zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » 5 powodów nieprzyjemnego zapachu w toalecie publicznej


Kategorie

Filtrowanie

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

5 powodów nieprzyjemnego zapachu w toalecie publicznej

Data dodania: 31-12-2018 Wyświetleń: 37399
Skąd się biorą te małe drobnoustroje i pozostałości, które często psują powietrze w toalecie? Jakie są przyczyny tych złych wrażeń i jak mogą je kontrolować właściciele firm, urzędów, basenów?
 

Nieprzyjemny zapach w toalecie

ZOBACZ: Pełną ofertę naszych odświeżaczy powietrzaZOBACZ: Płyn do likwidacji zapachu z kratki ściekowej

Zapoznaj się z wyjaśnieniem pięciu kluczowych źródeł, które powodują brzydkie zapachy w toalecie, opis profesjonalnych rozwiązań higienicznych, które pomagają zapewnić czystość w higienicznej łazience oraz powtarzalność i powodzenie w branży.

Smród w toalecie
 
Szorowanie i mycie może sprawiać, że rzeczy wyglądają tak, jakby były czyste, ale tradycyjne mopy i szmaty rzeczywiście rozprzestrzeniają więcej bakterii i powodują, że problem jest gorszy. Po zanurzeniu mopa z powrotem w wiadrze pozostała część roztworu czyszczącego jest zanieczyszczona, a wszelkie pozostałe czynności związane z czyszczeniem są nieskuteczne. Dopóki utrzymuje się wilgoć, ciepło i środowisko, w którym rozwijają się bakterie, bakterie będą dalej się rozwijać. Kontrola zapachu musi być szybka, mocna, trwała i bezlitosna, jeśli jakakolwiek toaleta w firmie ma pozostać świeża i czysta. Pomyślne zniszczenie zapachu toalety wymaga, aby właściciele firm i menedżerowie rozumieli źródła nieprzyjemnych zapachów i zwracali się do nich z odpowiednimi, skutecznymi narzędziami.

Podczas gdy większość publicznych użytkowników toalet nie cierpi z powodu prawdziwych zaburzeń lękowych, takich jak germofobia, ten warunek nie jest tak daleko idący nawet wśród dość normalnych zestawów umysłowych, biorąc pod uwagę, że większość toalet nie jest tak czysta, jak mogą wyglądać. Zaburzenie to dotyczy przesadnego postrzegania potworów zarodkowych, które czekają w toaletach jak głodne aligatory w liściastym poślizgnięciu się, czekając na właściwy moment, by pełznąć, czołgać się i przenikać przez pory i szczeliny w podłogach, otworach wentylacyjnych, klamkach drzwi, toaletach i ścianach dla jedynym celem ataku na ludzi.


Pięć podstawowych przyczyn powstawania nieprzyjemnego zapachu w toalecie

Pięć głównych źródeł zapachów w toalecie to: mocz, zaburzenia drenażu (kanalizacji), podłoga, pęknięcia rury i wadliwe pierścienie wokół odpływów. Niektóre rozwiązania dla tych zapachów wymagają usług hydraulików, podczas gdy inne mogą zniknąć z pomocą profesjonalnych środków czystości i ich najnowocześniejszych technologii zapachu i dezynfekcji oraz rozwiązań odświeżających powietrze.

1). Mocz

Najczęstszym źródłem zapachów w łazience jest mocz. Ciepły, kwaśny płyn jest doskonałym źródłem pożywienia dla bakterii powodujących nieprzyjemny zapach, a gdy się rozmnażają, wzrasta intensywność zapachu. Mocz poddawany jest procesowi chemicznemu, który zmienia go z kwasu na sól alkaliczną. To przyciąga więcej wilgoci, tworząc wygodne gniazdo miłości dla rozwoju bakterii.

Im więcej bakterii odżywia się i rozmnaża, tym gorzej pachnie. Aby rozwiązać ten problem, duże kałuże nie są problemem. Większość złych zapachów w toalecie emanuje z rozlania na podłodze. Drobne kropelki, które są wypuszczane w powietrze za każdym razem, gdy toaleta jest spłukiwana, a ruch podłogi z butów i plecaków może rozprzestrzeniać te kropelki, przesuwając się po uszkodzonych powierzchniach.

Ze względu na to, że mocz jest produktem odpadowym wytwarzanym w nerkach, który filtruje szkodliwe pierwiastki, może również zawierać różne sole, białka, węglowodany, kwasy tłuszczowe, śladowe ilości hormonów, białek, węglowodanów i mocznika, który zawiera azot.

Bakterie żywią się mocznikiem, białkiem i węglowodanami i tworzą inne produkty uboczne, takie jak siarkowodór i różne związki amoniaku, które są obraźliwe dla naszych nozdrzy. Wszystko to prowadzi do bezwzględnej potrzeby częstego czyszczenia pisuarów na bieżąco. Niewykonanie tej czynności pozwala na powstawanie i wynikające z tego nieprzyjemne zapachy.


2). Niefunkcjonalny odpływ podłogowy

Ta ciemna otchłań, znana jako odpływ podłogowy, jest jedną z rzeczy, których większość ludzi nawet nie zauważa, ale może być kolejnym źródłem zapachu toalety. Często znajdują się w komercyjnych toaletach i pomieszczeniach przemysłowych, w pobliżu i wokół podgrzewaczy wody, piwnic, kuchni i / lub pralni.

Specjalnie zaprojektowany z pułapką do zatrzymywania wody przez cały czas, jeśli woda w odpływie spustowym pod podłogą wysycha, gaz kanalizacyjny może odpowietrzyć do góry i uciec, powodując nieprzyjemne zapachy łazienki. Może to być niebezpieczne, a także cuchnące, ponieważ gaz kanalizacyjny zawiera metan, który może być wybuchowy.


3). Fuga podłogowa

Bakterie, pleśń i inne zanieczyszczenia wchłaniane przez podłogę są główną przyczyną zapachu zaczynu. Z uwagi na to, że fuga jest porowata i trudna do czyszczenia, bakterie mogą z łatwością się rozwijać. Mopowanie może w rzeczywistości pogorszyć sytuację, ponieważ przeciętny mop nie może przeniknąć szorstkiej i porowatej powierzchni fugi w celu usunięcia zanieczyszczeń. Często rowki między płytkami i fugą mogą nawet wyciągnąć zanieczyszczenia z mopa i przenieść je do porów fugi.

Podłogi wytrzymują największy ruch w każdym domu. W ostatnich badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie w Arizonie naukowcy odkryli, że w 90% przypadków bakterie przeniosły się z transferu butów na podłogę łazienki w domu. Bakterie te mogą powodować infekcje żołądka, oczu i płuc.

Badanie wykazało również, że bakterie żyją dłużej na naszych butach niż w innych miejscach. Malodory w toalecie często wypływają z pęknięć płytek podłogowych. Zapach nie pochodzi z samych płytek, ale raczej z narastania kropli moczu w czasie.


4). Nieszczelność

Rura pękająca w każdej łazience wymaga usług profesjonalnego hydraulika. Nieprzyjemny zapach wskazuje, że ścieki nie są skutecznie transportowane z rur do miejskich linii kanalizacyjnych. Zwykle oznacza to zapas gazu kanalizacyjnego, który jest złożoną mieszanką gazów toksycznych i nieszkodliwych, które mogą obejmować siarkowodór, amoniak, metan, estry, tlenek węgla, dwutlenek siarki i tlenki azotu.

Związki te są naturalnym wynikiem rozkładu organicznych odpadów domowych lub przemysłowych. Te gazy kanalizacyjne mogą dotyczyć ich zapach, zagrożenia dla zdrowia i niestabilny potencjał do tworzenia pożarów lub wybuchów.


5). Wadliwe połączenia kanalizacyjne

Śmierdzące zapachy łazienki, które wielu opisują jako zepsute jajka, mogą wynikać z wadliwego pierścienia woskowego znalezionego u podstawy toalety.

Te brzydkie zapachy mogą być również niehigieniczne, ponieważ zwykle zawierają toksyczne patogeny, takie jak siarkowodór, który jest substancją chemiczną, która może podrażniać oczy, powodować kaszel lub ból gardła, duszność i gromadzenie się płynu w płucach. Pierścień uszczelnia toaletę na rurze odpływowej pod nią. Podczas instalacji pierścień ten jest ciasno stłoczony, aby utworzyć szczelne zamknięcie pomiędzy spodem toalety a górną krawędzią obręczy na rynnie spustowej.

Dopóki toaleta jest przymocowana do podłogi, wosk pozostanie nienaruszony, a uszczelka będzie skuteczna. Ale jeśli z jakiegokolwiek powodu, śruby trzymające toaletę na podłodze korodują i pękają, a nawet jeśli się poluzują, toaleta może kołysać się z boku na bok, rujnując uszczelkę na pierścieniu woskowym i uwalniając cuchnące zapachy.

 

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w toalecie


Nieprzyjemna łazienka w każdej firmie może wyrządzić więcej szkód, niż spowodować, że użytkownicy będą chorzy. Może to przełożyć się na utratę sprzedaży. To jedno istotne miejsce w biurze może przyczynić się do załamania linii biznesowej firmy, choć większość menedżerów, którzy byli zajęci codziennymi działaniami biznesowymi, może już o tym nie pomyślała. Powtarzający się klienci i produktywność pracowników są bardzo dotknięci toaletami sanitarnymi. Nieczyste łazienki mogą stać się przedmiotem długich rozmów i mogą spowodować, że pracownicy będą trochę podróżować, aby znaleźć czyste. Samo to pośrednio wpływa na produktywność pracowników.

Wyposaż swoje toalety w profesjonalne odświeżacze powietrza , technologie głośnomówiące i przechowuj je w dobrym stanie przez cały czas. Nie ma absolutnej gwarancji, że nawet codzienne czyszczenie i czyszczenie łazienki całkowicie wyeliminuje zarazki i zgodnie z jednym z badań, w ciągu godziny od sterylizacji łazienki zostały całkowicie zasiedlone mikrobami. W przeważającej części (czterdzieści pięć procent wyników badań) dominowały bakterie kałowe, w tym na deskach sedesowych i na dozownikach mydła.

Szanse na zmniejszenie rozprzestrzeniania się bakterii w toalecie są możliwe. Na przykład, automatyczne spłukiwanie toalet, mydła do rąk i dezynfekcji rąk, krany i suszarki do rąk, a nawet sanitarne maty podłogowe mogą przyczynić się do zdrowej toalety.
 
 

Polecane produkty Dozowniki do mydła Suszarki do rąk
Może Cię zainteresować

Jakie rękawice ochronne wybrać?

Jakie rękawice ochronne wybrać?

Stojąc przed sklepową półką lub przeglądając oferty w Internecie Klienci często zastanawiają się, czym różnią się poszczególne modele rękawic ochronnych i które z nich powinni wybrać. Poniżej prezentujemy kilka fachowych porad - być może ułatwią one zakup właściwego produktu.
 

Rękawice lateksowe, nitrylowe czy winylowe

Rękawice lateksowe, nitrylowe czy winylowe
Do prac domowych, przygotowywania posiłków, w szpitalach, przychodniach medycznych i innych ośrodkach opieki zdrowotnej, salonach kosmetycznych, sklepach spożywczych - jednorazowe rękawice ochronne używane są w wielu dziedzinach życia, obecnie jeszcze częściej niż zwykle. Na rynku dostępne są wersje lateksowe, nitrylowe oraz winylowe. Które z nich wybrać?
 

Co musisz wiedzieć o środkach do dezynfekcji rąk

Co musisz wiedzieć o środkach do dezynfekcji rąk
Co to jest dezynfekcja rąk? Jaki jest najlepszy sposób na zastosowanie środków dezynfekujących do rąk w celu zabicia zarazków? Czy środek dezynfekujący do rąk zabija wszystkie zarazki, w tym wirus grypy?
 

Jaki wybrać automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk?

Jaki wybrać automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk?
Automatyczne dozowniki używane do dostarczania środków odkażających pracownikom lub personelowi w miejscu pracy są najlepszą opcją. Dzięki automatycznemu dozownikowi środka odkażającego w miejscu pracy wielu pracowników prawdopodobnie poświęca czas na utrzymanie rąk w czystości.
 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przewijaka dla niemowląt do toalety publicznej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przewijaka dla niemowląt do toalety publicznej?
Przewijaki można przymocować i zamontować na ścianie za pomocą wytrzymałych mocowań; dając spokój rodzicom i opiekunom. Składane stanowiska do przewijania niemowląt są idealne do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni, ponieważ ich mechanizm zawiasowy umożliwia dokładne złożenie urządzenia do ściany, gdy nie jest używane.

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).