zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Najlepsze praktyki w zakresie dezynfekcji - zalecenia i zakazy


Kategorie

Filtrowanie

Rękawice nitrylowe M

Rękawice nitrylowe bezpudrowe M21,52 zł20,09 zł brutto18,60 zł netto

Rękawice nitrylowe L

Rękawice nitrylowe L21,52 zł20,09 zł brutto18,60 zł netto

Wózek do sprzątania dwa wiadra

Wózek do sprzątania Splast 2x25l z wyciskarką768,75 zł695,26 zł brutto565,25 zł netto

Znaczek TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa

Piktogram TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa57,72 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Piktogram WC stal matowa Merida

Piktogram WC stal matowa Merida54,12 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Papier toaletowy 2w biały Merida TOP z celulozy

Dwuwarstwowy biały papier toaletowy Merida TOP z celulozy15,18 zł13,78 zł brutto11,20 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Najlepsze praktyki w zakresie dezynfekcji - zalecenia i zakazy

Data dodania: 07-04-2021 Wyświetleń: 335
W dzisiejszych czasach wiemy więcej o prawidłowym czyszczeniu i dezynfekcji niż kiedykolwiek. Wszyscy czują się jak mikrobiolodzy amatorzy, biorąc pod uwagę wszystkie badania, które prowadzimy na temat najlepszych praktyk czyszczenia.

Ale bez względu na to, jak dobrze się czujemy, ważne jest, aby pamiętać, że często używamy ostrych chemikaliów do czyszczenia i dezynfekcji naszych domów i miejsc pracy.

Jako pracodawca jesteś odpowiedzialny za utrzymanie bezpiecznego środowiska pracy dla swoich pracowników. Zapobieganie rozprzestrzenianiu się infekcji i dezynfekcja wspólnych przestrzeni zawsze było kluczową częścią tego procesu, ale od czasu pandemii COVID-19 zyskało to na znaczeniu.

Koronawirus może łatwo przenosić się z ludzi na powierzchnie i z powrotem na inne osoby, dlatego w miejscach pracy konieczna jest regularna dezynfekcja, zwłaszcza klamek drzwi, biurek, słuchawek telefonicznych i innych powierzchni, które są regularnie dotykane przez więcej niż jedną osobę.
 

Co to jest dezynfekcja?


Co to jest dezynfekcjaDezynfekcja to proces, który zabija wiele, jeśli nie wszystkie, patogenne mikroorganizmy na powierzchniach i przedmiotach. Dezynfekcja zwykle nie eliminuje przetrwalników bakterii na obiektach nieożywionych. W środowiskach opieki zdrowotnej przedmioty są zwykle dezynfekowane za pomocą ciekłych chemikaliów lub mokrej dezynfekcji. Istnieje jednak wiele czynników, które wpływają na skuteczność dezynfekcji. Jednym z czynników, który może ograniczyć dezynfekcję, jest to, czy powierzchnia została wcześniej wyczyszczona. Ważne jest, aby najpierw oczyścić powierzchnię z widocznych zabrudzeń, zanim będzie można ją w pełni zdezynfekować. Istnieje kilka stężeń środków dezynfekujących, które zabijają mikroorganizmy, grzyby i niektóre wirusy. Środek bakteriobójczy również należy do kategorii dezynfekcji. Środek bakteriobójczy to zasadniczo środek, który może zabijać mikroorganizmy lub zarazki. Środki bakteriobójcze obejmują zarówno środki antyseptyczne, jak i dezynfekujące. Środki antyseptyczne to środki bakteriobójcze stosowane na nasze ciało, natomiast środki dezynfekujące to środki przeciwbakteryjne stosowane tylko na powierzchnie i przedmioty. Ogólnie środki antyseptyczne są stosowane tylko na skórę, a nie do dezynfekcji powierzchni, a środki dezynfekujące nie są używane do dezynfekcji skóry, ponieważ mogą uszkodzić skórę i inne tkanki.

Dlatego ważne jest, aby oczyścić powierzchnię z wszelkich widocznych zabrudzeń przed przystąpieniem do jej dezynfekcji, a nawet sterylizacji. Skuteczność będzie ograniczona. Dlatego tak naprawdę nie ma jednego środka czyszczącego, który byłby odpowiedni dla wszystkich i do wszystkiego. Używaj każdego produktu zgodnie z przeznaczeniem i przestrzegaj wszystkich instrukcji na etykietach, aby zapewnić bezpieczeństwo.
 

Tak więc, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, należy pamiętać o kilku podstawowych nakazów i zakazów podczas dezynfekcji.


Sposób użycia środka do dezynfekcji - etykietaPo pierwsze. Należy nosić odpowiedni sprzęt ochronny podczas czyszczenia. Noś jednorazowe rękawiczki, aby chronić ręce przed chemikaliami i zanieczyszczeniami. Nosić maskę na twarz, aby uniknąć wdychania aerozoli. I chroń oczy przed rozpryskami i drobnymi kroplami, zakładając okulary ochronne lub osłonę twarzy.

Nie zapomnij umyć rąk przed i po czyszczeniu. Umyj ręce przez co najmniej 20 sekund i wytrzyj je ręcznikiem papierowym przed założeniem rękawiczek. Po całkowitym zakończeniu czyszczenia ponownie umyj ręce. Używaj ciepłej bieżącej wody z mydłem, a nie gorącej wody, która może uszkodzić skórę i sprzyjać infekcji.

Następnie przeczytaj uważnie wskazówki. Każdy produkt ma optymalny sposób użycia. Zwróć szczególną uwagę na czas działania. Czas działania lub czas kontaktu to czas, przez jaki środki dezynfekujące muszą pozostać mokre na powierzchni, aby prawidłowo zdezynfekować. Wykonywanie ruchów nie zajdzie daleko, jeśli nie czytasz wskazówek.

 

Pamiętaj:
Nie mieszaj własnych środków dezynfekujących. Produkty te są wytwarzane z chemikaliów, które często mogą ze sobą reagować i mogą wytwarzać toksyczne lub nawet niebezpieczne opary. Nawet dodanie gorącej wody do roztworu może być niebezpieczne. Nigdy nie dodawaj gorącej wody do wybielacza, ponieważ może tworzyć toksyczne opary dla ludzi i zwierząt.
W esilver.com.pl mamy tysiące produktów do wszystkich Twoich potrzeb w zakresie czyszczenia i dezynfekcji. Nasz zespół obsługi klienta jest przeszkolony, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i polecić produkt, który jest dla Ciebie odpowiedni.

Wciąż jednak warto pamiętać, że podczas tej pandemii koronawirusa istnieje prosta wiadomość do naśladowania. Regularnie myj ręce mydłem i wodą, w tym do nadgarstków i przez co najmniej 20 sekund; regularnie myj wszystkie powierzchnie i sprzęt skutecznym detergentem lub mydłem i koncentruj swoje działania dezynfekcyjne na tych obszarach, które są szczególnie wrażliwe na dotyk - można to nazwać higieną ukierunkowaną.

Może Cię zainteresować

Rękawice lateksowe, nitrylowe czy winylowe

Rękawice lateksowe, nitrylowe czy winylowe
Do prac domowych, przygotowywania posiłków, w szpitalach, przychodniach medycznych i innych ośrodkach opieki zdrowotnej, salonach kosmetycznych, sklepach spożywczych - jednorazowe rękawice ochronne używane są w wielu dziedzinach życia, obecnie jeszcze częściej niż zwykle. Na rynku dostępne są wersje lateksowe, nitrylowe oraz winylowe. Które z nich wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do mycia podłóg?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do mycia podłóg?
Wybór odpowiedniego sprzętu do czyszczenia przemysłowego do Twoich potrzeb może być trudny. Wszystkie prowadzone i samojezdne przemysłowe maszyny czyszczące zapewniają najwyższy poziom czyszczenia i wydajności, ale która jest dla Ciebie najlepsza?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przewijaka dla niemowląt do toalety publicznej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przewijaka dla niemowląt do toalety publicznej?
Przewijaki można przymocować i zamontować na ścianie za pomocą wytrzymałych mocowań; dając spokój rodzicom i opiekunom. Składane stanowiska do przewijania niemowląt są idealne do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni, ponieważ ich mechanizm zawiasowy umożliwia dokładne złożenie urządzenia do ściany, gdy nie jest używane.

Rękawiczki jednorazowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Rękawiczki jednorazowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć
Chroń siebie i swoich pacjentów za pomocą rękawic. Rękawiczki jednorazowe to skuteczny, ale niedrogi sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się zarazków, bakterii, płynów ustrojowych i innych zanieczyszczeń z człowieka na człowieka.

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).