Data dodania: 21-10-2022
Wyświetleń: 747
Niezależnie od tego, czy odnawiasz istniejącą łazienkę, czy podejmujesz się nowego projektu
dostępność ma kluczowe znaczenie. Od wysokości umywalki do odległości między
poręczami, istnieją rygorystyczne kryteria, które pomogą Ci zapewnić łazienkę
dostępną dla wszystkich użytkowników.
Czy drzwi do toalet dla osób niepełnosprawnych mogą otwierać się do wewnątrz?
Drzwi do toalety dla osób niepełnosprawnych muszą otwierać się na zewnątrz, ale jeśli pozwala na to miejsce, mogą otwierać się w obie strony. Musisz zapewnić poręcz przymocowaną do wewnętrznej strony drzwi, aby ułatwić zamykanie, ale także, aby pomóc użytkownikowi utrzymać równowagę i podeprzeć się wewnątrz po zamknięciu drzwi.
Dlaczego drzwi toalety dla osób niepełnosprawnych muszą otwierać się na zewnątrz?
Głównym powodem, dla którego drzwi toalety dla osób niepełnosprawnych muszą otwierać się na zewnątrz, jest zapewnienie dostępu w sytuacji awaryjnej. Jeśli użytkownik wewnątrz toalety przewróci się lub upadnie, wejście do toalety może być prawie niemożliwe, ponieważ jego ciało uniemożliwi otwarcie drzwi. Jednak dzięki drzwiom otwieranym na zewnątrz zawsze możesz uzyskać dostęp awaryjny. Ponadto drzwi otwierane na zewnątrz stworzą więcej miejsca w pomieszczeniu toalety dla osób niepełnosprawnych, a tym samym rozproszą problem manewrowania wózkiem inwalidzkim z dala od drzwi podczas ich zamykania.
Rzeczy do rozważenia przy planowaniu łazienki dla niepełnosprawnych
Ponieważ drzwi toalety dla osób niepełnosprawnych muszą otwierać się na zewnątrz, musisz mieć dostępną przestrzeń na zewnątrz pomieszczenia, aby drzwi mogły się szeroko otworzyć. Może to wymagać sprytnego zaplanowania pomieszczeń przylegających do toalety dla osób niepełnosprawnych.
Niektóre małe firmy, które mają tylko jedną toaletę dla klientów, często decydują się na to, aby była to toaleta przystosowana do poruszania się dla osób niepełnosprawnych, zwłaszcza jeśli nie mają miejsca na pełną toaletę dla osób niepełnosprawnych. Wymaga to jednak również drzwi otwieranych na zewnątrz. Planowanie toalet dla niepełnosprawnych to nie tylko zaprojektowanie przestrzeni wewnętrznej, ale także pomieszczeń przylegających do toalety i ogólnego dostępu do tej toalety.
Najlepsza wskazówka; tam, gdzie to możliwe, staraj się, aby drzwi otwierane na zewnątrz odchylały się w kierunku ściany, a nie do otwartego korytarza lub pomieszczenia na zewnątrz.