zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Rękawice lateksowe, nitrylowe czy winylowe


Kategorie

Filtrowanie

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Rękawice lateksowe, nitrylowe czy winylowe

Data dodania: 08-02-2021 Wyświetleń: 460
Do prac domowych, przygotowywania posiłków, w szpitalach, przychodniach medycznych i innych ośrodkach opieki zdrowotnej, salonach kosmetycznych, sklepach spożywczych - jednorazowe rękawice ochronne używane są w wielu dziedzinach życia, obecnie jeszcze częściej niż zwykle. Na rynku dostępne są wersje lateksowe, nitrylowe oraz winylowe. Które z nich wybrać?


Rękawice lateksoweOchronne rękawice lateksowe – dobre i tanie Są to najpopularniejsze modele wśród konsumentów. Produkuje się je z naturalnego kauczuku, a zatem ulegają biodegradacji. Występują w wersji jednorazowej oraz wielokrotnego użytku. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka elastyczność i niewielka grubość - idealnie dopasowują się do dłoni, nie zaburzając jednocześnie czucia. Modele lateksowe, pomimo wielu zalet, mają też kilka wad. Nie nadają się do prac, w których stosuje się tłuszcze, oleje mineralne oraz rozpuszczalniki organiczne, gdyż są na nie mało odporne. Mają też dość wyraźny zapach mogący drażnić niektórych użytkowników. Jednak największą ich wadą jest to, że często wywołują reakcje alergiczne u osób uczulonych na lateks.

 
Rękawice nitrylowe
Jednorazowe rękawice nitrylowe – ochrona na wysokim poziomie Nitryl to syntetyczny kauczuk idealny dla osób, które mają uczulenie na lateks. Rękawice wykonane z tego materiału również ściśle przylegają do dłoni, o ile ich rozmiar będzie dobrze dopasowany. Nitrylowe środki ochrony osobistej wykazują dużą odporność na działanie substancji chemicznych, w tym rozpuszczalników i tłuszczy. Co istotne, nie mają żadnego zapachu. Ich największą wadą jest jednak to, że nitryl nie ulega biodegradacji.


Rękawice winyloweModele winylowe - łatwe w ściąganiu Jednorazowe rękawice winylowe, w odróżnieniu od wyżej opisanych środków ochrony osobistej, są dość mało elastyczne i nie przylegają precyzyjnie do dłoni. By dobrze służyły, muszą być idealnie dobrane pod względem rozmiaru, inaczej mogą się zsunąć z rąk. Produkuje się je z winylu, tj. sztucznego, niebiodegradowalnego tworzywa PVC. Nie wywołują reakcji alergicznych i nie podrażniają skóry. Niestety tworzywo winylowe jest podatne na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto może ulec zniszczeniu pod wpływem rozpuszczalników. Tego typu produkty zaleca się używać w pracach domowych, gastronomii czy zabiegach kosmetycznych z mniejszymi wymaganiami dotyczącymi ochrony.
 

Zobacz również:
Ochrona rąk przy sprzątaniu - na co zwracać uwagę?

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).