zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Wpływ środków czyszczących na środowisko


Kategorie

Filtrowanie

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Wpływ środków czyszczących na środowisko

Data dodania: 12-01-2021 Wyświetleń: 4519
Wszyscy chcemy mieszkać i pracować w zdrowych, czystych i dobrze utrzymanych przestrzeniach. Środki czystości pomagają w tym dążeniu. Usuwają kurz, alergeny i zarazki ze środowiska wewnętrznego. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad wpływem chemii czyszczącej na środowisko i zdrowie?
 

Wpływ na środowisko


Środki czystości a środowiskoKomercyjne wykorzystanie środków czyszczących wpływa na środowisko wewnętrzne i zewnętrzne i może prowadzić do zanieczyszczeń i odpadów.
  • Zanieczyszczenie wody - Tysiące chemikaliów z produktów czyszczących jest spłukiwanych do strumieni i rzek. Niektóre pozostają w środowisku i wchodzą do łańcucha pokarmowego.
  • Zanieczyszczenie powietrza - lotne związki organiczne ( LZO ) w środkach czyszczących mogą wpływać na jakość powietrza w pomieszczeniach i zwiększać smog na zewnątrz. Ponadto transport prowadzi do emisji dwutlenku węgla z ciężarówek.
  • Odpady - wiele pojemników nie jest wykonanych z materiałów nadających się do recyklingu. Opakowania i puste butelki często trafiają na wysypiska śmieci. Materiały niebezpieczne mogą mieć specjalne wymagania, które zazwyczaj wymagają energii do transportu i utylizacji.
 

Zagrożenia dla zdrowia


Około 6% osób doznaje obrażeń w miejscu pracy w wyniku narażenia na chemikalia. To tylko profesjonalny personel dozoru. Wszyscy mieszkańcy budynku mają w ten czy inny sposób kontakt ze środkami czyszczącymi. Istnieją lekkie zadania związane z czyszczeniem, takie jak wycieranie biurek i blatów. Ponadto każdy w budynku może wdychać lotne związki z produktów czyszczących.

Na poziomach typowego użytkowania ryzyko negatywnego wpływu na zdrowie chemicznych środków czyszczących jest dość niskie. Mimo to ograniczanie potencjalnych zagrożeń jest integralną częścią bezpieczeństwa zarządzania chemikaliami. Niektóre chemikalia mogą podrażniać skórę, oczy lub gardło. Niektóre produkty handlowe mogą być niebezpieczne w postaci skoncentrowanej. Środki czyszczące dostają się do środowiska podczas normalnego stosowania poprzez spłukiwanie do kanalizacji lub parowanie do lotnych związków. Pozostałość może pozostawać na powierzchniach i narzędziach czyszczących.
 

Dlaczego warto kupować ekologiczne środki czyszczące


Ochrona środowiska jest korzystniejsza dla środowiska. Ekologiczne środki czystości są również mniej szkodliwe dla pracowników dozoru i mieszkańców budynków. Kupowanie skoncentrowanych środków czyszczących zmniejsza wpływ pakowania i wysyłki. Produkty ekologiczne często wykorzystują opakowania wielokrotnego użytku, zredukowane lub nadające się do recyklingu. Stosowanie mniej niebezpiecznych produktów może obniżyć koszty prawidłowego usuwania resztek środków czyszczących.
 

Produkty ekologiczne powinny mieć niektóre lub wszystkie cechy z poniższej listy:

 
  • biodegradowalność
  • niska toksyczność
  • niska zawartość LZO
  • minimalne opakowanie
  • wyprodukowane z mniejszą ilością energii
 

Uwagi dotyczące zakupów


Zamawiając środki czystości, weź pod uwagę funkcjonalność, koszt i wpływ na środowisko. Uważaj na niejasne stwierdzenia, takie jak „ przyjazny dla środowiska ”, ponieważ nie ma to jasnej definicji.

Kupujący powinni osobiście zapoznać się z produktami, które kupuje. Poproś dystrybutorów i producentów o wyjaśnienie i zdefiniowanie swoich ekologicznych oświadczeń. Dwie podstawowe kwestie to składniki i wysyłka.
 

Z czego jest zrobiony?


Spójrz na składniki. W miarę możliwości unikaj potencjalnie szkodliwych chemikaliów. Zamiast tego wybierz odnawialne, biodegradowalne i nietoksyczne produkty wykonane z takich rzeczy, jak olej sosnowy, cytrusy i nasiona.
 

Jak jest pakowany i wysyłany?


Lekkie, wydajne opakowanie prowadzi do mniejszej ilości odpadów. Wybierz opakowanie nadające się do recyklingu i wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Stosowanie butelek wielokrotnego użytku i skoncentrowanych produktów również ogranicza ilość odpadów. Skoncentrowane produkty zmniejszają wielkość i wagę przesyłek, zmniejszając emisję dwutlenku węgla z transportu. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi rozcieńczania i postępowania z preparatami skoncentrowanymi. Zakupy hurtowe mogą zmniejszyć wpływ wysyłki.

Firmy odpowiedzialne społecznie podejmują kroki w celu zapobiegania zanieczyszczeniom i zagrożeniom dla zdrowia. Opracowanie formalnego systemu zarządzania środowiskowego pomaga firmie zdefiniować jasne cele dotyczące zmniejszenia wpływu na środowisko. Podejmij kroki w celu zmniejszenia ilości odpadów, obniżenia emisji i efektywnego wykorzystania materiałów. Zmniejszenie wpływu środków czyszczących na środowisko jest lepsze dla zdrowia pracowników i dla ziemi.
 
Zobacz również:
Co to jest czyszczenie przemysłowe Jak uporać się z bałaganem po remoncie?Rękawice medyczne
 

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).