS (w ofercie posiadamy również odpowiednie zamienniki). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl Zamówione produkty dostarczymy w każde miejsce w Polsce: Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin a także w pozostałe miasta gdzie potrzebne jest wyposażenie toaletowe i utrzymanie higieny.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).