zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Najlepsze praktyki w zakresie dezynfekcji - zalecenia i zakazy


Kategorie

Filtrowanie

Mop do mycia dużych powierzchni

Mop płaski z bawełny 110 cm Dust Mop do dużych powierzchni108,95 zł90,68 zł brutto73,72 zł netto

Maszyna do czyszczenia podłóg

Szorowarka jednotarczowa do czyszczenia3 450,65 zł3 390,00 zł brutto2 756,10 zł netto

Mocno zapachowy płyn do mycia Oxy Effect 10 l

Mocno zapachowy płyn do mycia Oxy Effect 10 l102,95 zł92,25 zł brutto75,00 zł netto

Podajnik na papier toaletowy w Jumbo roli

Dozownik do papieru toaletowego Jumbo46,83 zł41,96 zł brutto34,11 zł netto

Mediclean Grill Foam pianka do czyszczenia grilli i piekarników

Grill Foam piana do czyszczenia grilli i piekarników 5L62,96 zł53,00 zł brutto43,09 zł netto

Szczotka toaletowa naścienna

Szczotka do WC z uchwytem ściennym29,99 zł21,73 zł brutto17,67 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U SILVER Bartłomiej Srebro
  Biuro oraz magazyn:
  ul. Kościuszki 38 A
  38-300 Gorlice
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Najlepsze praktyki w zakresie dezynfekcji - zalecenia i zakazy

Data dodania: 07-04-2021
W dzisiejszych czasach wiemy więcej o prawidłowym czyszczeniu i dezynfekcji niż kiedykolwiek. Wszyscy czują się jak mikrobiolodzy amatorzy, biorąc pod uwagę wszystkie badania, które prowadzimy na temat najlepszych praktyk czyszczenia.

Ale bez względu na to, jak dobrze się czujemy, ważne jest, aby pamiętać, że często używamy ostrych chemikaliów do czyszczenia i dezynfekcji naszych domów i miejsc pracy.

Jako pracodawca jesteś odpowiedzialny za utrzymanie bezpiecznego środowiska pracy dla swoich pracowników. Zapobieganie rozprzestrzenianiu się infekcji i dezynfekcja wspólnych przestrzeni zawsze było kluczową częścią tego procesu, ale od czasu pandemii COVID-19 zyskało to na znaczeniu.

Koronawirus może łatwo przenosić się z ludzi na powierzchnie i z powrotem na inne osoby, dlatego w miejscach pracy konieczna jest regularna dezynfekcja, zwłaszcza klamek drzwi, biurek, słuchawek telefonicznych i innych powierzchni, które są regularnie dotykane przez więcej niż jedną osobę.
 

Co to jest dezynfekcja?


Co to jest dezynfekcjaDezynfekcja to proces, który zabija wiele, jeśli nie wszystkie, patogenne mikroorganizmy na powierzchniach i przedmiotach. Dezynfekcja zwykle nie eliminuje przetrwalników bakterii na obiektach nieożywionych. W środowiskach opieki zdrowotnej przedmioty są zwykle dezynfekowane za pomocą ciekłych chemikaliów lub mokrej dezynfekcji. Istnieje jednak wiele czynników, które wpływają na skuteczność dezynfekcji. Jednym z czynników, który może ograniczyć dezynfekcję, jest to, czy powierzchnia została wcześniej wyczyszczona. Ważne jest, aby najpierw oczyścić powierzchnię z widocznych zabrudzeń, zanim będzie można ją w pełni zdezynfekować. Istnieje kilka stężeń środków dezynfekujących, które zabijają mikroorganizmy, grzyby i niektóre wirusy. Środek bakteriobójczy również należy do kategorii dezynfekcji. Środek bakteriobójczy to zasadniczo środek, który może zabijać mikroorganizmy lub zarazki. Środki bakteriobójcze obejmują zarówno środki antyseptyczne, jak i dezynfekujące. Środki antyseptyczne to środki bakteriobójcze stosowane na nasze ciało, natomiast środki dezynfekujące to środki przeciwbakteryjne stosowane tylko na powierzchnie i przedmioty. Ogólnie środki antyseptyczne są stosowane tylko na skórę, a nie do dezynfekcji powierzchni, a środki dezynfekujące nie są używane do dezynfekcji skóry, ponieważ mogą uszkodzić skórę i inne tkanki.

Dlatego ważne jest, aby oczyścić powierzchnię z wszelkich widocznych zabrudzeń przed przystąpieniem do jej dezynfekcji, a nawet sterylizacji. Skuteczność będzie ograniczona. Dlatego tak naprawdę nie ma jednego środka czyszczącego, który byłby odpowiedni dla wszystkich i do wszystkiego. Używaj każdego produktu zgodnie z przeznaczeniem i przestrzegaj wszystkich instrukcji na etykietach, aby zapewnić bezpieczeństwo.
 

Tak więc, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, należy pamiętać o kilku podstawowych nakazów i zakazów podczas dezynfekcji.


Sposób użycia środka do dezynfekcji - etykietaPo pierwsze. Należy nosić odpowiedni sprzęt ochronny podczas czyszczenia. Noś jednorazowe rękawiczki, aby chronić ręce przed chemikaliami i zanieczyszczeniami. Nosić maskę na twarz, aby uniknąć wdychania aerozoli. I chroń oczy przed rozpryskami i drobnymi kroplami, zakładając okulary ochronne lub osłonę twarzy.

Nie zapomnij umyć rąk przed i po czyszczeniu. Umyj ręce przez co najmniej 20 sekund i wytrzyj je ręcznikiem papierowym przed założeniem rękawiczek. Po całkowitym zakończeniu czyszczenia ponownie umyj ręce. Używaj ciepłej bieżącej wody z mydłem, a nie gorącej wody, która może uszkodzić skórę i sprzyjać infekcji.

Następnie przeczytaj uważnie wskazówki. Każdy produkt ma optymalny sposób użycia. Zwróć szczególną uwagę na czas działania. Czas działania lub czas kontaktu to czas, przez jaki środki dezynfekujące muszą pozostać mokre na powierzchni, aby prawidłowo zdezynfekować. Wykonywanie ruchów nie zajdzie daleko, jeśli nie czytasz wskazówek.

 

Pamiętaj:
Nie mieszaj własnych środków dezynfekujących. Produkty te są wytwarzane z chemikaliów, które często mogą ze sobą reagować i mogą wytwarzać toksyczne lub nawet niebezpieczne opary. Nawet dodanie gorącej wody do roztworu może być niebezpieczne. Nigdy nie dodawaj gorącej wody do wybielacza, ponieważ może tworzyć toksyczne opary dla ludzi i zwierząt.
W esilver.com.pl mamy tysiące produktów do wszystkich Twoich potrzeb w zakresie czyszczenia i dezynfekcji. Nasz zespół obsługi klienta jest przeszkolony, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i polecić produkt, który jest dla Ciebie odpowiedni.

Wciąż jednak warto pamiętać, że podczas tej pandemii koronawirusa istnieje prosta wiadomość do naśladowania. Regularnie myj ręce mydłem i wodą, w tym do nadgarstków i przez co najmniej 20 sekund; regularnie myj wszystkie powierzchnie i sprzęt skutecznym detergentem lub mydłem i koncentruj swoje działania dezynfekcyjne na tych obszarach, które są szczególnie wrażliwe na dotyk - można to nazwać higieną ukierunkowaną.

Może Cię zainteresować

Rękawice lateksowe, nitrylowe czy winylowe

Rękawice lateksowe, nitrylowe czy winylowe
Do prac domowych, przygotowywania posiłków, w szpitalach, przychodniach medycznych i innych ośrodkach opieki zdrowotnej, salonach kosmetycznych, sklepach spożywczych - jednorazowe rękawice ochronne używane są w wielu dziedzinach życia, obecnie jeszcze częściej niż zwykle. Na rynku dostępne są wersje lateksowe, nitrylowe oraz winylowe. Które z nich wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do mycia podłóg?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do mycia podłóg?
Wybór odpowiedniego sprzętu do czyszczenia przemysłowego do Twoich potrzeb może być trudny. Wszystkie prowadzone i samojezdne przemysłowe maszyny czyszczące zapewniają najwyższy poziom czyszczenia i wydajności, ale która jest dla Ciebie najlepsza?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przewijaka dla niemowląt do toalety publicznej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przewijaka dla niemowląt do toalety publicznej?
Przewijaki można przymocować i zamontować na ścianie za pomocą wytrzymałych mocowań; dając spokój rodzicom i opiekunom. Składane stanowiska do przewijania niemowląt są idealne do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni, ponieważ ich mechanizm zawiasowy umożliwia dokładne złożenie urządzenia do ściany, gdy nie jest używane.

Rękawiczki jednorazowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Rękawiczki jednorazowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć
Chroń siebie i swoich pacjentów za pomocą rękawic. Rękawiczki jednorazowe to skuteczny, ale niedrogi sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się zarazków, bakterii, płynów ustrojowych i innych zanieczyszczeń z człowieka na człowieka.

(c)2021 P.H.U Silver Bartłomiej Srebro - Sklep internetowy esilver.com.pl - Urządzenia higieniczne (suszarki do rąk; dozowniki do mydła) oraz profesjonalne środki czystości i sprzęt do sprzątania (wózki serwisowe; wózki na odpady).Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Nasz cennik zawiera produkty takich marek jak Kastell, Faneco, Clean Pro, Tork, Linea Trade, Merida, Eka plast, Dolphin, Royal Impeco, TTS (w ofercie posiadamy również odpowiednie zamienniki). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl Zamówione produkty dostarczymy w każde miejsce w Polsce: Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin a także w pozostałe miasta gdzie potrzebne jest wyposażenie toaletowe i utrzymanie higieny.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).