zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Jak używać skoncentrowanego środka dezynfekującego?


Kategorie

Filtrowanie

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U SILVER Bartłomiej Srebro
  Biuro oraz magazyn:
  ul. Kościuszki 38 A
  38-300 Gorlice
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Jak używać skoncentrowanego środka dezynfekującego?

Data dodania: 14-04-2021
Na początek zawsze upewnij się, że nosisz odpowiednie rękawiczki, aby chronić ręce. Po ich nałożeniu na dłonie możesz rozpocząć przygotowywanie środka dezynfekującego. W przypadku większości prac w domu, takich jak mycie podłogi lub wycieranie powierzchni, środek dezynfekujący należy rozcieńczyć z wodą. Wyjątki od tej reguły mogą polegać na tym, że chcesz użyć go do udrożnienia odpływów, a wtedy może być odpowiednie użycie nierozcieńczonego. Stosunek wody do środka dezynfekującego może się różnić w zależności od marki, dlatego zawsze przeczytaj pełną instrukcję (etykietę produktu), zanim zaczniesz dezynfekcję. 

Koncentrat do dezynfekcji powierzchni
 

Gdzie używasz skoncentrowanego środka dezynfekującego?


Skoncentrowany środek dezynfekujący może być używany w całym domu, a dzięki szerokiej gamie zapachów dostępnych w naszej ofercie (patrz: Clean Magic), możesz wybrać inny zapach do każdego pomieszczenia, jeśli chcesz!
 

Kuchnia

Kuchnia to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w domu. Blaty, kosze, chłodziarko-zamrażarki i małe urządzenia to miejsca, w których rozwijają się bakterie. Rozcieńcz skoncentrowany środek dezynfekujący w butelce z rozpylaczem i przetrzyj powierzchnie  ściereczką,  aby uzyskać higieniczną przestrzeń do przygotowywania posiłków i spotkań towarzyskich!  
 

Salon

Salon to przestrzeń do relaksu, spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną oraz do delektowania się filiżanką dobrej herbaty! Utrzymaj pokój w cudownym zapachu i wolnym od zarazków, stosując rozcieńczony skoncentrowany środek dezynfekujący na półkach, stoliku do kawy, a nawet na pilocie od telewizora. Podczas czyszczenia mebli zawsze sprawdzaj instrukcje, ponieważ niektórych preparatów nie można używać na drewnie.
 

Pokój dziecka

Posprzątaj po lepkich palcach, wytrzyj kosze na pieluchy, przewijaki, powierzchnie i plastikowe zabawki butelką z rozpylaczem i szmatką. Dokładne środki do dezynfekcji zabawek, znajdziesz w artykule: Jaki środek do bezpiecznej dezynfekcji zabawek?
 

Ogród

Tak, zgadza się - środka dezynfekującego można używać również na zewnątrz! Użyj rozcieńczonej formuły, aby odświeżyć meble ogrodowe i zabawki dla dzieci.  
 

Dezynfekuj tylko te powierzchnie, które faktycznie tego potrzebują.


Ukierunkowana higiena koncentruje się na dezynfekcji powierzchni, na których mogą znajdować się potencjalnie szkodliwe zarazki - zwanych również powierzchniami „wrażliwymi” - takich jak klamki, włączniki światła, uchwyty do toalety i zlewu itp. Oczywiście prawdopodobieństwo, że w tych miejscach przenoszą się zarazki, wzrasta, gdy ktoś w Twoim domu jest chory, więc w efekcie bardziej go „celujesz”.

Z drugiej strony, niektóre przestrzenie w ogóle nie wymagają dezynfekcji. Weźmy na przykład okna. Mówi się, że jest mało prawdopodobne, abyś musiał je dezynfekować, chyba że ktoś regularnie liże lub bezpośrednio kicha na okna :). To samo dotyczy podłóg. „Może się wydawać, że to zarazki, brudne miejsce, ale w większości przypadków podłoga nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia, chyba że będziemy się czołgać i lizać”. W tym celu możesz rozważyć dezynfekcję podłogi, jeśli masz niemowlę, które czołga się dookoła.

Dotyczy to również obszarów, które stwarzają ryzyko chorób przenoszonych przez żywność, takich jak deski do krojenia, naczynia, przybory kuchenne, blaty i zlewozmywaki. Ścierki do naczyń i gąbki są również zanieczyszczone zarazkami, dlatego wymagają regularnej dezynfekcji (zwłaszcza gdy używasz ich na obszarach przygotowywania posiłków i gdy masz do czynienia z surowym mięsem). 
 

Używaj właściwego produktu do właściwego zadania.


Prawie każdy środek czyszczący zawiera obecnie środek dezynfekujący, ale nie jest to tak pomocne, jak mogłoby się wydawać - głównie dlatego, że jak już omówiliśmy, nie każda powierzchnia wymaga dezynfekcji. Aby zapobiec długoterminowym szkodom spowodowanym nadmierną dezynfekcją - i zaoszczędzić czas i pieniądze - dokładnie określ, kiedy faktycznie potrzebujesz dezynfekcji, a kiedy chcesz wyczyścić, a następnie wybierz odpowiedni produkt.

Jeśli Twoim celem jest pozbycie się okruchów i odcisków palców z blatu, to czyścisz go. W takim przypadku możesz użyć mydła i wody, mokrej ściereczki z mikrofibry lub uniwersalnego sprayu.

Jeśli przygotowałeś jedzenie na tym blacie lub ktoś chory kaszlał bezpośrednio na nim, to czas na dezynfekcję. Wybrany środek dezynfekujący - na przykład produkt na bazie wybielacza lub inny środek dezynfekujący - ostatecznie zależy od powierzchni. Po prostu wyczyść powierzchnię, zanim ją zdezynfekujesz!Może Cię zainteresować

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do mycia podłóg?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do mycia podłóg?
Wybór odpowiedniego sprzętu do czyszczenia przemysłowego do Twoich potrzeb może być trudny. Wszystkie prowadzone i samojezdne przemysłowe maszyny czyszczące zapewniają najwyższy poziom czyszczenia i wydajności, ale która jest dla Ciebie najlepsza?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przewijaka dla niemowląt do toalety publicznej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie przewijaka dla niemowląt do toalety publicznej?
Przewijaki można przymocować i zamontować na ścianie za pomocą wytrzymałych mocowań; dając spokój rodzicom i opiekunom. Składane stanowiska do przewijania niemowląt są idealne do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni, ponieważ ich mechanizm zawiasowy umożliwia dokładne złożenie urządzenia do ściany, gdy nie jest używane.

Rękawiczki jednorazowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Rękawiczki jednorazowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć
Chroń siebie i swoich pacjentów za pomocą rękawic. Rękawiczki jednorazowe to skuteczny, ale niedrogi sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się zarazków, bakterii, płynów ustrojowych i innych zanieczyszczeń z człowieka na człowieka.

(c)2021 P.H.U Silver Bartłomiej Srebro - Sklep internetowy esilver.com.pl - Urządzenia higieniczne (suszarki do rąk; dozowniki do mydła) oraz profesjonalne środki czystości i sprzęt do sprzątania (wózki serwisowe; wózki na odpady).Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Nasz cennik zawiera produkty takich marek jak Kastell, Faneco, Clean Pro, Tork, Linea Trade, Merida, Eka plast, Dolphin, Royal Impeco, TTS (w ofercie posiadamy również odpowiednie zamienniki). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl Zamówione produkty dostarczymy w każde miejsce w Polsce: Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin a także w pozostałe miasta gdzie potrzebne jest wyposażenie toaletowe i utrzymanie higieny.
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).