zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Czystość toalet publicznych - Procedury czyszczenia krok po kroku


Kategorie

Filtrowanie

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB30B ECO z baterią żelową

Maszyna do mycia podłóg - automat czyszcząco-zbierający Zauber EKO17 189,25 zł15 638,56 zł brutto12 714,28 zł netto

Automatyczny bezdotykowy dozownik EkaPlast

Bezdotykowy dozownik płynu dezynfekującego EkaPlast 1200 ml295,20 zł275,52 zł brutto224,00 zł netto

Papier toaletowy

Dwuwarstwowy papier toaletowy6,43 zł5,93 zł brutto4,82 zł netto

Maszyna do mycia podłóg ZAUBER ZB14B

Maszyna czyszcząca do podłóg18 892,80 zł15 990,00 zł brutto13 000,00 zł netto

Wiadro 17 litrowe czerwone do wózka sprzątającego

Wiadro 25 litrowe czerwone do wózka sprzątającego93,79 zł78,01 zł brutto63,42 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Czystość toalet publicznych - Procedury czyszczenia krok po kroku

Data dodania: 11-09-2020 Wyświetleń: 195
Procedury czyszczenia toalet publicznych

Czysta, dobrze utrzymana toaleta sprzyja zdrowiu i higienie oraz ogranicza rozprzestrzenianie się infekcji i chorób. 

Istotne jest, aby personel sprzątający przestrzegał spójnych procedur czyszczenia toalet. Nie tylko zapobiega to zakażeniom krzyżowym, ale także poprawia wydajność i skraca ogólny czas pracy.
 

Część 1: Środki ostrożności

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zadania czyszczenia upewnij się, że w pełni rozumiesz, jak używać środków chemicznych i sprzętu wymaganego do pracy. OSHA nakazuje, aby każdy pracownik miał prawo wiedzieć o możliwych zagrożeniach chemicznych w ich miejscu pracy.

Karta charakterystyki (SDS) zawiera informacje dotyczące chemikaliów w budynku. Przeczytaj ze zrozumieniem kartę charakterystyki, a także etykietę produktu dla każdego używanego produktu. Twój przełożony pokaże Ci, gdzie znaleźć informacje z karty charakterystyki, a także pomoże Ci przeczytać i zrozumieć każdy arkusz. Kartę charakterystyki dla każdego produktu sprzedawanego przez Silver można znaleźć w Internecie pod adresem esilver.com.pl lub możesz zadzwonić do jednego z naszych przedstawicieli, aby otrzymać kopię (zadzwoń do nas pod numer 508 146 278).

Uważaj, aby nie używać środków czyszczących na żadnej powierzchni, do której nie są przeznaczone. Zachowaj szczególną ostrożność podczas używania kwasowych środków czyszczących. Nigdy nie mieszaj chemikaliów. Może to spowodować poważne, a nawet śmiertelne obrażenia.

Nosić odpowiednie środki ochrony osobistej (PPE), aby chronić się przed kontaktem z chemikaliami czyszczącymi. Rękawiczki, maska ​​i gogle zapobiegają przedostawaniu się rozprysków chemikaliów do skóry i oczu.

Należy stosować uniwersalne środki ostrożności podczas czyszczenia wszelkich wycieków krwi lub płynów ustrojowych lub zabrudzonych materiałów, które mogą zawierać te lub inne potencjalnie zakaźne substancje.
 

Przygotowanie

Przygotowując się do sprzątania toalety, najpierw przejrzyj listę kontrolną zapasów, a następnie zacznij ustawiać wózek sprzątający ze wszystkimi potrzebnymi materiałami, takimi jak: wkłady do dozowników mydła i papieru, ściereczki, mopy miski i inny odpowiedni sprzęt do czyszczenia. 

Załaduj do wózka wszystkie odpowiednio oznakowane środki czyszczące, które będą potrzebne. Upewnij się, że stosowane są prawidłowe współczynniki rozcieńczenia, zgodnie z zaleceniami producenta. System zarządzania chemikaliami zapewnia, że ​​współczynniki rozcieńczania są prawidłowe i sprawia, że ​​praca jest szybsza i łatwiejsza.

Umieść odpowiednie znaki ostrzegawcze, aby ostrzec o mokrych podłogach i zamknij toalety dla klientów przed rozpoczęciem czyszczenia.
 

Procedury codziennego czyszczenia toalet publicznych


Pamiętaj o trzech zasadach sprzątania toalet:
Zasada nr 1: Zawsze czyść od góry do dołu. 
Zasada nr 2: Czyść od suchej do mokrej. 
Zasada nr 3: Kieruj się w stronę drzwi wyjściowych.

Czyszczenie
toalet i pisuarów Część 1 Jak wiadomo, toalety i pisuary mogą być trudne i nieprzyjemne do czyszczenia. Dzięki wcześniejszemu zastosowaniu odpowiedniego środka dezynfekującego do misek Twoja praca będzie mniej kłopotliwa i zapewni czystsze rezultaty.
 1. Najpierw przepłucz każdą jednostkę. Ma to na celu zapewnienie, że urządzenie jest wolne od zanieczyszczeń i określenie, czy działa prawidłowo. Zgłaszaj wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowo działające jednostki przełożonemu lub działowi konserwacji.
 2. Dobrą praktyką jest przepłukanie komód przed czyszczeniem. Zrób to, wkładając mopę do miski kilka razy do gardzieli miski, wypychając wodę w górę i przez syfon. Eliminuje to wodę w misce, umożliwiając czyszczenie większej powierzchni i mniejsze rozcieńczanie środka czyszczącego.
 3. W przypadku pisuarów usuń zanieczyszczenia w rękawiczkach i podczas czyszczenia umieść filtr pisuaru na ręczniku papierowym.
 4. Zastosuj roztwór dezynfekujący, taki jak AF79 lub Quat-Stat, na wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie wszystkich pisuarów i toalet.
 5. Zostaw go i przejdź do „czyszczenia na sucho”. Środki do czyszczenia toalet

Wysokie pylenie
Praktykowanie zasady „od góry do dołu”, zacznij od użycia wysokiej miotełki z długim uchwytem do usuwania kurzu z narożników sufitu, otworów wentylacyjnych ściennych, górnych części ścianek działowych, framug drzwi, parapetów, opraw oświetleniowych i innych wysokich powierzchni, które mogą gromadzić kurz. Można to zrobić raz lub dwa razy w tygodniu.

Narzędzia o wysokim stopniu pylenia

Usuwanie śmieci
Opróżnij wszystkie pojemniki na śmieci i elementy utylizacyjne podpasek higienicznych. Usuń zawartość i wymień wkładki. Nigdy nie ściskaj śmieci i zawsze uważaj na ostre przedmioty, które mogą wystawać z wkładek. Spryskać pojemniki środkiem dezynfekującym w aerozolu, takim jak Betco Glybet II

Dozowniki:
Dozowniki mydła
 1. Sprawdź dozownik mydła i uzupełnij go w razie potrzeby. Wygranie Cleaner Hands Antybakteryjny Ręcznie Betco jest jednym z wielu środków czyszczących ręcznych dostępnych w linii produktów Jon-Don.
 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi otwierania, napełniania i zabezpieczania każdego rodzaju dozownika mydła.
 3. Wyczyść zewnętrzną powierzchnię dozowników mydła wilgotną szmatką i roztworem dezynfekującym . W razie potrzeby usuń wszelkie osady wokół obszaru dostawy. Pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.
Dozowniki ręczników papierowych
 1. Odblokuj dozownik i uzupełnij ręczniki papierowe. Podczas otwierania uważaj, aby nie dopuścić do otwarcia; może to spowodować obrażenia i bałagan.
 2. W razie potrzeby wymień i dodaj więcej ręczników, aby wypełnić urządzenie. W przypadku ręczników składanych potrójnie, należy je złożyć złożoną stroną do dołu i połączyć nowe ręczniki ze starymi. Staraj się nie przepełniać dozownika, ponieważ utrudnia to wyciąganie ręczników. Sprawdź, czy łatwo się uwalniają.
 3. Zamknij i zablokuj dozownik upewniając się, że jest bezpieczny.
 4. Wilgotną zewnętrzną powierzchnię dozownika ręczników lub suszarki do rąk przetrzeć roztworem dezynfekującym i pozostawić do wyschnięcia.
Dozowniki papieru toaletowego
 1. Odblokuj dozowniki uchwytów na papier toaletowy. Wyjmij rolkę i wytrzyj na mokro wnętrze uchwytu, aby usunąć pył papierowy za pomocą roztworu dezynfekującego. Pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.
 2. Zainstaluj nową rolkę chusteczki. Upewnij się, że rolka rozwija się nad rolką, a nie od spodu. Pozwala to na łatwiejsze wyciąganie i zapobiega rozwijaniu i marnowaniu produktu.
 3. Zamknij i ponownie zablokuj dozownik. Wilgotnie wytrzeć zewnętrzną powierzchnię dozownika roztworem dezynfekującym.
Uzupełnij wszelkie inne dozowniki w toalecie, takie jak tampony lub nakładki na deski sedesowe. Przetrzeć na wilgotno jednostki roztworem dezynfekującym. Zgłoś wszelkie wyposażenie, w tym dozowniki, które wyglądają na uszkodzone lub nie działają prawidłowo, swojemu przełożonemu.

Pielęgnacja na sucho Podłoga zmyj
kurzem, zaczynając od najdalszego rogu i kierując się w stronę drzwi. Zbierz brud za pomocą szufelki i umieść go w odpowiednim pojemniku na śmieci.

Zlewy i blaty
Wyczyść zlewy, najpierw używając ręcznika papierowego, aby usunąć włosy i zanieczyszczenia. Spryskaj środkiem dezynfekującym wnętrze zlewu i powierzchnie zewnętrzne, w tym wszystkie metalowe uchwyty, krany i kanalizację, aż zostaną zakryte. Pozostaw produkt na co najmniej 10 minut w celu prawidłowej dezynfekcji. Wytrzyj czystą szmatką lub gąbką.

Lustra i powierzchnie szklane
Oczyść lustra i powierzchnie szklane. Spray do czyszczenia szkła , taki jak Deep Blue firmy Betco , od dołu do góry. Czystą szmatką wytrzyj powierzchnię od góry do dołu, aby zapobiec powstawaniu zacieków.

Uwaga: Uważaj, jak używasz wilgotnych szmatek lub gąbek. Unikaj używania tej samej ściereczki do czyszczenia toalety, luster i zlewu. Zmniejsza to ryzyko lub zanieczyszczenie krzyżowe.

Czyszczenie punktowe

Czyścić punktowo roztworem dezynfekującym, aby usunąć wszelkie plamy i zabrudzenia ze ścian i przełączników. Podczas czyszczenia włączników światła lub osprzętu należy rozpylić środek czyszczący na ściereczkę lub gąbkę.

Czyszczenie toalet i pisuarów Część 2:

Teraz, gdy środek dezynfekujący miał wystarczająco dużo czasu na kontakt, możesz kontynuować czyszczenie toalet i pisuarów.
 1. Wyczyść wnętrze toalety mopem do miski, zwracając szczególną uwagę na spód spłukiwanej krawędzi. Zapobiega to gromadzeniu się bakterii, które mogą przenosić choroby i wytwarzać nieprzyjemne zapachy.
 2. Spłucz toaletę, aby wypłukać miskę. Użyj czystej wody do wypłukania mopa.
 3. Ponownie spłucz toaletę.
 4. Wytrzyj zewnętrzne powierzchnie urządzenia czystą szmatką.
 5. Wytrzyj na wilgotno wszystkie spłuczki i wszystkie inne elementy chromowane. Pozostawić środek dezynfekujący do wyschnięcia.
 6. Raz w tygodniu używaj kwasowego środka do czyszczenia miski, takiego jak Betco Stix, aby usuwać kamień ze spłukiwanej obręczy. Usuń wodę przez płukanie wsteczne mopem miskowym. Nasączyć mop środkiem czyszczącym i dokładnie zwilżyć wszystkie powierzchnie. Wypłucz przez spłukiwanie. Kwasowego środka do czyszczenia miski używać wyłącznie do czyszczenia wnętrza miski i NIGDY na siedzisku. Pozostałości kwasu mogą spowodować uszkodzenie skóry.
 7. W przypadku pisuarów użyj mopa do miski i zmyj wstępnie spryskany środek dezynfekujący od góry do dołu.
 8. Wymień sitka pisuaru.

Wanny i prysznice
 1. Podczas czyszczenia wanien i pryszniców najpierw usuń wszystkie grubsze zabrudzenia.
 2. Nałóż wannę i środek dezynfekujący pod prysznic, taki jak Betco's Sure Bet,  na ściany i podłogi wyłożonej kafelkami kabiny prysznicowej. Koniecznie przeczytaj etykietę z zaleceniami dotyczącymi rozcieńczania. Dokładnie zwilż wszystkie powierzchnie, w tym prowadnice drzwi, drzwi, ściany, mydelniczkę, krany i prysznic.
 3. Odczekaj około dziesięciu minut na kontakt. Przetrzyj nierysującą gąbką lub gąbką.
 4. Dokładnie spłucz.
 5. Zawsze używaj niekwasowego środka dezynfekującego do urządzeń. Kwasowe środki dezynfekujące są silnie żrące. Postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi pryszniców z włókna szklanego.
 6. Dokładnie wysusz wszystkie powierzchnie, aby zapobiec poślizgnięciom i upadkom.

Ostateczne czyszczenie punktowe

Wykonaj końcowe czyszczenie punktowe w miejscach, które są najczęściej dotykane w toalecie. Spray Glybet II na uchwytach pisuary, sedesy, drzwi i dozowników na ręczniki jako ostateczny środek ostrożności w celu zmniejszenia zanieczyszczenia krzyżowego.

Mycie na mokro
 1. Zmyj podłogę na mokro roztworem dezynfekującym, takim jak AF315 lub Quat-Stat, zaczynając od najdalszego rogu pomieszczenia, kierując się w stronę drzwi wyjściowych. Najpierw idź wzdłuż listew przypodłogowych, aby nie zostały zachlapane.
 2. Roztwór z wiadra do mopa należy nanosić umiarkowanie, zwracając szczególną uwagę na toalety, pisuary i zlewy.
 3. Pamiętaj, aby zmienić roztwór, gdy stanie się widocznie rozcieńczony lub zanieczyszczony glebą; lub przynajmniej po każdych trzech toaletach, niezależnie od widocznego zanieczyszczenia.
Sekcja 4: Szczegółowe procedury czyszczenia

Specjalne czyszczenie wymaga szczegółowych procedur. Niektóre czynności, takie jak usuwanie plam z fugi, należy wykonywać mniej więcej raz w miesiącu. Inne, takie jak czyszczenie sufitów i ścian, wykonuje się mniej więcej raz w roku.

Szczegółowe zadania czyszczenia:

Aby wyczyścić wyższe elementy wyposażenia, takie jak światła lub otwory wentylacyjne, należy je wytrzeć neutralnym środkiem czyszczącym, takim jak Unitex Daily Clean Neutral Cleaner .
Spryskać i wytrzeć wnętrze pojemnika na śmieci i podpaski higienicznej środkiem dezynfekującym, gdy staną się widoczne zabrudzenie.
Usuń wszelkie graffiti za pomocą produktu przeznaczonego specjalnie do usuwania graffiti. Pamiętaj, aby przeczytać etykietę przed użyciem produktu.
Czyszczenie fugi na podłogach z płytek należy wykonywać okresowo i wymaga specjalnego sprzętu. Wyszoruj fugę za pomocą maszyny do szorowania fug.
Jeśli zauważysz zapach wydobywający się z odpływów łazienkowych lub prysznicowych, użyj enzymatycznego środka do pielęgnacji odpływów (Betco Push). Aby utrzymać drenaż, używaj produktu minimum trzy razy w tygodniu.

Sekcja 5: Procedury czyszczenia sprzętu
 1. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych procedur i wyschnięciu wszystkich powierzchni usuń wywieszone znaki.
 2. Dokładnie umyć cały sprzęt.
 3. Prawidłowo wyrzuć roztwory wiadra do mopa po zakończeniu czyszczenia pod koniec dnia. 
 4. Zawieś mopy do wyschnięcia.
Część 6: Podsumowanie

1. Upewnij się, że stosujesz dobre środki ostrożności:

Zrozumieć etykiety produktów i informacje SDS.
Nosić odpowiednie środki ochrony osobistej (PPE).
Przestrzegaj norm OSHA dotyczących patogenów przenoszonych przez krew w odniesieniu do oczyszczania krwi i płynów ustrojowych.
Przed czyszczeniem umieść znaki ostrzegawcze.

2. Przejrzyj listę kontrolną dostaw i zapisz koszyk.

3. Poznaj swoje codzienne procedury i rutynę ich wykonywania.

4. Pamiętaj o następujących zasadach podczas czyszczenia i dezynfekcji toalety:

Zawsze czyść od góry do dołu.
Czyść od suchej do mokrej.
Kieruj się w stronę drzwi wyjściowych.

5. Poznaj szczegóły i procedury okresowego czyszczenia oraz kiedy je wykonywać.

6. Pamiętaj, aby zawsze posprzątać i umyć swój sprzęt na koniec zmiany lub na koniec dnia pracy.

7. Zgłosić wszelkie uszkodzone lub niedziałające dozowniki, mocowania lub wyposażenie właściwemu personelowi.

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
W tym miejscu możesz określić swoje preferencje w zakresie wykorzystywania przez nas plików cookies.
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
Nasza strona korzysta z usług Google, takich jak Google Analytics i Google Ads. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Google wykorzystuje dane z naszej strony, zapoznaj się z polityką prywatności i warunkami Google.
ZATWIERDZAM
Pliki cookies pozwalają nam zagwarantować poprawne funkcjonowanie i doskonalenie działania serwisu oraz wyświetlać treści lepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Wybierając „Zgadzam się”, zezwalasz operatorowi strony na używanie plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii lub możesz dostosować użycie plików do swoich preferencji, wybierając opcję "Dostosuj zgody". Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
DOSTOSUJ ZGODY
ZGADZAM SIĘ
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).