zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
(18) 354 37 67 / 508 146 278

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

https://esilver.com.pl/ » Blog » Ile prądu zużywa suszarka do rąk?


Kategorie

Filtrowanie

Kij aluminiowy 140 cm

Kij aluminiowy do stelaży do mopów i ściągaczy do wody34,40 zł24,08 zł brutto19,58 zł netto

Rękawice winylowe bezpudrowe M

Rękawice winylowe pudrowane M21,11 zł17,71 zł brutto16,40 zł netto

Dozownik do mydła w piance biały Tork 1l

Dozownik do mydła w piance Tork 1l biały158,92 zł84,66 zł brutto68,83 zł netto

Koszopopielnica chromowana zewnętrzna

Koszopopielnica stal nierdzewna połysk 12 l124,21 zł112,45 zł brutto91,42 zł netto

Profesjonalny odkurzacz do pracy na sucho 8 litrów

Profesjonalny odkurzacz do pracy na sucho 8 litrów1 037,10 zł940,48 zł brutto764,62 zł netto

KontaktPotrzebujesz pomocy?

Kontakt

Ile prądu zużywa suszarka do rąk?

Data dodania: 29-05-2024 Wyświetleń: 37
Koszt eksploatacji suszarki do rąk zależy od kilku czynników. Chociaż zużycie energii elektrycznej jest jednym z nich, nie jest to jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Opłaty za instalację, konserwację i naprawy składają się na koszty eksploatacji suszarki do rąk.   
 

Koszt zakupu i instalacji suszarki do rąk

 
Początkowy koszt zakupu jest pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy planowaniu budżetu na suszarki do rąk. Koszt suszarek do rąk może się znacznie różnić, a ich cena waha się od ok. 150 zł do nawet 7000 zł w zależności od modelu. 

W zależności od wielkości łazienki możesz potrzebować więcej niż jednej suszarki do rąk. Na każde trzy umywalki powinna znajdować się jedna suszarka do rąk. 

Jeśli chodzi o instalację, koszt będzie zależał od kilku czynników: 
 
  • Istniejące okablowanie – jeśli w Twojej łazience jest już okablowanie, instalacja suszarek do rąk będzie stosunkowo prosta. Jeśli będziesz musiał zmienić okablowanie w łazience, aby zainstalować suszarki do rąk we właściwym miejscu, opłaty instalacyjne wzrosną.  
  • Modyfikacje łazienki – Suszarki do rąk należy umieszczać w pobliżu umywalek. Zaleca się umieszczanie ich na wysokości 1120 mm w łazienkach damskich i 1170 mm w łazienkach męskich. W łazienkach dla niepełnosprawnych powinny być umieszczone w odległości 940 mm. Jeśli istnieje jakakolwiek przeszkoda uniemożliwiająca takie ustawienie, może być konieczna modyfikacja łazienki. 
 

Pobór prądu suszarki do rąk

 
Po uruchomieniu suszarki do rąk duża część kosztów eksploatacji będzie zależała od zużycia energii elektrycznej przez suszarkę do rąk. Opiera się to na trzech głównych czynnikach: mocy znamionowej, czasie użytkowania i częstotliwości użytkowania. 
 

Moc znamionowa suszarki do rąk 

 
Suszarki do rąk będą miały nominalną moc wyjściową w kilowatach. Korzystając z tej mocy znamionowej, można obliczyć, ile będzie kosztować eksploatacja suszarki do rąk. Standardowa moc zwykłej suszarki do rąk wynosi około 1 – 2 kW. Niższe moce znamionowe będą generalnie tańsze w eksploatacji, chociaż zależy to również od tego, jak długo suszarka będzie działać. Niektóre suszarki do rąk są bardziej energooszczędne niż inne i zużywają mniej energii do suszenia rąk w tym samym czasie. 
 

Czas użytkowania 

 
Większość suszarek do rąk ma funkcję automatycznego wyłączania, która włącza się po 10–20 sekundach. Pomaga to ograniczyć koszty eksploatacji suszarki. Użytkownicy zwykle suszą ręce w ciągu 15–30 sekund, przy czym suszarki kieszeniowe są zwykle najskuteczniejsze. Jeśli ręce nie są całkowicie suche, ludzie mogą ponownie uruchomić suszarkę do rąk, podwajając koszty eksploatacji.  
 

Częstotliwość użycia 

 
Suszarka do rąk będzie zużywać energię elektryczną po każdym włączeniu. Jeśli zostanie umieszczony w ruchliwej łazience, koszty eksploatacji będą wyższe. 
 

Obliczanie kosztów zużycia energii elektrycznej 

 
Można z grubsza obliczyć, ile będzie kosztować dziennie korzystanie z suszarki do rąk. Aby dokonać tego obliczenia, musisz wiedzieć, ile Twój dostawca energii pobiera za kilowatogodzinę, moc znamionową suszarki do rąk, czas jej działania i ile (w przybliżeniu) przypadków będzie ona używana w ciągu dnia. 
 
  1. Zacznij od ustalenia, jak długo suszarka do rąk będzie włączona każdego dnia. Na przykład, jeśli suszarka do rąk pozostaje włączona za każdym razem przez 20 sekund i jest uruchamiana 360 razy dziennie, oznacza to, że jest używana przez 2 godziny dziennie.
  2. Gdy już wiesz, jak długo będzie używany, możesz obliczyć koszty eksploatacji.
  3. Pomnóż moc znamionową urządzenia w kW przez liczbę godzin, przez które jest ono używane. Na przykład, jeśli suszarka do rąk ma moc 1 kW i będzie używana przez dwie godziny (jak powyżej), zużyje 2 kWh energii dziennie.
  4. Dowiedz się, ile Twój dostawca energii pobiera za kilowatogodzinę, i pomnóż tę kwotę przez dzienne zużycie energii przez suszarkę do rąk. Na przykład, jeśli Twój dostawca energii pobiera opłatę w wysokości 0,85 zł za kilowatogodzinę, uruchomienie suszarki do rąk o mocy 1 kW przez dwie godziny dziennie będzie kosztować 1,70 zł. 
  5. Równanie do obliczenia kosztów eksploatacji:

 
kW x liczba godzin użytkowania = kWh

kWh x koszt za kWh = koszt eksploatacji urządzenia
 

Konserwacja i naprawa suszarki do rąk

 
Z biegiem lat wszystkie maszyny będą wymagały konserwacji i napraw, aby zapewnić ich najlepszą wydajność. Dlatego też koszt eksploatacji suszarki do rąk musi uwzględniać regularne serwisowanie i naprawy. 
 

Czyszczenie 

 
Najlepszym sposobem na zapewnienie sprawnego działania suszarek do rąk jest ich regularne czyszczenie, aby zapobiec zatykaniu mechanizmu kurzem i zanieczyszczeniami. Suszarkę należy czyścić mniej więcej co osiem miesięcy.  
 

Naprawa uszkodzonych części 

 
Jeżeli suszarka do rąk przestanie działać, należy wezwać serwis konserwacyjny w celu rozwiązania problemu. W zależności od problemu koszt naprawy będzie się różnić. Może to być prosty przypadek czyszczenia maszyny lub lutowania kilku przewodów, ale może też wymagać wymiany całych części. 
 

Wymiana uszkodzonych części 

 
Ogólnie rzecz biorąc, wymiana uszkodzonych części jest bardziej opłacalna niż zakup nowej suszarki do rąk, ale rozważając możliwość zamontowania suszarki do rąk w łazience, należy wziąć pod uwagę możliwość konieczności zapłacenia paruset złotych (w przypadku tych droższych modeli) za wymianę uszkodzonych części.  Gdy suszarka do rąk przestanie działać, będzie to miało również bezpośredni wpływ na klientów lub użytkowników łazienki, dlatego niezwykle istotne jest szybkie naprawienie problemu. Regularny serwis suszarki do rąk to najlepszy sposób na uniknięcie poważniejszych problemów. 
 

Wybierz odpowiednią suszarkę 

 
Jednym z najważniejszych czynników pozwalających obniżyć koszty eksploatacji jest wybór odpowiedniej suszarki do rąk. W esilver.com.pl oferujemy szeroką gamę energooszczędnych suszarek, które wybraliśmy ze względu na połączenie wydajności, wygody i ceny. Nasza oferta obejmuje energooszczędne suszarki do rąk, takie jak Faneco Mistral i Merida Optima, które wykazały niższy ślad węglowy niż wielu ich konkurentów. 

 

(c)2003-2024 Sklep internetowy esilver.com.pl prowadzony przez podmiot gospodarczy: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Silver Bartłomiej Srebro NIP:7381903210. Zajmujemy się kompleksowym wyposażeniem toalet publicznych w urządzenia higieniczne, takie jak: suszarki do rąk, dozowniki do mydła, kosze na śmieci, przewijaki dla niemowląt. Oferta sklepu esilver.com.pl zawiera również: profesjonalne środki czystości, mopy do mycia podłóg, wózki do sprzątania. Zakaz kopiowania i powielania treści. Strona korzysta z plików cookies. Sprawdź aktualne opinie. Nasz asortyment zawiera produkty takich marek jak: Kastell, Faneco, Clean Pro, Linea Trade, Eka plast, Dolphin, Royal, Impeco, TTS (w sprzedaży posiadamy zamienniki: Tork, Katrin, Merida). Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 508146278, 514915082, (018)3543767 lub mailowego: sklep@esilver.com.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl

Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).