zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Czy środek do dezynfekcji rąk i mydło na bazie alkoholu zabijają koronawirusa?


Kategorie

Filtrowanie

Papier toaletowy szary ORO Maxi

Szary papier toaletowy w rolkach Maxi1,23 zł1,18 zł brutto0,96 zł netto

Rękawice nitrylowe L

Rękawice nitrylowe L21,52 zł20,09 zł brutto18,60 zł netto

Piktogram TOALETA DAMSKA Merida stal matowa

Piktogram TOALETA DAMSKA Merida stal matowa57,72 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Piktogram WC stal matowa Merida

Piktogram WC stal matowa Merida54,12 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB14B

Maszyna czyszcząca do podłóg18 892,80 zł15 990,00 zł brutto13 000,00 zł netto

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB55B

Automat szorująco-zbierający Zauber ZB55B21 998,55 zł20 734,28 zł brutto16 857,14 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Czy środek do dezynfekcji rąk i mydło na bazie alkoholu zabijają koronawirusa?

Data dodania: 18-01-2021 Wyświetleń: 432
Środek do dezynfekcji rąkEpidemia koronawirusa COVID-19 stawia kraj - i świat - w stan najwyższej gotowości. W tej chwili zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby jest tak proste, jak utrzymanie wysokich standardów higieny. Oznacza to, że regularne mycie i odkażanie rąk nigdy nie było ważniejsze. Ale czy zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa jest naprawdę tak proste, jak stosowanie środka do dezynfekcji rąk i mycie rąk?
 

Co to jest COVID-19?

 
Koronawirusy to rodzina wirusów, które po raz pierwszy odkryto w latach 60. COVID-19, czyli nowy koronawirus, to obecnie szczep rozprzestrzeniający się na całym świecie. To choroba układu oddechowego, która atakuje płuca. Rozprzestrzenia się przez kropelki z dróg oddechowych, co oznacza, że ​​kaszel, kichanie, a nawet oddychanie mogą przenosić wirusa. Jest wysoce zaraźliwa, chociaż rozwija się w poważną chorobę tylko w stosunkowo niewielkiej liczbie przypadków. Wiele osób będzie miało bardzo łagodne objawy lub nie będzie ich wcale, ale nadal może przenosić wirusa na każdego, z kim wejdą w bliski kontakt.
 

Czy żel do dezynfekcji rąk zabija koronawirusa?

 
Tak, ale tylko wtedy, gdy zawartość alkoholu przekracza 70%. Koronawirusy są znane jako wirusy otoczkowe, co oznacza, że ​​są chronione przez błonę tłuszczową zwaną dwuwarstwą lipidową. Ta membrana jest odporna na słabsze środki dezynfekujące do rąk, które mają mniej niż 70% alkoholu, co oznacza, że ​​żel nie będzie w stanie skutecznie zabić wirusa. Silniejsze żele do rąk zawierające ponad 70% alkoholu rozbiją dwuwarstwę lipidową i unieczynnią wirus, zapobiegając jego dalszemu rozprzestrzenianiu się.
 

Czy mydło zabija koronawirusa?

 
Tak, mydło i woda również niszczą błonę otaczającą wirusa, ale tylko w pewnym stopniu, gdy myjesz ręce przez co najmniej 20 sekund. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj dogłębnego mydła antybakteryjnego z ciepłą wodą. Jeśli nie ma mydła i wody, zamiast tego użyj środka do dezynfekcji rąk.
 

Jak prawidłowo używać środka dezynfekującego do rąk?

 
Nawet jeśli wybierzesz około 70% środka do dezynfekcji rąk, nie będzie on skuteczny, jeśli nie zastosujesz go prawidłowo. Aby prawidłowo nałożyć żel do dezynfekcji rąk;
 
  • Nałóż niewielką ilość żelu na dłoń. Około 1-2 ml powinno wystarczyć.
  • Potrzyj dłonie o siebie.
  • Przetrzyj dłonie palcami.
  • Potrzyj grzbiet każdej dłoni dłońmi.
  • Potrzyj dłonie kostkami i paznokciami.
  • Potrzyj kciuki o siebie.
  • Na koniec potrzyj palcami nadgarstki.
 
Pozostaw żel do wyschnięcia - nie używaj ręcznika papierowego ani ręcznika do rąk. Stwarza to ryzyko zakażenia krzyżowego i może zetrzeć żel z rąk, zanim zacznie działać.
 

Kiedy stosować środek dezynfekujący do rąk?

 
Nie musisz stale używać środka dezynfekującego do rąk w domu, ale dobrze jest mieć przy sobie małą butelkę do użytku w miejscach publicznych lub w pracy. Szczególnie ważne jest, aby zastosować niektóre po korzystaniu z transportu publicznego lub jeśli korzystasz z wspólnego komputera w pracy. Powinieneś także użyć niektórych po wzięciu udziału w dużym publicznym wydarzeniu, takim jak mecz piłki nożnej.
 

Niedobory środków dezynfekujących do rąk?

 
Niedobór środka do dezynfekcji rąk wynika z dwóch powodów. Pierwsza jest oczywista; popyt jest niesamowicie wysoki i wiele osób w panice kupuje. Jednak obecny niedobór jest poważniejszy, ponieważ wiele z największych marek środków do dezynfekcji rąk importuje swoje produkty z Chin, skąd pochodzi szczep COVID-19. Biorąc pod uwagę obecne ograniczenia w podróżowaniu do i z Chin, oznacza to, że wiele firm nie jest w stanie uzupełnić zapasów. Jedynie marki, które produkują środki do dezynfekcji rąk w Polsce - takie jak Medisept - nie są obecnie dotknięte kryzysem.

 
Zobacz również:
Co musisz wiedzieć o środkach do dezynfekcji rąkCzy dezynfekcja rąk jest skuteczna bez ich mycia?

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).