zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» Jaki środek do zmywarki naczyń stosować?


Kategorie

Filtrowanie

Dozownik łokciowy Dermados Ecolab 0.5 l do płynów dezynfekujących i mydła

Dozownik łokciowy Dermados Ecolab 0.5 l 132,00 zł123,99 zł brutto100,80 zł netto

Pojemnik na papier toaletowy RANGE

Pojemnik na papier toaletowy RANGE79,70 zł63,00 zł brutto51,22 zł netto

Kieszeniowa suszarka do rąk HP

Suszarka do rąk kieszeniowa 2000 W HP1 690,00 zł1 469,00 zł brutto1 194,31 zł netto

Papier toaletowy w rolkach Tork Advanced biały

Papier toaletowy w rolkach Tork biały2,98 zł2,16 zł brutto1,76 zł netto

Mop płaski bawełniany 40 cm

Mop bawełniany płaski DUO 40 cm19,50 zł17,66 zł brutto14,36 zł netto

Elektryczna suszarka do rąk M-165-S/S 1650W

Suszarka do rąk metalowa ECO 1650 W327,50 zł295,00 zł brutto239,84 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Jaki środek do zmywarki naczyń stosować?

Środki do zmywarek odnoszą się do rozpuszczalnych w wodzie środków czyszczących. Obecnie na naszych półkach w supermarketach znajdują się trzy popularne formy detergentów do zmywarek, w tym tabletki, proszki i żele. Oto wiele różnic między nimi w sposobie działania i przewodnik, z którego należy skorzystać.
 

Tabletki do zmywarek


Tabletki do zmywarek ogólnie występują w postaci małych cegieł skoncentrowanego proszku do zmywania naczyń, jednak niektóre mogą być w połowie lub nawet całkowicie złożone z żelu do zmywania naczyń, w przeciwieństwie do proszku. Można je umieścić w dozowniku lub po prostu wrzucić do głównego obszaru zmywarki.
 

Zalety tabletek do zmywarek

tabletki do zmywarkiJeśli chodzi o stosowanie tabletek do zmywarek, wygoda jest znacznie większa niż w przypadku proszków i żeli. Tabletki do zmywarek zapewniają precyzyjne dozowanie detergentu i rzadziej rozlewają się wszędzie. W przypadku użycia zbyt dużej ilości detergentu może on wytworzyć nadmiar piany wewnątrz zmywarki, co może powodować wycieki, a nawet skrócić żywotność zmywarki. Dzięki precyzyjnemu dozowaniu tabletek może zaoszczędzić na naprawach w przyszłości.

Kolejną zaletą tabletek do zmywarek jest to, że często zawierają nie tylko detergenty, ale także środki nabłyszczające i inne dodatki, które mogą radykalnie poprawić jakość czyszczenia zmywarki. Słynna czerwona „Powerball” w tabletkach do zmywania naczyń jest środkiem nabłyszczającym. Ma na celu pomóc w usuwaniu resztek detergentu z naczyń w celu uzyskania tego błyszczącego, czystego wykończenia, którego wszyscy szukamy. Tabletki do zmywania naczyń mogą również łączyć zadania takie jak mycie wstępne i odtłuszczanie, dzięki czemu można spędzić mniej czasu na myciu i szorowaniu. Istnieją nawet tabletki do zmywarek, które mają na celu czyszczenie zmywarki.
Może się również okazać, że istnieje wiele opcji zapachowych dla tabletek do zmywarek. Jeśli szukasz czegoś więcej niż tylko czystego, ale świeżego zapachu po otwarciu zmywarki, możesz rozważyć ofertę tabletek.
 

Koszt tabletek do zmywarki

Tabletki do zmywarek są zwykle droższe niż inne formy detergentów do zmywarek. Gdy za każdym razem ładujesz inną zmywarkę, możesz zauważyć, że tabletki mają mniejszą elastyczność niż proszki lub żele, ponieważ są dostępne tylko w jednym rozmiarze. Niektóre tabletki do zmywarek mogą również wymagać dłuższych cykli płukania w celu usunięcia osadów mineralnych.
 

Proszek do zmywarki


proszek do zmywarekJak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj detergentu jest proszkiem, który albo wsypuje się, albo dawkuje do dozownika w zmywarce do naczyń. Może być preferowany w domach o mniejszych wymaganiach dotyczących zmywania, które mogą nie wymagać użycia pełnej tabletki do zmywarki. Tradycyjne proszki są nadal opłacalną opcją do usuwania zabrudzeń i łatwego spłukiwania. Chociaż może być ścierny w przypadku delikatnej zastawy stołowej, w tym szklanek, możesz rozważyć to jako opcję dla garnków i patelni do usuwania przypalonych zabrudzeń.
 

Zalety proszku do zmywarek

Proszek do zmywarek jest na ogół najtańszą formą detergentu do zmywarek i zwykle utrzymuje się przez długi czas, zanim trzeba go wymienić - jest ekonomiczny w użyciu. Masz również większą elastyczność, ponieważ możesz nalać tyle, ile potrzebujesz, do określonego załadunku zmywarki.
 

Koszt proszku do zmywarek

Proszek do zmywarek może być nieprzyjemny do wsypywania, a jeśli użyjesz go w nadmiarze, co jest bardzo łatwym błędem, na twoich naczyniach mogą pozostać resztki proszku - jest to niezbyt dobry wygląd. Proszek może łatwo rozlać się na inne obszary zmywarki i jest trudny do czyszczenia. Jeśli masz dociekliwe dzieci lub zwierzęta, luźny proszek w pudełku może również stanowić dla nich zagrożenie.
 

Żel do zmywarek


Żel do mycia naczyń jest podobny do płynu do mycia naczyń w zmywarce. Podobnie jak proszek, wlewa się go do dozownika w zmywarce. Ma tendencję do "siedzenia" pośrodku pod względem ceny między proszkiem a tabletkami.
 

Zalety żelu do zmywarek

Żel do zmywarek może być preferowany w domach ze szczególnymi wymaganiami dotyczącymi mycia. W porównaniu z proszkiem wolno spływający żel do zmywarek daje większą kontrolę, aby zmierzyć wystarczającą ilość detergentu do określonego ładunku lub cyklu zmywania.
Kompozycja na bazie wody sprawia, że żel ​​jest mniej ścierny na delikatnych zastawach stołowych. Jak wspomniano wcześniej, żel do mycia naczyń w zmywarce występuje również w postaci tabletek. Będzie to droższe, ale może pomóc zapewnić spójną odmierzoną dawkę.
 

Koszt żelu do zmywarki

Chociaż żel bardziej rozpuszcza się niż proszek do zmywania naczyń, możliwe jest, że żel do zmywania naczyń nie rozpuści się całkowicie. Jeśli tak się stanie, na naczyniach mogą pozostać plamy wodne lub cienki film.
Żele do zmywarek mogą być droższe niż wcześniej odmierzone tabletki do zmywarek na dłuższą metę ze względu na niespójność podczas nalewania. Upewnij się również, czy Twoja zmywarka nadaje się do żelu do mycia naczyń - nie wszystkie rodzaje są do tego rodzaju detergentu przystosowane.
 

Jaki rodzaj środka do zmywarki powinienem wybrać?


zmywanie naczyń w zmywarcePrzy wyborze używanego detergentu do zmywarek ważne jest, aby wziąć pod uwagę ceny różnych detergentów, a także te, które najlepiej sprawdzą się w zmywarce do naczyń. Możesz znaleźć te informacje online lub w instrukcji obsługi dla swojej zmywarki. Środki do zmywarek gastronomicznych występują w formie koncentratu i są jednym z najbardziej ekonomicznych systemów myjących. Wymagają niestety specjalistycznych pomp dozujących, które podają odpowiednią ilość płynu myjącego, jak również środka nabłyszczającego.
Przy coraz większej liczbie tabletek do zmywania na rynku może to oznaczać rosnącą popularność ze względu na ich wygodę i wydajność. Cena może jednak skłonić innych do wyboru innej opcji. Proszek jest z pewnością najtańszy.
Możesz rozważyć zakup więcej niż jednego detergentu, ponieważ może to pomóc, jeśli masz różne rodzaje zastawy stołowej i naczyń do zmywania.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).