zamówienia na maila
sklep@esilver.com.pl

zamówienia telefoniczne
508 146 278 / (18) 354 37 67

zamów telefonicznie: (18) 354 37 67 / 508 146 278
zamów na maila: sklep@esilver.com.pl

» » Jak czyścić powierzchnie z plastiku?


Kategorie

Filtrowanie

Dozownik łokciowy Dermados Ecolab 0.5 l do płynów dezynfekujących i mydła

Dozownik łokciowy Dermados Ecolab 0.5 l 132,00 zł123,99 zł brutto100,80 zł netto

Pojemnik ręczników papierowych ZZ USO

Podajnik ręczników papierowych ZZ USO67,65 zł63,99 zł brutto52,02 zł netto

Dozownik do papieru toaletowego USO

Pojemnik na papier toaletowy USO73,55 zł60,88 zł brutto49,50 zł netto

Stalowy duży pojemnik na papier toaletowy w roli jumbo STEEL MAXI

Dozownik do papieru toaletowego STEEL MAXI171,46 zł168,51 zł brutto137,00 zł netto

Wózek do sprzątani dwuwaderkowy chromowany 2x17 l z wyciskarką i uchwytem na worek

Wózek do sprzątania dwuwiaderkowy 2x17 l z uchwytem na worek365,00 zł318,90 zł brutto259,27 zł netto

Kosz na śmieci Ecobin

Kosz na śmieci do segregacji odpadów 50 l ECOBIN98,00 zł90,90 zł brutto73,90 zł netto

Czyściwo przemysłowe Katrin Classic XL 2 naturalnie białe

Czyściwo uniwersalne przemysłowe 361 m Katrin 44,81 zł39,86 zł brutto32,41 zł netto

Kontakt

Potrzebujesz pomocy?

Kontakt

 • P.H.U Silver Bartłomiej Srebro
  Wola Łużańska 203
  38-322 Łużna
 • Napisz e-mail:sklep@esilver.com.pl
 • Zadzwoń508 146 278
  514 915 082
  18 354 37 67
 • Godziny pracyOd poniedziałku do piątku 7:00 - 17:00

Ankieta

Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe - zagłosuj

 • Suszarka do rąk
 • Ręczniki papierowe

Jak czyścić powierzchnie z plastiku?

Data dodania: 16-12-2019
Chyba w każdym domu, mieszkaniu czy też biurze znajdują się powierzchnie plastikowe. Choć tworzywa sztuczne są wyjątkowo nieekologicznym materiałem, trudno całkiem wyeliminować je z naszego życia. Ramy okienne, pojemniki na odpady, meble ogrodowe, obudowa mikrofalówki, sprzęt AGD i RTV, pojemniki na żywność – z każdej strony otaczają nas tworzywa sztuczne. Jak zadbać o ich pielęgnację?
 
Plastik to potoczne określenie tworzyw sztucznych składających się z syntetycznych polimerów lub zmodyfikowanych polimerów naturalnych. Tworzywa te są wrażliwe na wpływ promieniowania słonecznego, a także wysokie temperatury. Mają też niską odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego tak ważne jest, by na bieżąco odpowiednio czyścić i pielęgnować powierzchnie plastikowe przy użyciu profesjonalnych środków dedykowanych powierzchniom z tworzyw sztucznych i nie dopuścić do ich zżółknięcia.
 

PO PIERWSZE: PROFILAKTYKA 

Prawidłowa, systematyczna pielęgnacja uchroni powierzchnie plastikowe przed żółknięciem, zapewni im też ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie, a nie tylko wtedy, gdy widoczne są zabrudzenia.
 

PO DRUGIE: ODPOWIEDNIE ŚRODKI

Podstawowym kryterium wyboru środków do czyszczenia i pielęgnacji tworzyw sztucznych jest skład. Preparaty muszą być na tyle silne, by skutecznie uporać się z zabrudzeniami, a przy tym na tyle delikatne, by nie uszkodzić .czyszczonego materiału i stworzyć na jego powierzchni dodatkową warstwę ochronną. Choć środki dedykowane powierzchniom plastikowym powinny być bezpieczne dla tworzyw sztucznych, warto przed ich zastosowaniem wykonać próbę na mało widocznym fragmencie. Dzięki temu upewnimy się, nie spowoduje on uszkodzeń ani odbarwień.
 
Istotny jest również rodzaj zabrudzeń. Do walki z kamieniem wodnym oraz innymi zabrudzeniami mineralnymi sprawdzą się środki kwasowe. Natomiast z zanieczyszczeniami organicznymi z powodzeniem poradzą sobie środki alkaliczne.
 
Zwolennicy domowych metod mogą natomiast wykorzystać pastę do zębów. Szczególnie pasty wybielające sprawdzą się w walce z pożółkłymi powierzchniami plastikowymi. Należy jednak pamiętać, że zbyt mocne szorowanie może spowodować zarysowania. Dlatego należy delikatnie rozprowadzić pastę i polerować powierzchnię przy użyciu miękkiej gąbeczki lub ściereczki z mikrofibry. Mikrouszkodzenia mogą również powstać na skutek drobinek znajdujących się w niektórych pastach – dlatego do czyszczenia tworzyw sztucznych wybierajmy te, które tych drobinek nie posiadają.
 
Plastik jest tworzywem dość łatwym w utrzymaniu w czystości. Przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów można bardzo szybko i skutecznie usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia, w tym tłuste plamy. Należy jednak pamiętać, że na plastikowych przedmiotach lubi osadzać się kurz, dlatego warto do ich pielęgnacji stosować preparaty o dodatkowych właściwościach antystatycznych.
 
Ze względu na to, że tworzywa sztuczne źle znoszą wysokie temperatury, nie należy do ich mycia używać gorącej wody. Warto też ograniczyć ich ekspozycję na działanie promieniowania UV (meble ogrodowe można na przykład przykryć folią lub kocem, gdy nie są użytkowane).

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl
-->
Do działania sklepu konieczna jest włączona obsługa Javascript oraz Ciasteczek (cookies).