zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » FAQ » Czy suszarki do rąk są higieniczne?


Kategorie

Filtrowanie

Rękawice winylowe bezpudrowe S

Rękawice winylowe S21,11 zł17,71 zł brutto16,40 zł netto

Rękawice nitrylowe M

Rękawice nitrylowe bezpudrowe M21,52 zł20,09 zł brutto18,60 zł netto

Znaczek TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa

Piktogram TOALETA MĘSKA stal nierdzewna Merida matowa57,72 zł47,80 zł brutto38,86 zł netto

Hotelowa, basenowa suszarka do włosów Merida 1200 W

Hotelowa, basenowa suszarka do włosów Merida 1200 W301,76 zł255,84 zł brutto208,00 zł netto

Tacka

Metalowy okapnik do dozowników Merida Stella 90,20 zł72,16 zł brutto58,67 zł netto

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB55B

Automat szorująco-zbierający Zauber ZB55B21 998,55 zł20 734,28 zł brutto16 857,14 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Czy suszarki do rąk są higieniczne?

Data dodania: 21-10-2022 Wyświetleń: 216
Temat czy suszarka do rąk jest higieniczna, czy nie, to debata, która trwa od lat, a wielu twierdzi, że lepiej jest po prostu korzystać z ręczników papierowych jako bardziej higienicznej opcji. Ale czy to prawda? a jak higieniczne są dokładnie suszarki do rąk? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. 
 

Rodzaje suszarek do rąk

 
Omawiając jak higieniczne są suszarki do rąk, ważne jest, aby przede wszystkim rozróżnić ich typy. Dwa główne typy suszarek, to suszarki tradycyjne z ciepłym powietrzem oraz suszarki kieszeniowe o dużej prędkości. Tradycyjne suszarki do rąk, osuszają dłonie za pomocą gorącego ciepła do odparowania wilgoci. Kieszeniowe (strumieniowe) suszarki do rąk wykorzystują szybki podmuch powietrza do usuwania wilgoci, a nie jej parowania.
 

Zalety higieniczne suszarek do rąk

 
Zarówno w przypadku suszarek tradycyjnych, jak i suszarek strumieniowych większość z nich ma tę zaletę, że mają automatyczne czujniki do ich aktywacji, co oznacza, że ​​nie trzeba niczego dotykać, aby działały. Jest to wyraźna zaleta jeśli chodzi o higienę, ponieważ nie musisz dotykać potencjalnie zarośniętych drobnoustrojami powierzchni, aby wysuszyć ręce.

Oba typy suszarek do rąk mają również tę zaletę, że nie wymagają częstego czyszczenia i konserwacji jak to w przypadku koszy na ręczniki papierowe, które mogą być źródłem bardzo złej higieny, jeśli nie są skutecznie konserwowane i rutynowo opróżniane.
 

Nieporozumienia dotyczące higieny suszarek do rąk

 
Jednym z głównych powodów, dla których wiele osób uważa, że ​​suszarki do rąk wcale nie są higieniczne, jest fakt, że wiele osób nie używa ich prawidłowo. Tradycyjne suszarki do rąk potrzebują około 45 sekund, aby całkowicie wysuszyć dłonie, a suszarki kieszeniowe do rąk zajmują mniej czasu, około 10 sekund.

Kiedy ludzie nie osuszają rąk całkowicie, prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się zarazków wzrasta, przy czym rozprzestrzenianie się zarazków jest znacznie łatwiejsze z wilgotnych powierzchni. To, co wiele osób przypisuje, że suszarki do rąk są z natury niehigieniczne, można w rzeczywistości przypisać ludziom, którzy po prostu nie wysuszają rąk w odpowiedni sposób.

Niektóre badania sugerują, że kieszeniowe suszarki do rąk wyrzucają zarazki w powietrze, chociaż słuszność tych twierdzeń została zakwestionowana z naukowego punktu widzenia. Niektóre strumieniowe suszarki do rąk są zaprojektowane tak, aby aktywnie zbierały wodę wydmuchiwaną z rąk.

Podsumowując, uważamy, że suszarki do rąk, o ile są właściwie używane przez użytkownika, są tak samo higieniczne, jeśli nie bardziej higieniczne, niż korzystanie z ręcznika papierowego; mają też wiele innych zalet, takich jak szybsze suszenie, niskie koszty konserwacji i mniejszy ślad węglowy. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem automatycznych suszarek do rąk do swojej łazienki, możesz przejrzeć naszą ofertę suszarek do rąk
 

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).