zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

» Dozowniki mydła: wydajność oraz sposób uruchamiania


KategorieFiltrowanie

Pojemnik ręczników papierowych ZZ USO

Podajnik ręczników papierowych ZZ USO67,65 zł63,99 zł brutto52,02 zł netto

Dozownik ręczników papierowych w listkach ZZ

Podajnik na ręczniki papierowe ZZ GOLD47,59 zł34,32 zł brutto27,90 zł netto

Podajnik do papieru toaletowego w dużych rolach Jumbo GOLD

Pojemnik na papier toaletowy GOLD49,18 zł34,18 zł brutto27,79 zł netto

Dozownik do papieru toaletowego USO

Pojemnik na papier toaletowy USO73,55 zł60,88 zł brutto49,50 zł netto

Siatkowy kosz na śmieci i zużyte ręczniki 47 litrów

Druciany kosz metalowy na śmieci 47 litrowy55,76 zł46,00 zł brutto37,40 zł netto

Ręcznik papierowy składany Katrin Handy Pack

Ręcznik papierowy składany biały Katrin79,92 zł76,53 zł brutto62,22 zł netto

Dozownik mydła w płynie

Pojemnik na mydło ze stali nierdzewnej STEEL 0.8 L157,44 zł143,00 zł brutto116,26 zł netto

Kieszeniowa suszarka do rąk w kolorze srebrnym

Suszarka do rąk kieszeniowa srebrna 2000 W 1 837,00 zł1 679,44 zł brutto1 365,40 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Dozowniki mydła: wydajność oraz sposób uruchamiania

Data dodania: 23-02-2017
W toaletach publicznych już bardzo rzadko znajdziemy mydło w kostce, ponieważ jest ono mało praktyczne, a przede wszystkim niehigieniczne. Dotyka je bardzo wiele osób i każda z nich pozostawia na nim swoje drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla innych. Dużo lepszym rozwiązaniem stało się mydło w płynie umieszczone w praktycznym pojemniku. Dodatkowo w odróżnieniu od kostki mydło to ma zwykle niższe pH i po jego użyciu skóra mniej się wysusza. Mydło płynne używane w dozownikach posiada przeważnie pH neutralne w okolicach 5,5 do 6,5 i jest cieczą o gęstości  nie mniej niż 1,025g/cm3. Oczywiście nie oznacza to że w dozownikach możemy stosować tylko płynne mydła. Niektóre dozowniki zostały przystosowane do dozowania płynów nawet o gęstości 0,880 – 0,890g/cm3 - jak to jest w przypadku płynów dezynfekujących. Większość urządzeń posiada precyzyjny i nieodzowny mechanizm pobierania odmierzający stosowną dawkę zapobiegając wyciekaniu. Gęstość stosowanych płynów nie ma większego znaczenia na prawidłowe działanie mechanizmu dozującego. Jednak trzeba mieć na uwadze że dolewając płyn dezynfekujący do dozownika przeznaczonego na mydło, może dojść do szybkiego uszkodzenia gumowych uszczelek, co spowoduje wycieki oraz utracenie gwarancji na produkt.     

Bezdotykowy dozownik do mydła - komfort i higiena


W sprzedaży dostępne są dozowniki ręczne, które wymagają naciśnięcia przycisku, aby otrzymać potrzebną dawkę mydła. Jednak właśnie w tym miejscu mogą gromadzić się bakterie i inne groźne drobnoustroje. Dlatego szczególnie w przypadku toalet publicznych, z których korzysta bardzo wiele osób, higieniczniejszą i bardziej komfortową opcją (mimo że droższą) będzie wybranie dozownika automatycznego. Zamontowany w nim czujnik na podczerwień wykrywa, kiedy zbliżamy do niego dłonie i aplikuje potrzebną dawkę mydła. Ta opcja jest również bardziej ekologiczna niż urządzenia ręczne, ponieważ dozownik odmierza samoczynnie porcję mydła potrzebną do umycia rąk. Nie ma możliwości zużycia nadmiernej ilości. Dodatkowo automatyczny dozownik mydła z czujnikiem chroni i zmniejsza prawdopodobieństwo zakażeń lub chorób wśród użytkowników.
 

Szczelność


Ważnym kryterium wyboru dozownika jest szczelność znajdujących się w nim pojemników na mydło. Przede wszystkim szczelny zbiornik jest wydajniejszy i nie powoduje strat w związku z wyciekaniem płynu, a substancje myjące nie dostają się do mechanizmów dozujących i nie powodują ich zniszczenia. Trzeba również wiedzieć o tym, że do nieszczelnych zbiorników mogą mieć dostęp groźne bakterie i wtedy poprzez mycie rąk przenoszą się one na wielu ludzi.
 

Estetyka


Ostatnim kryterium, na jakie warto zwrócić uwagę, jest wygląd dozownika do mydła. Na rynku istnieje bardzo wiele modeli wykonanych z tworzyw sztucznych albo metalu. Warto więc poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą i znaleźć urządzenie, które będzie nie tylko spełniało wymogi funkcjonalne, ale także pasowało do wyglądu i wystroju całej toalety.

Wśród dostępnych dozowników powinno być jasno określone do jakiej konsystencji płynu są przystosowane. Wybór odpowiedniego dozownika zależy od kilku czynników, takich jak:
 • Pojemność - jest głównym problemem, zwłaszcza dla zastosowań w toaletach publicznych. Wybór rozmiaru zależy od liczby osób, które będą z niego korzystały. Zapewni czas dla personelu obsługującego w uzupełnianiu wkładów. Dla łazienki z której korzysta dzienni np. 80 osób, dozownik 300 ml z pewnością będzie za mały.
 • Wygoda - wkłady uzupełniające są szybkie i łatwe w montażu. Pozwalają zachować mniejszy bałagan, są bardziej higieniczne i zmniejszają ilość odpadów, co jest bardzo ważne w firmach.
 • Koszt - 
 • Różnorodność - istnieje ogromna różnorodność dozowników. Styl, kolor i kształt są obfite i pasują niemal do każdego wnętrza w domu lub warunkach biurowych i hotelowych.
 • Ochrona - niezależnie czy jest to mydło w płynie, czy płyn antybakteryjny
 • Przyjazny środowisku - najbardziej korzystne materiały, które są obecnie stosowane do produkcji dozowników obejmują: szkło, aluminium, stal szlachetna a nawet drewno. Materiały te podlegają recyklingowi lub są biodegradowalne i nie zanieczyszczają środowiska.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).