zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » FAQ » Czy drzwi toalety dla osób niepełnosprawnych mogą otwierać się do wewnątrz?


Kategorie

Filtrowanie

Papier toaletowy szary ORO Maxi

Szary papier toaletowy w rolkach Maxi1,23 zł1,18 zł brutto0,96 zł netto

Znaczek TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa

Piktogram TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa57,72 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Hotelowa, basenowa suszarka do włosów Merida 1200 W

Hotelowa, basenowa suszarka do włosów Merida 1200 W301,76 zł255,84 zł brutto208,00 zł netto

Unitec 5 L Uniwersalny płyn gruntownie czyszczący

Unitec 5 L Uniwersalny płyn gruntownie czyszczący 75,52 zł60,74 zł brutto49,38 zł netto

Papier toaletowy Jumbo biały

Papier toaletowy BIG ROLL6,15 zł5,63 zł brutto4,58 zł netto

Papier toaletowy Jumbo szary.

Papier toaletowy Jumbo szary 100 m3,97 zł3,80 zł brutto3,09 zł netto

Wiadro 17 litrowe czerwone do wózka sprzątającego

Wiadro 25 litrowe czerwone do wózka sprzątającego93,79 zł78,01 zł brutto63,42 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Czy drzwi toalety dla osób niepełnosprawnych mogą otwierać się do wewnątrz?

Data dodania: 21-10-2022 Wyświetleń: 505
Niezależnie od tego, czy odnawiasz istniejącą łazienkę, czy podejmujesz się nowego projektu dostępność ma kluczowe znaczenie. Od wysokości umywalki do odległości między poręczami, istnieją rygorystyczne kryteria, które pomogą Ci zapewnić łazienkę dostępną dla wszystkich użytkowników. 
 

Czy drzwi do toalet dla osób niepełnosprawnych mogą otwierać się do wewnątrz?

 
Drzwi do toalety dla osób niepełnosprawnych muszą otwierać się na zewnątrz, ale jeśli pozwala na to miejsce, mogą otwierać się w obie strony. Musisz zapewnić poręcz przymocowaną do wewnętrznej strony drzwi, aby ułatwić zamykanie, ale także, aby pomóc użytkownikowi utrzymać równowagę i podeprzeć się wewnątrz po zamknięciu drzwi. 

 

Dlaczego drzwi toalety dla osób niepełnosprawnych muszą otwierać się na zewnątrz?

 
Głównym powodem, dla którego drzwi toalety dla osób niepełnosprawnych muszą otwierać się na zewnątrz, jest zapewnienie dostępu w sytuacji awaryjnej. Jeśli użytkownik wewnątrz toalety przewróci się lub upadnie, wejście do toalety może być prawie niemożliwe, ponieważ jego ciało uniemożliwi otwarcie drzwi. Jednak dzięki drzwiom otwieranym na zewnątrz zawsze możesz uzyskać dostęp awaryjny. Ponadto drzwi otwierane na zewnątrz stworzą więcej miejsca w pomieszczeniu toalety dla osób niepełnosprawnych, a tym samym rozproszą problem manewrowania wózkiem inwalidzkim z dala od drzwi podczas ich zamykania.
 

Rzeczy do rozważenia przy planowaniu łazienki dla niepełnosprawnych

 
Ponieważ drzwi toalety dla osób niepełnosprawnych muszą otwierać się na zewnątrz, musisz mieć dostępną przestrzeń na zewnątrz pomieszczenia, aby drzwi mogły się szeroko otworzyć. Może to wymagać sprytnego zaplanowania pomieszczeń przylegających do toalety dla osób niepełnosprawnych. 

Niektóre małe firmy, które mają tylko jedną toaletę dla klientów, często decydują się na to, aby była to toaleta przystosowana do poruszania się dla osób niepełnosprawnych, zwłaszcza jeśli nie mają miejsca na pełną toaletę dla osób niepełnosprawnych. Wymaga to jednak również drzwi otwieranych na zewnątrz. Planowanie toalet dla niepełnosprawnych to nie tylko zaprojektowanie przestrzeni wewnętrznej, ale także pomieszczeń przylegających do toalety i ogólnego dostępu do tej toalety.

Najlepsza wskazówka; tam, gdzie to możliwe, staraj się, aby drzwi otwierane na zewnątrz odchylały się w kierunku ściany, a nie do otwartego korytarza lub pomieszczenia na zewnątrz.

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).