zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» » Domowe metody - czego nie myć octem?


KategorieFiltrowanie

Ręcznik papierowy składany 4000 szt.

Ręczniki papierowe składane ZZ 4000 szt. zielone44,82 zł42,95 zł brutto34,92 zł netto

Maszyna do czyszczenia podłóg

Szorowarka jednotarczowa do czyszczenia3 450,65 zł3 390,00 zł brutto2 756,10 zł netto

Szczotka wc ze stali nierdzewnej

Szczotka WC Roxanne WZ223,04 zł21,48 zł brutto17,46 zł netto

Podajnik na ręczniki papierowe w składce

Pojemnik / Dozownik na ręczniki papierowe Z46,49 zł39,22 zł brutto31,89 zł netto

Pojemnik na papier toaletowy Jumbo

Dozownik / Pojemnik na papier toaletowy Jumbo46,83 zł41,00 zł brutto33,33 zł netto

Myjka do mycia okien ze ściągaczką i pojemnikiem na płyn

Myjka do okien ze ściągaczką i spryskiwaczem 0,3l29,95 zł24,90 zł brutto20,24 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Domowe metody - czego nie myć octem?

Data dodania: 11-09-2019

Coraz częściej stawiamy na naturalne, domowe środki czystości. Jednym z naszych ulubionych produktów o wszechstronnym zastosowaniu jest ocet. Sprawdza się on bowiem nie tylko do celów spożywczych, ale też do dezynfekcji i czyszczenia. W przeciwieństwie do wielu preparatów czyszczących pozbawiony jest jakiejkolwiek chemii oraz szkodliwych składników. Należy jednak pamiętać, że pomimo swojego szerokiego zastosowania, ocet nie jest uniwersalnym środkiem. Nie wszystko możemy umyć przy jego pomocy.

 

Ocet a stal

W kuchni ocet doskonale sprawdza się nie tylko w gotowaniu, ale i do czyszczenia oraz dezynfekcji desek do krojenia. Nie sprawdzi się jednak w kontakcie ze stalą. Dlatego lepiej nie ryzykować i nie czyścić kuchennych noży octem, ponieważ może on przyczynić się do ich szybszego zużycia. Nawet w przypadku stali nierdzewnej należy zachować ostrożność.

 

Ocet a kamienie naturalne

Marmurowe, granitowe czy też wykonane z innego rodzaju kamienia naturalnego powierzchnie są wrażliwe na wpływ octu. Dlatego do wykonanych z nich blatów czy też posadzek należy stosować dedykowane im preparaty. A na co dzień, jeśli nie mamy do czynienia z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, wystarczy mycie za pomocą wilgotnej, miękkiej ściereczki z mikrofibry. Jeśli chcemy w naturalny i bezpieczny sposób zdezynfekować kamienne powierzchnie, można w tym celu wykorzystać odrobinę olejku herbacianego dodanego do ciepłej wody.

 

Ocet a ekrany urządzeń elektronicznych

Ocet doskonale radzi sobie z myciem i nabłyszczaniem okien, przez co niektórzy mogą pokusić się o jego zastosowanie w usuwaniu uciążliwych zabrudzeń na ekranie telewizora czy też monitorze laptopa. W tym przypadku jednak użycie namoczonej w occie ściereczki może przynieść więcej szkód niż pożytku – ocet może uszkodzić ochronną warstwę, jaką pokryte są ekrany urządzeń elektronicznych, a w konsekwencji doprowadzić do powstania ich uszkodzeń.

 

Ocet a woskowane drewno

Z woskowanego drewna mogą być wykonane zarówno meble, jak i podłogi. Pod żadnym pozorem nie należy dopuszczać do ich kontaktu z octem – mogłoby się to skończyć ich zmatowieniem, poszarzeniem, a nawet i kruszeniem. Ocet ściąga bowiem z drewna ochronną warstwę wosku, którą są pokryte. A to wpływa nie tylko na walory estetyczne, ale też zwiększa podatność na uszkodzenia mechaniczne.

 

Ocet a przypalony tłuszcz

To, że ocet ma szerokie zastosowanie, nie oznacza, że możemy po niego sięgać w każdej sytuacji problematycznej. Roztwór ten nie poradzi sobie z brudnymi naczyniami, a już na pewno nie z przypalonym tłuszczem na powierzchni garnków czy patelni. Nie zaszkodzi, ale też nie pomoże – dlatego lepiej od razu sięgnąć po dobry płyn do mycia naczyń.

 

Ocet a popękane fugi

Ocet, a raczej jego połączenie z sodą oczyszczoną to idealny, a przy tym naturalny sposób na czyszczenie fug. Należy jednak zwrócić uwagę na stan fug, zanim przystąpimy do ich czyszczenia za pomocą domowej mikstury. Jeśli są popękane, należy je najpierw dobrze uszczelnić. W innym przypadku ocet przeniknie do wnętrza fugi i spowoduje jej osłabienie oraz zwiększy podatność na kruszenie i inne uszkodzenia.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).